Skocz do zawartości

PoMOcy


Loucyphre

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawsze wszyscy mają tyle do powiedzenia ale jak trzeba konkretnie doradzić to piszą o tym jak dupą jeździć po asfalecie żeby najlepszy czas na 400m wykręcić, co mnie w sumie guzik obchodzi, kurcze może jakiś fachman ze stanów mi coś doradzi????????????????????????????????????????????????/

P,S, please jestem zdesperowany, mimo, że uwielbiam byc w takiej fajnej grupie posiadaczy samochodów powiedzmy kultowych to KURWA ma dosc usterek które mnie prześladują od roku, co mam robic sprzedac ten złom???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wszyscy mają tyle do powiedzenia ale jak trzeba konkretnie doradzić to piszą o tym jak dupą jeździć po asfalecie żeby najlepszy czas na 400m wykręcić, co mnie w sumie guzik obchodzi, kurcze może jakiś fachman ze stanów mi coś doradzi????????????????????????????????????????????????/

P,S, please jestem zdesperowany, mimo, że uwielbiam byc w takiej fajnej grupie posiadaczy samochodów powiedzmy kultowych to KURWA ma dosc usterek które mnie prześladują od roku, co mam robic sprzedac ten złom???

 

W początkowym poście napisałeś tajemniczo, że coś tam Ci z Subarynką nie gra, ale konkretów żadnych i się dziwisz że prawie nikt nie odpisał :roll: .

400m to proponuje przenieść się na forum Streetracing :wink: .

W fachmanów z USA bym raczej nie wierzył, proponuje GB 8)

O jakich innych usterkach piszesz? Jak byś wywalił kawe na ławe to napewno byś uzyskał pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek napisz może coś więcej za to z mniejszą agresją. Jest na forum parę osób które mają pojęcie i może pomogą. Poza tym na WRXa to powinieneś mieć jeszcze gwarancję, więc wiesz gdzie uderzać, ale przede wszystkim napisz coś merytorycznego. Co jest Twojemu Subarakowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos podskoczy(np. Than Junior) i powie ze subaru to bezawaryjne auto, to go zabije, mam fure od roku i zadne auto mi sie nie waliło tak czesto jak ten egzemplaz, LUDZIE nie kupujcie WRX ów, to same problemy

 

Konkrety proszę, co się "waliło" i po jakim przebiegu :?:

Jestem ciekaw czy demonizujesz, czy na prawdę masz poważne problemu z Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Autko czasem sobie przrezerywało, ale bez lampki "check engine"., az ktoregos dnia (czyli wczoraj), postanowilo nie dać się wkręcić na obroty pow 2500 RPM z powodu braku paliwa jak mniemam w cylindrach. Jeździć się nim nie da normalnie wcale bo każde dodanie gazu kończy się zadławiemiem slinika. check engine swieci sie cały czas , albo miga na zmianę do wyboru do koloru. Dodam, że tydzień temu zmierzyłem mu SSM;em ciśnienie ładowania i komp pokazał max bost 0,74 bara. I co mam silnik czy auto zmienic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zupełnie zgaduję, ale objawy wskazują na umarły przepływomierz lub np. MAP sensor. IMO dla kogos oblatanego z Subaru i zaopatrzonego w kompa jest szansa że zdiagnozuje w chwilę. Inne awarie poza tymi synchronizatorami nie wydają się niczym skłaniającym do sprzedaży autka. Gdybyś był z Warszawy to na pewno udałoby Ci się pomóc, ale może zaraz się znajdzie ktoś na Śląsku. Awaria czujnika niestety może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Autko czasem sobie przrezerywało, ale bez lampki "check engine"., az ktoregos dnia (czyli wczoraj), postanowilo nie dać się wkręcić na obroty pow 2500 RPM z powodu braku paliwa jak mniemam w cylindrach. Jeździć się nim nie da normalnie wcale bo każde dodanie gazu kończy się zadławiemiem slinika. check engine swieci sie cały czas , albo miga na zmianę do wyboru do koloru. Dodam, że tydzień temu zmierzyłem mu SSM;em ciśnienie ładowania i komp pokazał max bost 0,74 bara. I co mam silnik czy auto zmienic ???

 

Może być kilka powodów takiego stanu:

1/złej jakości benzyna

2/pompa paliwa

3/przepływomierz

4/sonda lambda

5/kable wys. napięcia

6/padnięty wtryskiwacz

7/padnięty któryś z czujnkiów ECU

8/Filtr paliwa

9/świece

10/coś poważniejszego, np tłok.

 

Jaki przebieg ma auto? Kiedy robiłeś przegląd i co wymieniałeś?

Jakieś inne objawy, coś nietypowego, np. niebieskiego z rury wydechowej?

Najlepiej byłoby podłączyć pod kompa, a jak nie to wymienić mat. eksploatacyjne (filtry, świece, kable) odpiąć akumulator na 1h i sprawdzić.

Jak masz zaprzyjaźnionego wrxa, to można podmienić sonde, przepływke.

Chętnie bym pomógł, ale chyba zbyt duża odległość.

Popytam jeszcze i dam znać jak się czegoś dowiem, ale pewnie dopiero w pn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie panikuj. Po drugie znajdź kogolowiek z skanerem OBD-II (praktycznie każdy autoryzowany serwis dowolnej marki to ma, nawet takie byle Zenki potrafią mieć) i poproś od odczytanie kodów i wrzuć na forum, jest szansa, że się coś wyjaśni.

 

I jeszcze jedno, czy Ty to auto kupiłeś nowe z salonu i tak się sypie, czy nabyłeś je jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry za wczoraj trochę mnie poniosło :oops:

Materiały exploatacyjne t.j. świece filtry są nowiutkie mają może ze dwa tysiące przejechane. Auto odkupiłem od SIP'u, było tam jakiś czas tzn około roku democarem , jeszcze wcześniej miał je jakiś aptekarz z krakowa. Paliwo tankuję tylko na dużych i w miarę pewnych stacjach (chociaż to może być różnie). Autko jak postoi jakiś czas to po ponownym zapaleniu seems to be ok na 2 - 3 kilometry potem od nowa nie chce jechać.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...