Skocz do zawartości

Forester SJ 2015/2016 problem z automatyką


gr00by

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej rzeczy której się nie da wyłączyć...

 

Kwestia chęci i kosztów.

 

Dzwonek od pasów wystarczy zlokalizować i jeśli służy tylko do tego to odłączyć.

SS też się da wyłączyć /oszukać

Do DLR  np można dodać wyłącznik który ich przekaźnik rozłącza

 

wystarczy trochę pkombinować, i będzie dało się wyłączyć

 

A to że urzędnicy próbują nas uszczęśliwiać i pozbawiać pewnych możliwości, to przecież nic nowego, ich pomysły to z reguły "stan umysłu"

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artaa napisał(a):

SS też się da wyłączyć /oszukać

W wielu samochodach SS dezaktywuje się po ustawieniu nawiewu na szybę, bo ten -ze względów bezpieczeństwa - ma priorytet. Jak jest tu, nie wiem, bo nie mam SS.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mio1 napisał(a):

Mają , w miejscu styku pióra wycieraczki z szybą.

Czyli jak w leciwym OBK, tyle że tam miałem to wyraźnie zaznaczone na szybie, tu nie mam.
Inna kwestia jest taka, że w papierach samochodu mam fakturę z ASO za wymianę przedniej szyby, więc tak naprawdę pytanie, czy u mnie to ogrzewanie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sartek napisał(a):

W wielu samochodach SS dezaktywuje się po ustawieniu nawiewu na szybę, bo ten -ze względów bezpieczeństwa - ma priorytet. Jak jest tu, nie wiem, bo nie mam SS.

W XV dezaktywuje SS tylko przycisk albo słaby akumulator, nic więcej, myślę że w Forku jest tak samo, poza FXT bo tam nie ma SS:mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, artaa napisał(a):

Panowie

Użyłam skrótu myślowego, wszak w Subaru nie ma podgrzewania przedniej szyby, proszę Pana :P

 

6 minut temu, sartek napisał(a):

Czyli jak w leciwym OBK, tyle że tam miałem to wyraźnie zaznaczone na szybie, tu nie mam.
Inna kwestia jest taka, że w papierach samochodu mam fakturę z ASO za wymianę przedniej szyby, więc tak naprawdę pytanie, czy u mnie to ogrzewanie jest ;)

Widać też w Forku ;)

Miałam wymienianą szybę w ASO z AC, jest podgrzewanie. 

Szczerze, to nie wiem co to daje i w OBKu tego nie używałam, a tu nie da się włączyć tylko grzania luster. Mnie tylko to czasem się przydaje. Tylnej wycieraczki też nie używam, może ją zdemontuję :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pozwolę sobie na małe OT: skoro już gadamy o tym, co w naszych samochodach jest, a czego nie ma, to czy istnieje może instrukcja obsługi w PDF albo innym "przeszukiwalnym" formacie elektronicznym? Bo ta papierowa to jakaś taka wyjątkowo mało user-friendly jest trudno jest mi cokolwiek w niej znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aga napisał(a):

Ja do instrukcji jeszcze nie zajrzałam

A ja próbuję ustalić, jak działają różne gadżety w tym ciągle trochę dziwnym dla mnie samochodzie. Jak napisałaś o tej ogrzewanej przedniej szybie, to sięgnąłem do instrukcji. Znalazłem info, że należy szukać tych informacji w podrozdziale "Usuwanie zalodzenia" czy jakoś tak, ale tego podrozdziału już nie znalazłem ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sartek napisał(a):

Jak jeszcze miałem hondę, to się śmiałem z ludzi, którzy wąchali bagnet, a teraz mi tu mówią, że mam szybę macać ;)

W OBK też wąchałam, ale to przy silniku nr 1 :D

 

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aga napisał(a):

Jakie Ty masz tam gadżety?

np. Automatyczna zmiana świateł drogowych i mijania. W hondzie po prostu działało. Tutaj na razie nie działa, więc trzeba by ustalić, czy może się to gdzieś włącza/wyłącza. Skrętne reflektory działają.
Poza tym muszę obczaić, czym się je czujniki TPMS, bo tego jeszcze nie przerabiałem.
Wiem już na przykład (z instrukcji), że radio nie czyta plików FLAC, co przy HK trochę szkoda, ale cóż...

To tak kilka przykładów z głowy :)

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aga napisał(a):

 jest podgrzewanie. 

Szczerze, to nie wiem co to daje i w OBKu tego nie używałam

 

A to tylko jakby przykleiły się wycieraczki do szyby na mrozie...

 

5 minut temu, sartek napisał(a):

Przy okazji pozwolę sobie na małe OT: skoro już gadamy o tym, co w naszych samochodach jest, a czego nie ma, to czy istnieje może instrukcja obsługi w PDF albo innym "przeszukiwalnym" formacie elektronicznym? Bo ta papierowa to jakaś taka wyjątkowo mało user-friendly jest trudno jest mi cokolwiek w niej znaleźć...

Ostatnio czegoś szukałem w niej i miałem podobne spostrzeżenia, jakby kurde nie można było jakiś normalny format tej księgi wydrukować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sartek napisał(a):

Automatyczna zmiana świateł drogowych i mijania. W hondzie po prostu działało. Tu taj na razie nie działa, więc trzeba by ustalić, czy może się to gdzieś włącza/wyłącza

Masz światła ustawione w tryb Auto czy włączone na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sartek napisał(a):

Ja uznałem, że skoro samochód wzywa mnie na wymianę oleju co 8000 km, to nie będę się przejmował.

Też się nie przejmowałam... do czasu, gdy musiałam dolać 2 litry, a później dolewałam litr co 1000 km ;)

 

W Forku jest lepiej pod tym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał(a):

eż się nie przejmowałam... do czasu, gdy musiałam dolać 2 litry, a później dolewałam litr co 1000 km

Matko Huto, Żywicielko Rodziny!

1 minutę temu, Aga napisał(a):

W Forku jest lepiej pod tym względem.

Kontroluję poziom, ale nadal nie wącham :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Aga napisał(a):

Jakie Ty masz tam gadżety?

Albo jeszcze jedno: dlaczego mogę otworzyć klapę bagażnika z przycisku na tejże klapie, a z przycisku w kabinie nie mogę? Ten samochód jest pełen tajemnic... a także pełen niezrozumiałych dla mnie decyzji inżynierów i projektantów, ale nie o tym ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...