Skocz do zawartości

Półosie przednie SF


kris16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jako że ustaliłem że moje przednie pół osie mają dość przychodzę z pytaniem jakiej firmy pół osie warto zainwestować ? Czy może jednak oryginalne ? Sam samochód nie jest za bardzo upalany w terenie ani nie cisnę go na autostradach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem uniknąć używek teraz mam używki z imprezy gt 99 ( z takimi już go kupiłem wiem że były montowane wraz skrzynią )  i  trzęsie już budą przy przyśpieszaniu od 20 do mniej więcej 50 km/h .

 

Edytowane przez kris16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień je miejscami. Zużywają się przeguby wewnętrzne. Jak zamienisz półosie to będziesz miał pewność, wibracje pewnie znikną bo przeguby będą inaczej pracowały. Nie ma różnicy z przodu która prawa a lewa. Nowe to ludziska tu SKF zamawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby zewnętrzne się odzywają ;) przy lifcie w sumie szybko się to odzywa mimo, że przegub jeszcze nie stuka. 

Na zamienniku czy SKF czy SKV wibracje nadal potrafią występować, dlatego zwykle idzie się w używki ale ori. Po 20-25 latach to tam różnie z tym bywa. Wymieniłem z 3-4 półosie, kupowałem "ori" z czego widać było, że przegub miała już wymieniony. No i wibruje w zakresie 10-25kmh przy przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u nich:

https://allegro.pl/uzytkownik/INTERCAR_NW?string=subaru

 

ale nie wiem jakiej firmy mieli 3 lata temu, a jakie teraz...

 

SKF to jednak jest MARKA ;-)

Ale były opisy na forum o problemach typu drgania itp, co przy ich cenie jest niedopuszczalne...

 

Ale do SF widzę że SKF są po 477PLN czyli tanio.

 

PYTANIE do speców:

kto naprawdę był producentem oryginalnych półosi do SF/SG?

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
17 godzin temu, kris16 napisał(a):

Pierwsza jazda za mną nowe przeguby pomogły . Stare kolokwialnie mówiąc były zużyte do cna.

Fajnie że poprowadziłeś temat do końca.

 

Jakie koszty +/- ? 
Pewnie w najbliższym czasie też będę musiał się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt na przednią oś 600 zł jak wiesz jak zaatakować temat 1h roboty . Ważne jest by przed wymianą wiedzieć ile zębów mają wielokliny na pół osiach  ja miałem 29 gdyż pół osie sa z imprezy w moim . Teraz czeka mnie tył . 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 22:46, kris16 napisał(a):

Temat się rozwija :D chyba kasując luzy na przegubach ujawniłem padniętą poduszkę skrzyni xD 

A jakie masz masz objawy? Pojedyncze stuknięcie przy gazie, hamulcu? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie mam kilka spraw do zrobienia bo armory okazały się martwe tył . I poduszka jest miękka jak gumka do ścierania . Wibracje przy przyspieszaniu. stuknięcia są drążek wibruje plus na luzie widać jak pięknie skrzynia w prawo sie wykreca po dodaniu gazu 

 

Edytowane przez kris16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...