Skocz do zawartości

2.0 na osprzęcie z 1.5


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię żeby się udało kolektor ssący przykręcić od 1,5 do 2,0 ze starego Forka. Do tego kompletnie inna instalacja elektryczna. 1,5 ma zapewne zmienne fazy rozrządu (nie jestem 100% pewien, nie pamiętam, za mało ich widziałem), elektryczną przepustnicę, 4 cewki, inny wydech i pewnie ze 100 innych różnic.
Taki swap może się udać tylko jeśli masz całe auto jako dawcę i bardzo dużo wolnego czasu aby samemu to robić (+ oczywiście jesteś mechanikiem).

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle że autor to następny co kupił 1.5, silnik się wysypał i teraz szuka sposobu aby zapudrować trupa. Sprzedać wrak i kupić coś z 2.0. A jak to bywa pewnie najpierw kupił 1.5 a później się przekonał jaka to padaka, ceny atrakcyjne.... dlatego że tego nikt nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, generalnie da się złożyć Frankensteina, ale shortblock EJ20. czapki EL15, i cały osprzęt z 1.5. Będzie jeździło, ale pali jak smok, czy da się to wystroić? Nie wiem, ale w połączeniu z instalacją LPG da się takiego gruza użytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie. Kupujesz normalne 2.0R DOHC i do tego ECU z 2.0R. Wszystko jako tako pasuje. Model z 1.5 ma słabszą skrzynie dyfer półosie, ale przy tych mocach to szczegół.

 

46 minut temu, st981777 napisał:

shortblock EJ20. czapki EL15, i cały osprzęt z 1.5

i CR na poziomie 12:1. Pominę problem z zapłonem/paliwem bo silnik będzie widzieć przeróżne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...