Skocz do zawartości

Help! Zawias przód bugeye kombi


dto

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już było wałkowane ale bardzo proszę o wsparcie. Pacjent bugeye 2001 kombi 2.0 N/A GX, urwany lewy przedni wahacz (tzn. pękł/częściowo urwał się pewnie jakiś czas temu a teraz przegnił na amen). Przerobiłem już zamienniki i nie bardzo to pasuje. Albo przednia tuleja za krotka albo mocowanie łącznika stabilizatora inne albo w ogóle nijak się nie da silent bloku przykręcić. Teoretycznie ma tu leżeć 20202FE050 / 20202FE051 ale tylko oryginał mi zostaje. Wiem że wahacze kombi są krótsze ale pytanie czy wahacz od sedana 20202FE150 (zamiennik) można tu wsadzić? Czy geometrię da się potem ogarnąć? Co z długością półosi? Jak podejdzie to wymienię oczywiście lewy i prawy.  Walczę już z nim prawie dwa tygodnie.... Ręce opadają.

 

Może ma ktoś używkę w przyzwoitym stanie blacharskim?

 

Pozdro

Edytowane przez dto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ten aluminiowy?

 

Numery OEM


Odpowiedniki

Edytowane przez st981777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, stalowy. Trochę zamieszanie jest z tym bo ten numer widnieje na opposedforces.com http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_53/suspension_and_axle/front_suspension/illustration_1/ i dostałem taki po VINie w autoryzowanym serwisie. Oni tez twierdza ze jest stalowy. Ale jak wrzuciłem w google to tez mi właśnie wypluło część aluminiowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chudy__ napisał:

zaloz tuleje poli sa 2 rozmiary dostene.

Ciężko będzie bo:

W dniu 16.02.2021 o 20:17, dto napisał:

Pacjent bugeye 2001 kombi 2.0 N/A GX, urwany lewy przedni wahacz (tzn. pękł/częściowo urwał się pewnie jakiś czas temu a teraz przegnił na amen).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś dwa lata temu do kombi, tylko z 2004 roku założyłem nowe wahacze Srl, mimo, że są również dedykowane do kombi, to rzeczywiście są dłuższe i przednia oś stała się szersza. Nie miałem problemu z półosiami, za to łączniki stabilizatora musiałem dokupić inne, te kulowe. Żeby szerokość przedniej osi i tylnej były porównywalne, na tył dałem dystanse 15 mm na jedno koło i 15 na drugie. Dzięki temu samochód lepiej wygląda i pewnie minimalnie lepiej w zakrętach się prowadzi. Zbieżność i kąt pochylenia musiałem ustawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marc120, dzięki wielkie za konkret. Właśnie głównie chodziło mi o to co z geometrią po takim zabiegu. Skoro jak piszesz da się to wyprowadzić to jest rozwiązanie problemu. Te SRL pewnie podobnie jak NTY które miałem są "dedykowane" jednocześnie do sedana i do kombi ;). Z łącznikami dokładnie jak piszesz trzeba zrobić swapa na te nowsze kulowe bo jest inne mocowanie do wahacza. Na szczęście od strony stabilizatora nie ma problemów.  Dałeś dystanse 15mm bo tak Ci pasowało czy jakoś wyliczyłeś? Wg spec rozstaw kół z przodu sedana jest 20mm większy czyli wychodziłoby po 10mm na stronę. A jak ze śrubami wyszło? Musiałeś dłuższe wstawiać w tarczobębny czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse dałem 15 mm ponieważ po zmianie wahaczy i ustawieniu zbieżności pomierzyłem zwykła taśmą, jaki rozstaw ma na tą chwilę przednia oś, a jaką tylna. Wiem, że fabrycznie tylna ma minimalnie mniejszy rozstaw ale ja zrobiłem taki sam z przodu i z tyłu. 

Co do wahaczy Srl, to mogę je śmiało polecić. Po dwóch latach użytkowania, nie mam na nich korozji ani problemu z tulejami gumowymi, choć zdaje sobie sprawę, że to dość "niska półka cenowa", to jakość jest w porządku, przynajmniej w przypadku tych wahaczy. 

Co do dystansów, dałem takie:

https://allegro.pl/oferta/japan-racing-adaptery-15mm-5x100-56-1-black-7973815053?snapshot=MjAyMC0wOC0xOFQxMToyMjo1OS4zMTFaO2J1eWVyO2UyNDE5MGNiOWIyZDllNmU5OWJmNDRlODk1MDMyZjk5YzU3MWIzN2M4MjgyMTRmNzNhOTMzNTI3MzE3Njk5MzE%3D

Jeżeli zakładasz je do alufelg, nie powinno być problemów z za długimi szpilkami piasty, jeżeli do stalowych felg, trzeba je skrócić. 

Edytowane przez marc120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...