Skocz do zawartości

Amortyzatory tył


aloHHa

Rekomendowane odpowiedzi

Pękła mi sprężyna tył i uszkodziła amortyzator oraz jego górne mocowanie. 
Czy znajdę jakieś tańszy zamiennik dla BILSTEIN Amortyzator 24-118354 ? 
Dedykowana sprężyna do mojego auta okazało się ze nie pasuje ( za krótka )  LESJÖFORS 4288331

ktoś mi wytłumaczy o co w tym chodzi ? :-)

pacjent Legacy 4 2005 138 km BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aloHHa napisał:

Pękła mi sprężyna tył i uszkodziła amortyzator oraz jego górne mocowanie. 
Czy znajdę jakieś tańszy zamiennik dla BILSTEIN Amortyzator 24-118354 ? 
Dedykowana sprężyna do mojego auta okazało się ze nie pasuje ( za krótka )  LESJÖFORS 4288331

ktoś mi wytłumaczy o co w tym chodzi ? :-)

pacjent Legacy 4 2005 138 km BP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, bo planowałem właśnie zakup tych sprężyn do tyłu.

 

Możesz sprecyzować co to znaczy za krótka? Że długoś katalogowa jest inna? Bo jest ale sprężyna jest grubsza i twardsza, powinna się mniej uginać. Czy chodzi Ci o to, że po skręceniu amortyzatora ta sprężyna jakoś luźno goni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady mechanik stwierdził ze o pół przęsła jest za krótka i powiedział ze pasuje do mojego legasia sprężyna o numerze SZ7027MT. Co ciekawe te dwie sprężyny w AUTODOC  pasuja do mojego auta. Coś czuje ze to mój mechanik czegoś nie wziął pod uwagę. Czy sprężyna wzmacniata jest trochę krótsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 23:42, aloHHa napisał:

Co do zasady mechanik stwierdził ze o pół przęsła jest za krótka i powiedział ze pasuje do mojego legasia sprężyna o numerze SZ7027MT. Co ciekawe te dwie sprężyny w AUTODOC  pasuja do mojego auta. Coś czuje ze to mój mechanik czegoś nie wziął pod uwagę. Czy sprężyna wzmacniata jest trochę krótsza ?

Montowałem u siebie wzmacniane lesjoforsy jakieś 3 lata temu. Nie pamiętam niestety numerów tych sprężyn ale faktycznie były trochę krótsze od standardowych. Po skręceniu amora ze sprężyna nic nie latało i nie było luźne... Po montażu tył przestał się przesadnie bujać ale dupa dalej nisko wisiała. Trzeba było jeszcze dołożyć dystanse między budę, a poduszkę żeby tył był na odpowiedniej wysokości... 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie amory polecacie na tył do Legacy 4? I jak to w koncu jest z tymi sprężynami? Mam zamówione te Ljoforsy wzmacniane, ale spotkałem się z twierdzeniem, że raz jest za nisko i trzeba te tuleje aluminiowe, innym razem i tych wypowiedzi jest więcej, że wystarczą same sprężyny i jest okej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czort napisał:

I jak to w koncu jest z tymi sprężynami? Mam zamówione te Ljoforsy wzmacniane, ale spotkałem się z twierdzeniem, że raz jest za nisko i trzeba te tuleje aluminiowe, innym razem i tych wypowiedzi jest więcej, że wystarczą same sprężyny i jest okej.

 

 

 

W specu miałem te springi Lesjo wzmocnione na amorach B6 i było ok. Kolega ma je w 2.5NA+LPG i też jest w sam raz. Nie ma żadnych dodatkowych dystansów pod amor. 

 

W dniu 7.10.2021 o 21:33, czort napisał:

Jakie amory polecacie na tył do Legacy 4?

Dużo osób poleca b6 na tył, ale inne pewnie też zdają egzamin. Jak zwykle - to zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frisco napisał:

 

W specu miałem te springi Lesjo wzmocnione na amorach B6 i było ok. Kolega ma je w 2.5NA+LPG i też jest w sam raz. Nie ma żadnych dodatkowych dystansów pod amor. 

 

Dużo osób poleca b6 na tył, ale inne pewnie też zdają egzamin. Jak zwykle - to zależy. 

A jakiś zamiennik b6 na tył ? Coś w ogóle jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem właśnie u siebie sprężyny na LESJOFORS 4288331 i poduszki KYB SM5214. Sprężyna nominalnie, na sucho jest krótsza, ale po złożeniu na amortyzator jest wszystko ok. To jest sprężyna wzmacniana, jest grubsza i trzeba większej siły do jej ugięcia. Amortyzatory zostawiłem stare, gdyż na przeglądzie wyszło że są jeszcze ok. Co do efektu, nie specjalnie zauważyłem żeby auto się podniosło. Liczę, że przy obciążeniu będzie po prostu mniej siadać. Za wcześnie żeby to ocenić. Co do amortyzatorów oprócz b6 jest jeszcze do wyboru KAYABA 341353.

a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...