Jump to content

Czujniki ciśnienia w oponach na alufelgi w XV rocznik 2017

boleslawc
 Share

Recommended Posts

Kup klony. Jedziesz do wulkanizatora jegomosc zczytuje id kazdego czujnika przykladajac czytnik do kazdego z kol , na alledrogo lub u wulkanizatora zamawiasz czujniki z id kazdego z kol i tyle. 2 lata temu za klona z programowaniem tzn z wgraniem id seryjnego czujnika placilem cos kolo 220 pln bo seryjny czujnik w jednym z kol przestal dzialac. 

9 godzin temu, kingston70 napisał:

A może całe koła z czujnikami? Wszystkie w oryginale.

nie szedłbym tą drogą. Oem czujniki mają swoje własne nie usuwalne ID. Po każdorazowej wymianie kół czeka Cie wizyta w ASO/ zakładzie wulkanizacyjnym  żeby wpisali ID w kompa pokładowego. -a to zapewne kosztuje :) Tylko klony lub wizyta u specjalisty który wyłączy system TMPS w twoim aucie ( w rocznikach 2014 było to możliwe nie wiem jak w późniejszych ) pozwolą na  użytkownie auta tzn bez zbędnych wydatków

U mnie padł lewy przedni czujnik, raczej bateryjka... ale nic takiego nie zgłaszał, za to cyklicznie, szczególnie jak było zimno walił błędami TPMS i blokował odczyt z innych kół (SSM nie był w stanie się nawet połączyć z TPMS by błędy odczytać).

Namierzyłem go jak było cieplej, wtedy jako tako działał, ale dane o ciśnieniu odświeżał bardzo wolno. Wymiana na jakiś inny (nie oryginalny) rozwiązała problem i wszystko działa jak należy. W sumie to nawet nie wiem czy czujnik miał klonowany numer czy w TPMS został dopisany nowy). Nie chciałem wyłączać TPMS bo potrafi na bieżąco pokazywać ciśnienie w każdym kole.