Jump to content

Forester SJ kratka nawiewu na przednią szybę.

pepedealer

Recommended Posts

W okolicy kratki nawiewu na przednią szybę mam jakiegoś "świerszcza", cos mi tam trzeszczy/rezonuje.

Jak dociskam deskę w okolicy kratki to robi się cicho.

Czy da się ta kratkę jakoś zdemontować bez wyjmowania całej deski?

Ekran od klimatyzacji wyjmowałem ale dojścia nie ma z tego miejsca dalej do kratki

• 2 weeks later...

Bardzo dziękuję za poradę!

Ja mam podobnie, ale dźwięki (takie, jakby coś drżało i uderzało w plastik) rozlegają się tylko w zimie (gdy jest zimno wokoło). Doprowadza mnie to do szału, bo samochód jest wygłuszony.

• 10 months later...

U mnie zaczęło się jakby w drzwiach kierowcy linka. Z czasem doszedłem do wniosku, że to jedna nawiew po lewej stronie.

Zdemontowałem nawiew, pojeździłem, posłuchałem, popatrzyłem do spodu i... nie wiem od czego to.

Doszedłem o wniosku, że to po lewej stronie od zegarów - na tyle, że nie można się tam dostać z ręką przez zdjętą kratkę nawiewu.

Nic nie dało poruszanie wiązkami, spinkami, gniazdkami.

Drżenie występuje jako pochodna poruszania się - na postoju cisza. Również nie jest to zależne od temperatury i jest bardzo jednostajne.

Można gdzieś znaleźć manuala rozbierania deski, gdzie można zobaczyć kolejność etc. - nie chciałbym pourywać czegoś.

U mnie dalej to samo. Rozebrałem nawiew na szybę przykleiłem "włochatą" taśmę izolacyjną. Dodatkowo daszek i wyświetlacz od klimatyzacji. Dalej to samo.

Coś jednak musi być w tych okolicach.

Świerszcza udaje się uciszyć po lekkim uniesieniu i przytrzymaniu daszku z wyświetlaczem klimatyzacji.

Na tyle mocno trzeba cisnąć w górę żeby podstawa daszku naciskała na deskę w tej przestrzeni między nawiewem na szybę a daszkiem.

Tylko sam już nie wiem co tam jeszcze można okleić dokręcić

W dniu 29.11.2022 o 23:31, Gazik napisał(a):

Prawdopodobnie to zewnętrzny plastik przy dolnym narożniku szyby

Potwierdzam i dziękuję za tym razem stuprocentową wskazówkę!

Istotnie plastikowe elementy pod szybą, od zewnątrz, w prawym i lewym rogu z czasem zaczynają być luźne i drgają na wietrze wywołanym jazdą, szczególnie przy niższych temperaturach. Przenosi się to do wnętrza jako uciążliwe świerszczo-terkotanie przy prędkościach szosowych; najpierw przy większych i w zimnym powietrzu, z czasem w coraz wyższych temperaturach i coraz niższych prędkościach. My szukaliśmy już nawet gałązek lub liści w kanale powietrznym pod maską.

Środek zaradczy: przyklejenie tych luźnych elementów do pozostałych plastików. Mój serwisant uczynił to jakimś czarnym środkiem szczelniająco-klejącym do skrzyń biegów. Przeszło, jak ręką odjął.