Skocz do zawartości

Opony AT w Outback - ktos używa?


Savio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, .Misza. napisał:

G015 to chyba najbardziej szosowe AT. Tym kierowałem się przy zakupie. I nie żałuję.

Należy wiedzieć że G015 produkowany jest w dwóch wersjach. W małych rozmiarach dla SUV opona jest delikatniejsza, przez to lżejsza i ma łagodniejszy bieżnik. W rozmiarach dla terenówek występuje w wersji LT ze wzmocnionymi bokami i bardziej agresywnym bieżnikiem.

Opona opisana dość dokładnie tu

https://www.landcruiser.pl/czytelnia/testy-i-porady/65-testy/943-yokohama-geolandar-g015-test

Na fotce oba rodzaje G015 

 

 

yokohama-geolandar-a-t-g015-34827-l.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mechanik napisał:

Należy wiedzieć że G015 produkowany jest w dwóch wersjach. W małych rozmiarach dla SUV opona jest delikatniejsza, przez to lżejsza i ma łagodniejszy bieżnik. W rozmiarach dla terenówek występuje w wersji LT ze wzmocnionymi bokami i bardziej agresywnym bieżnikiem.

 

Dałoby się zainstalować tego wzmocnionego LT w OBK MY18 albo w Forku MY18 ? na feldze 15"? 16"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 12:47, Savio napisał:

Kupiłem Yokohama G015 A/T na razie jestem bardzo zadowolony :) Pierwsze trasy leśne zrobione i rzeczywiście naprawdę spokojnie się jeździ, a na asfalcie jakoś nie czuję aby było głośniej niż przy wcześniejszych oponach.

 

Ja mam takie w busie i też kupiłem kierując się opiniami z sieci i się nie zawiodłem, ważna było dla mnie "cichość" na asfalcie a właściwości "offroadowe" i tak są sporo lepsze niż zwykłe opony do SUV'ów. Bieżnik robi swoje.
Bezpiecznej jazdy!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 10:10, diuk napisał:

Dałoby się zainstalować tego wzmocnionego LT w OBK MY18 albo w Forku MY18 ? na feldze 15"? 16"? 

Yokohama geolandar G015 285/75 r17 Zamontowane na Wranglerze, niestety do Subaru dużo za duże.

 

FB_IMG_1633794862704.jpg

FB_IMG_1633794868260.jpg

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby rozeznać się w rynku opon bardziej terenowych, można przeczytać podlinkowany artykul. 

Faktycznie do rankingu można mieć zastrzeżenia o tyle, że sprzedaż konkretnych modeli jest obecnie najbardziej uwarunkowany dostępnością. Tym nie mniej pokazane są najbardziej popularne i w sumie najlepsze opony w teren, ale i na co dzień. 

https://www.voida.pl/blog/ranking-opon-terenowych-typu-mt-mud-terrain/76431

Może nie wymieniono Hankook Dynapro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz mam kolejne pytanie, czy skoro to są opony wielosezonowe, czy myślicie czy jest sens np. co 10tys kilometrów zamieniać opony w kołach aby bieżnik się równo zużywał? Gdzieś na jakimś forum US na temat subaru, widziałem jakiś post, że niby od wewnętrznej strony opony się szybciej zużywają...ma to sens :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Savio napisał:

i teraz mam kolejne pytanie, czy skoro to są opony wielosezonowe, czy myślicie czy jest sens np. co 10tys kilometrów zamieniać opony w kołach aby bieżnik się równo zużywał? Gdzieś na jakimś forum US na temat subaru, widziałem jakiś post, że niby od wewnętrznej strony opony się szybciej zużywają...ma to sens :)?

Rotowanie opon ma sens, bo gwarantuje równomierne zużywanie.

Niektórzy to olewają. Ja w Subaru Rotowałem, we Wranglerze na początku też, a teraz mam dwa Wranglery i generalnie lata mi to jak innym.

Outback to osobówka, więc można się z takimi rzeczami pitolić. 

U mnie i tak zmieniam opony na inne modele, inny rozmiar więc olewam od jakiegoś czasu rotacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...