Skocz do zawartości

Poziom Oleju E-Boxer


Tolekcacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do właścicieli w/w czy u was też na miarce jest ponad stan? Jak odebrałem nowy samochód to było około 0,5 cm powyżej max ( mówimy o mniejszym odczycie) Po 5 tyś km  wymieniłem w ASO olej po dotarciu, przejechałem około 2 tyś km i teraz coś mnie tknęło żeby sprawdzić i jest około 1cm ponad max.  Płynu chłodniczego nie ubywa. Czy to nie aby szkodliwe dla silnika? 

Dodam że te pomiary są na całkowicie zimnym silniku. Zaraz po zgaszeniu, jak sprawdzam mam około 1mm ponad max. 

Edytowane przez Tolekcacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem i wlaśnie nie jest napisane dokładnie czy na zimnym czy na ciepłym... pamiętam że w autach GM sprawdzało się na ciepłym zawsze. Teraz w instrukcjach to piszą żeby płynu do chłodnic nie pić, kiedyś pisali jak zawory wyregulować.

Edytowane przez Tolekcacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tolekcacek napisał:

Teraz w instrukcjach to piszą żeby płynu do chłodnic nie pić, kiedyś pisali jak zawory wyregulować.

Piszą też, by sprawdzać poziom oleju, ale wiele osób tego nie robi. Czasem trafia się kombinacja silnika i kierowcy, że oleju może nie wystarczyć między przeglądami, dlatego serwis stosując się do jednego z haseł marki (peace of mind), zalewa oliwy nieco ponad stan. Taką dolewką silnika nie uszkodzą, za to mogą uratować. To jest moje tłumaczenie :coffee:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone ze przy kolejnym serwisie i wymianie oleju już będziesz miał wlane do kreski/dziurki bo ASO już ustali ile lać ….. do eboxera.

U mnie przy pierwszej wymianie długo ustalali ile wlać…., było wlane delikatnie ponad stan.

Póki co nie ma apetytu na olej …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, e-555 napisał:

U mnie przy pierwszej wymianie długo ustalali ile wlać…., było wlane delikatnie ponad stan.

ale co oni mają do ustalania? Mają manual serwisowy z ilością ile wchodzi do suchego silnika a ile przy wymianie... 

to  wyszukiwarki producentów  olejowych wiedzą a w ASO nie wie?  

https://www.motul.com/pl/pl/lubricants/recommendations/86a74105a159a662181fd73897da667e?type_name=Forester+2.0i+e-Boxer+(2019-+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...