Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pucu napisał(a):

Właśnie patrząc po wynikach generalki i właśnie na miejsce Mikkelsena i Gryazyna nasunęło mi się pytanie czy kiedykolwiek w historii rajdów płaskich było tak żeby rajd rangi mistrzostw świata wygrała załoga nie jadaca samochodem najwyższej klasy?

 

17 minut temu, przymar napisał(a):

Xsara kit car, Bugalski, Katalonia 1999

 

Pamiętam, to był szok dla środowiska. 

I to nie był odosobniony przypadek. Nijaki Jesus, w bliźniaczej xsarze wspomnianego przez Ciebie rajdu nie ukończył, a bił się jak równy z równym z Bugalskim.

Ale w następnym- Korsyce był już drugi.

Później, po roku, czy dwóch już wygrał Korsykę, ale już Xsarą WRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szubaru napisał(a):

 

Wyglądało delikatnie. Szkoda, że nie pojechał dalej.

 

15 minut temu, turdziGT napisał(a):

Ale rzeźnia. A teraz wyobraźcie sobie jakie by byly emocje jak by tu miała sie rozegrać walka o tytuł ? Jak dla mnie świetny rajd

 

Mi też się podoba.

Nie ma miękkiej gry. To są rajdy, a te chłopaki to elita, elit, więc płakać nie będą.

Jedyne co mnie zastanawia, to parujące szyby. Jak można sobie z czymś takim nie poradzić i jak można tego nie przewidzieć? Przecież rajdówkę zanim się wypuści, to się testuje całe lata, a i z poprzednich konstrukcji bierze się sprawdzone rozwiązania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi napisał(a):

 

Wyglądało delikatnie. Szkoda, że nie pojechał dalej.

 

 

Mi też się podoba.

Nie ma miękkiej gry. To są rajdy, a te chłopaki to elita, elit, więc płakać nie będą.

Jedyne co mnie zastanawia, to parujące szyby. Jak można sobie z czymś takim nie poradzić i jak można tego nie przewidzieć? Przecież rajdówkę zanim się wypuści, to się testuje całe lata, a i z poprzednich konstrukcji bierze się sprawdzone rozwiązania.

 

Tez sie nad tym zastanawiam. Przeciez wystarczy grzana szyba i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobota się zaczyna. Ze 2 odcinki da się obejrzeć ;)

 

Duże różnice, Mam nadzieję że Andreas utrzyma pozycję.

Pogoda rozegra tą grę.

 

Nie zwykłem zaglądać ludziom do portfela, ale dziwi mnie "biała" rajdówka Chwista, w chyba najdroższym rajdzie sezonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshi Arai wiernie w Subaru.

Szacunek

 

4 minuty temu, turdziGT napisał(a):

Taka dobrze daje

 

Czuje japońskie asfalty. No szkoda tej przygody, bo pewnie układ Toyot na podium byłby inny.

Ale i tak ma szanse na komplet Yarisów na czele.

Jego tata już chyba nie jedzie, nie widzę go w wynikach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ciekawe to specyfikacja tych odcinków kompletnie nie leży Kalle co oficjalnie podkreśla.  Z perspektywy całego sezonu myse ze robił wszystko zeby nie musiał tu walczyć o mistrza bo mogło by być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pablonas napisał(a):

co z Kajtem? Miał jakieś przygody czy to tylko taka "forma"

 

Mówi, że ciężko mu zagrzać opony przy takiej prędkości.

To chyba jakieś mistrzostwo w dojechaniu po wynik.

Natomiast Chwist, również zadowolony z siebie na mecie, traci ponad pół minuty na 5 kilometrach najłatwiejszego odcinka w spokojnych warunkach atmosferycznych.

 

Generalnie nic już się nie dzieje, poza ładnym ratowaniem Katsuty i niewyratowaniem się w tym samym miejscu przez Tanaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Adi napisał(a):

 

Mówi, że ciężko mu zagrzać opony przy takiej prędkości.

To chyba jakieś mistrzostwo w dojechaniu po wynik.

Natomiast Chwist, również zadowolony z siebie na mecie, traci ponad pół minuty na 5 kilometrach najłatwiejszego odcinka w spokojnych warunkach atmosferycznych.

 

Generalnie nic już się nie dzieje, poza ładnym ratowaniem Katsuty i niewyratowaniem się w tym samym miejscu przez Tanaka. 

Ogólnie tak ale walka Taki i Tanaka dobra i chyba Taka w tej chwili nie tylko ostrzy żeby na Tanaka ale takze i na Lappiego.  

Evans tez musiał cisnąć i mimo ze nie czół sie pewnie to jak sam powiedzal na takim odcinku i w takich warunkach można odrobić kawal czasu mimo ze ma 1:30 min przewagi.

 

Za to postawa Mikkelsena jest mega. Moim zdaniem on nadal zasługuje na fotel w Rally1. Dla takiego M-sportu to by była o wiele lepsza opcja niz robijajace sie młodziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Chwista to zastanawiam sie jaka przyjemność wywieziesz z takiego rajdu ?

To nie jest przygoda jak Safari,  przejechałeś pol świata tylko po to zeby przejechać pare odcinków tępem piechura. Z onboardu nie wygląda to na żaden fun.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...