Skocz do zawartości

Czujniki ciśnienia w oponach na alufelgi w XV rocznik 2017


boleslawc

Rekomendowane odpowiedzi

Kup klony. Jedziesz do wulkanizatora jegomosc zczytuje id kazdego czujnika przykladajac czytnik do kazdego z kol , na alledrogo lub u wulkanizatora zamawiasz czujniki z id kazdego z kol i tyle. 2 lata temu za klona z programowaniem tzn z wgraniem id seryjnego czujnika placilem cos kolo 220 pln bo seryjny czujnik w jednym z kol przestal dzialac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kingston70 napisał:

A może całe koła z czujnikami? Wszystkie w oryginale.

nie szedłbym tą drogą. Oem czujniki mają swoje własne nie usuwalne ID. Po każdorazowej wymianie kół czeka Cie wizyta w ASO/ zakładzie wulkanizacyjnym  żeby wpisali ID w kompa pokładowego. -a to zapewne kosztuje :) Tylko klony lub wizyta u specjalisty który wyłączy system TMPS w twoim aucie ( w rocznikach 2014 było to możliwe nie wiem jak w późniejszych ) pozwolą na  użytkownie auta tzn bez zbędnych wydatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł lewy przedni czujnik, raczej bateryjka... ale nic takiego nie zgłaszał, za to cyklicznie, szczególnie jak było zimno walił błędami TPMS i blokował odczyt z innych kół (SSM nie był w stanie się nawet połączyć z TPMS by błędy odczytać).

Namierzyłem go jak było cieplej, wtedy jako tako działał, ale dane o ciśnieniu odświeżał bardzo wolno. Wymiana na jakiś inny (nie oryginalny) rozwiązała problem i wszystko działa jak należy. W sumie to nawet nie wiem czy czujnik miał klonowany numer czy w TPMS został dopisany nowy). Nie chciałem wyłączać TPMS bo potrafi na bieżąco pokazywać ciśnienie w każdym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...