Skocz do zawartości

Opony AT do Forestera SF- wielkość.


Dylan89

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. 
Szybkie pytanie. Mam do swojego forestera sf sturbo felgi 15, chce zalozyc nowe opony AT. Ktoś ma doświadczenie jakie największe się zmieszczą?
205/70?
215/70?
225/70?
Czy może 215lub 225/75?
Dziękuję;) 
Napisz jeszcze jakie felgi bo z tyłu jest bardzo ciasno na seryjnej stalówce. Szerokość i ET felgi jeśli masz inne niż w/w stalówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:
8 godzin temu, Dylan89 napisał:
Siemanko. 
Szybkie pytanie. Mam do swojego forestera sf sturbo felgi 15, chce zalozyc nowe opony AT. Ktoś ma doświadczenie jakie największe się zmieszczą?
205/70?
215/70?
225/70?
Czy może 215lub 225/75?
Dziękuję;) 

Napisz jeszcze jakie felgi bo z tyłu jest bardzo ciasno na seryjnej stalówce. Szerokość i ET felgi jeśli masz inne niż w/w stalówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że 15'. Byłbym za 16, Wybór opon większy, a jak staniesz przed potrzebą regeneracji zacisków, to ciekawszą opcją będzie nawet podmianka na serię z sh/sj/brz/xv. W 15' nie wejdą.

Odwróć kolejność. Najpierw lift, zbieżnosć, trochę pojeździj, dopiero opony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 14:09, BiP napisał:

że 15'. Byłbym za 16, Wybór opon większy, a jak staniesz przed potrzebą regeneracji zacisków, to ciekawszą opcją będzie nawet podmianka na serię z sh/sj/brz/xv. W 15' nie wejdą.

Odwróć kolejność. Najpierw lift, zbieżnosć, trochę pojeździj, dopiero opony. 

 

Musiałem zająć się najpierw kołami ponieważ sprowadziłem forestera po jakimś walnięciu w dziure/krawężnik etc I samochód nie ma jednego oryginalnego koła I jest zapasówka, nigdzie nie mogłem znaleźć jednej felgi oryginalnej ani takiej opony, a nie chce jezdzic nim  takim kołem bo jak wiemy napęd tego nie lubi. Jest jeszcze złamany wahacze który już wymieniłem, a te felgi 15' które wysyłałem, znalazłem u siebie w garażu leżące od lat i okazało się że pasują do forka. Także win win. Kupiłem opony 225/70/15 Cooper Discoverer, już są założone ma felgę, jutro zakładam na auto to podeślę zdjęcie jak wygląda:) 

20210411_121328.jpg

20210411_121317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Najświeższy temat o AT.

Da się przebić taką opone jeżdżąc cywilnie. Tzn po normalnych drogach, tzn jakieś gwoździe, wkręty itp. Pytam bo zwiększając rozmiar wypadało by także mieć odpowiednie koło zapasowe?

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...