Skocz do zawartości

Forester 3, 2.0NA, problem z ogrzewaniem - tylko w zimę (albo grzeje jak piekarnik, albo chłodzi jak lodówka)


JKmotors

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle sporo czytałem, ale żaden post nie rozwiązuje mojego problemu. Mam coś takiego.

Chłodzenie / grzanie w lato działa super. Nie ma żadnych problemów. Przychodzi zima, i...

  • Na pozycji minimum (jeden poniżej 17) na temperaturze, chłodzi jak lodówka.
  • Pozycję wyżej (17 stopni bodajże) grzeje jak piekarnik. A potem im wyżej tym cieplej i w pozycji maksimum mógłbym sobie już smażyć parówkę na kratce.

 

Próbowałem wszystkiego, resetu do trybu auto, wszystkich możliwych ustawień. Praktycznie zawsze jest tak samo - najniżej chłodzi jak lodówka (i to rozumiem jest poprawny objaw, do tego jest najniższa pozycja), a stopień wyżej...

Mógłbym jeździć w kapielówkach i polewać deskę rozdzielczą wodą z wiaderka jak w saunie. Grzane fotele na maksymalnym ustawieniu dodatkowo by mnie chłodziły w plecy.

 

Jeżeli w lato jest OK, to pomyślałem, że to czujnik temperatury zewnętrznej który utknął w skrajnej pozycji bo np. nie działa.

Ale nie rozumiem wtedy grzania na pozycji 17, wręcz odwrotnie powinien cały czas mega chłodzić. 

A może jest coś takiego jak czujnik temperatury wlotowej? I w zimę łapie powietrze, które ma minus 5, a zepsuty czujnik mu pokazuje -50? I próbuje je na siłę dogrzewać bo coś błędnie działa?

 

Może ktoś wygrał z czymś takim? Wiem, że generalnie chłodzenie i grzanie w Foresterze potrafi być randomowe, ale tutaj to jest ewidentnie jakiś problem.

To mój trzeci Forester i w każdym było źle, ale w tym coś jest po prostu zepsute.

 

PS. Wiem, że jedyny ważny wiatrak w Subaru to turbo, ale prośba o pomoc ;).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mieć coś wspólnego z czujnikiem temperatury wewnątrz auta. Przy ustawieniu na najniższej możliwej sterownik klimatyzacji pomija ten czujnik i daje maksymalne schłodzenie. Kolejne podbijanie temperatury już idzie przez czujnik. Miejsce czujnika jest po prawej stronie osłony kierownicy na wysokości stacyjki.

 

 

subaru-forester-3-sh-deska-rozdzielcza-konsola-legnica-sprzedam-538674205.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 20:40, dominikd napisał(a):

aktuator od mieszania cieplego i zimnego powietrza dziala poprawnie?
klima jedno czy dwu strefowa? obie strony ta sama temperatura?

 

Hej, zapomniałem, że Forester 3 po liftingu przez chwile potrafił mieć dwu strefową. Nie u mnie zwykła, jedna temperatura na całą kabinę. Czy działa aktuator... Ciężko mi powiedzieć, ale chyba tak, bo jak biorę jeszcze cieplej, to robi się jeszcze cieplej, więc coś tam miesza :).

 

W dniu 20.12.2022 o 08:37, ipsx82 napisał(a):

Może to mieć coś wspólnego z czujnikiem temperatury wewnątrz auta. Przy ustawieniu na najniższej możliwej sterownik klimatyzacji pomija ten czujnik i daje maksymalne schłodzenie. Kolejne podbijanie temperatury już idzie przez czujnik. Miejsce czujnika jest po prawej stronie osłony kierownicy na wysokości stacyjki.

 

Super, bardzo Ci dziękuję za opis. Jak tylko to ogarnę od razu będę pisał z rezultatami. TO na 99% będzie to jeżeli na ustawieniu zero omija ten czujnik. Wszystko się zgadza z objawami :) :) :)

 

 

W dniu 20.12.2022 o 08:42, koziolek napisał(a):

Poniżej zdjęcie deski wrx GH ale jest taka sama.

Przy prawym kolanie jest kratka a za nią jest rurka i czujnik temperatury, sprawdź czy wszystko jest na swoim miejscu.

 

Tak jest! Jak tylko tam zajrzę i coś ustalę będę pisał.

 

Jesteście super, dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...