Skocz do zawartości

błąd 0171.


MlodzikP

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

proszę o pomoc. forester xt 2015. wiecznie zapalał się błąd 015a, sonda lambda została dziś zmieniona, od razu zaczął pojawiać się 0171.

Jakieś pomysły, podpowiedź, ktoś tak miał?

będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

pzdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pablonas napisał:

Nowa sonda poprawnie dobrana?

EDIT:
Daj numer z nowej sondy i vin auta. Sprawdzimy.

 

twierdza, ze nowa sonda jest ok, szerokopasmowa, ale nie jest oryginalna. zakład specjalizujący się w tym dziś ją przerobił i faktycznie te błędy, które się pojawiały, juz zniknęły. pojawił się 0171.

Ten, który to zakładał twierdzi, że do układu dostaje się lewe powietrze. jeszcze tego nie weryfikowałem.

nr sondy 0258007351

vin auta JF2SJGWC3F414319

 

będę wdzięczny za podpowieź

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MlodzikP napisał:

twierdza, ze nowa sonda jest ok, szerokopasmowa, ale nie jest oryginalna. zakład specjalizujący się w tym dziś ją przerobił i faktycznie te błędy, które się pojawiały, juz zniknęły. pojawił się 0171.

Ten, który to zakładał twierdzi, że do układu dostaje się lewe powietrze. jeszcze tego nie weryfikowałem.

nr sondy 0258007351

vin auta JF2SJGWC3F414319

 

będę wdzięczny za podpowieź

 

pzdr


W XT często przedmuchuje uszczelki pod kolektorem wydechowym, była na to kampania serwisowa. Przedmuch może powodować przekłamania we wskazaniach sondy. Warto to sprawdzić.  W SUBARU sonda ma być kupiona w ASO i dobrana po VIN. Żadna inna nie będzie prawidłowo działała. Kolejna sprawa, w XT były aktualizacje softu silnika, to też trzeba sprawdzić czy są wgrane poprawki.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pablonas napisał:

Jaki producent sondy?

Szukaj według produktu

 

 dopasowania FA2003/13-   DOX-0613  Sonda regulacyjna dedykowana
 
Pozdrawiam,
 
Edytowane przez ura_bus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie. Ten Bosch nie będzie działał w tym aucie. Jeszcze nie widziałem i nie słyszałem żeby jakikolwiek Bosch zadziałał w Subaru. Mówię o sondzie regulacyjnej. 
Dlatego też auto szarpie bo ma nie właściwe parametry. Dopiero kiedy sterownik złapie błąd i przestanie brać pod uwagę odczyty z tej "nowej" sondy, silnik zacznie pracować normalnie.
 

Co ciekawe z vinu wychodzi stosunkowo nietypowa sonda 22690AB010.

Zadzwoń do ASO i zapytaj o cenę i dostępność.

A sondę boscha którą masz teraz zamontowaną proponuję wykręcić i podarować komuś kto ma VW bo do tej marki producent dedykował swój produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...