Skocz do zawartości

Forester SJ: wymiana kierunkowskazów w lusterkach na zamienniki


subarutux

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiania fabryki ciąg dalszy ;)

 

Fabryczne kierunkowskazy boczne - w lusterkach - mają jedynie po dwie diody i świecą słabo, i tylko prostopadle w bok. Zauważyłem od razu, że w warunkach ruchu miejskiego, np. na rondach, kierowcy czekają, co zrobię, bo światła tego kierunkowskazu z przodo-boku w ogóle nie widać. W przypadku pełnego słońca nawet całkiem z boku widoczność ich jest mizerna. Od razu po zakupie pytałem o to w serwisie, powiedziano mi, że tak ma być i taka jest homologacja.

 

Nie drążyłem tematu aż do niedawna, kiedy to na przeglądzie wraz z panem mechanikiem stwierdziliśmy, że prawy kierunkowskaz nie świeci, jest pęknięty (sam z siebie, bez śladów uderzenia), a w środku jest woda. Skoro trzeba było go wymienić, to rozejrzałem się za zamiennikami i znalazłem coś takiego:

 

K_1.jpg

 

 

K_2.jpg

 

Nowe kierunkowskazy - z homologacją! - widoczne są ze wszystkich stron - od przodu, poprzez bok, do boczno-tyłu. Niestraszne im też bezpośrednie światło słoneczne. Dodatkowo mają opcję światła pozycyjnego białego (trzeci, biały kabelek). Coś za coś - jest efekt pływania, którego nie da się wyłączyć. Ale nie jest on jakiś męczący dla wzroku.

 

 

Zastrzegam, że nie otrzymuję prowizji od sprzedawcy. Po prostu uważam, że należy się podzielić tą wiadomością, dla poprawy bezpieczeństwa.

 

Edytowane przez subarutux
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • subarutux zmienił(a) tytuł na Forester SJ: wymiana kierunkowskazów w lusterkach na inne

Właściwie to są o przysłowiowe niebo lepsze, przynajmniej na filmie wygląda to dużo lepiej od oryginału! Jakiś namiar masz, nazwę producenta czy coś takiego?

Bo trochę tego jest na internetach, szczególnie na Ali ale jak odsiać coś dobrego od badziewia?

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:thumbup:. Myślę, że te same podejdą mi zarówno do FXT jak i do XV pierwszej generacji bo te lustra są identyczne a widoczność tych oryginalnych, może nie jest beznadziejna ale dobra tez nie, jak napisałeś, szczególnie w ostrym świetle i szczególnie w Forku SJ po faceliftingu gdzie kierunki z przodu są niejako od środka kloszy przednich.

18 minut temu, subarutux napisał(a):

→ PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • subarutux zmienił(a) tytuł na Forester SJ: wymiana kierunkowskazów w lusterkach na zamienniki
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...