Skocz do zawartości

Pytanie do uzytkownikow Tribec-i..


Aiho

Rekomendowane odpowiedzi

Jako swiezy uzytkownik mam kilka pytan i wdzieczny bede jesli ktos kto posiada takie pojazd podzieli sie ze mna wiedza:))

- czy i u Was na nierownosciach , mocno trzeszca fotele..2 i 3 rzedu??

- czy spalanie na poziomie 20 MPG to wartosc nazwijmy to "dobra" w warunkach miejskich?

- czy lusterka sa zasze manualne - chodzi mi o ich skladanie?

- czy ktos z Panstwa, dokupywal jakies akcesoria w salonach fimowych?

- i na koniec , czy istnieje mozliwosc "przelozenia" czujnikow cisnienia ..na inne felgi?

 

 

z gory dziekuje..

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W google jest fajny kalkulator, w polu wyszukiwania wpisujesz: 20 mpg in l/100km i dostajesz wynik :) Tak jak pisałem, niecałe 12 litrów takim wielkim/ciężkim autem z 3 litrowym silnikiem w mieście to rewelacyjny wynik.

 

Odnośnie trzeszczących foteli można spróbować to zlikwidować, ale na naszych drogach efekt nie będzie długotrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiho, trzeba dokładnie zlokalizować co skrzypi, jeżeli łączenie plastików to może pomóc smar silikonowy albo taśma filcowa, czasem jakaś podkładka z gąbki - to sporo dłubania może być. Jeżeli nie chcesz tego sam robić, zleć robotę specjalistom od Car Audio albo ASO (czasem podejmują się tego typu rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokładnie zlokalizować co skrzypi,

Taaaa... mnie ostatnio zaczął Legacy nieznośnie brzęczeć na nierównościach... po 3 dniach poszukiwań okazało się, że brzęczy plastikowa opaska na szyjce butelki z wodą mineralną (ta pod nakrętką), stojącej w tylnym uchwycie na napoje... To tak trochę a'propos różnych ludzi, którzy twierdzą, ze Legacy tu i tam trzeszczy... Niedługo to pewnie mi skrobanie mrówek po dachu zacznie przeszkadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na wszelkie skrzypienia, stuki i trzaski jest lepsze radio, najlepiej od razu ze wzmacniaczem. Ja nigdy nie jezdze bez wlaczonego radia. Zapalam silnik, wlaczam radio, zapinam pasy i dopiero wtedy jestem gotowy do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dojazdu na ostatni zlot plejad, trzeba było się przejechać leśną drogą, którą wyrównywano chyba czołgiem, przejazd po niej by nie zasypać wszystkiego kurzem był taki, że usłyszałem tam dźwięki o które bym nigdy auta nie podejrzewał, setki świerszczy, skrzypień, zgrzytów - normalnie żal. Podniesienie prędkości do 70-80km/h skutkowało znaczną redukcją dziwnych dźwięków - niestety kosztem zakurzenia okolicznych domów stojących przy drodze :( O ciężkiej lekcji życia dla zawiasu nie wspominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiho,

odpowiem Ci, bo sam jeżdżę Tribeką, pora aby wreszcze ktoś podzielil się jakąś opinią, a nie dyskutowal o wadach i zaletach Twojego komputera

(nomen omen, możesz sobie zmienić do niego soft, tak aby pokazywal wlaściwe numerki).

 

1. To dziwne ale moje fotele nie trzeszczą wcale, a czasem jeździly na nich prawdziwe grubasy i hasaliśmy wozem po górskiej lące.

2. Jeśli chodzi o spalanie to mam okolo 15 l/100, po górzystym mieście (jak przyjeżdżam czasem do Warszawki wzrasta do 18 - ale to takie lokalne zawirowania),

z trasy wychodzi 12-12,5. Przeliczając na Twoje (zaladam, że galon amerykański) wychodzi odpowiednio: w mieście 15,42 mpg (Warszawka - 12,85), na trasie 18,51 mpg.

Szczerze mówiąc nie wiem jak to robisz, że masz aż 20 mpg i to w mieście.

3. Lusterka mam skladane guzikiem, znaczy na fabryce takie zrobili.

4. Akcesoriów, a jakże dokupilem sporo - przód i tyl czujniki parkowania, różne siatki, pokrywa tynego zderzaka, lampki doświetlajace dól itp. itd.

5. Co do czujników nie wypowiem się, wiem, że są, system mi jeszcze ani razu nie ożyl (znaczy żadna lampka nie zamrygala), a felg do zimówek i do letnich używam standardowych.

 

Jak potrzebujesz jeszcze jakichś opinii, z jazdy, użytkowania itp., pisz.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...