Skocz do zawartości

BugWagon WRX


Pifpaf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@siwy2000 Jaką średnicę potrzebujesz i jaka długość. Ja pracuję na Continental'ach ale znajomy właśnie na Gates Barricade. Oba maja tendencje do rozpuszczenia przez paliwo wierzchniej warstwy i trzeba uważać przy wymianie aby nie oblać przewodu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Kompletuję tylne zawieszenie. Nowa belka, regulowane wahacze, regulowane łączniki, Stabilizator whiteline 22 mm, samolot w idealnym stanie. Zostało mi jeszcze do zebrania: wahacze wleczone, podpory/ mocowania whiteline do stabilizatora, mocowanie dyfra sti preformance, oraz wszystkie nowe śruby. Póki mam to na wierzchu, to pomaluje to novol cobra i wsadze poli strongflex.

Pytanko. Czy wszystkie wleczone wahacze w imprezie gd były takie same? Nie chodzi mi o różnice w tulejach (bo pewnie sti miało twardsze), tylko rozmiarowo?

Żona mnie chyba z domu wyrzuci


6e4146dc806d8810e277d290a224b028.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako, że walbro zaczęło się zawieszać po roku używania, zamontowałem AEM 340lph E85. Mam nadzieję że wytrzyma dłużej.

Pytanko mam. Wie ktoś jakie śruby/szpilki są do tylnego dyfra, te co się przykręca do poduszki/belki? Wiem, że to M12, ale jaki gwint i długość?

a60f1fc030f0d68190807c142f4327a5.jpg90a7d2b38eb6e1d7fb3c29e801a9a10f.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kompletowanie zawieszenia do gruza, prawie ukończone.

Na przód idzie:
- stabilizator whiteline 22mm z sti,
- wahacze sti,
- whiteline anti lift kit z dystansami pod u-frame
- aliminiowe łączniki strongflex
- whiteline sworznie i końcówki drążka obniżające roll center

Na tyl:
- nowa belka z tulejami strongflex,
- hardrace regulowane wahacze poprzeczne i wleczone, oraz regulowane łączniki stabilizatora
- stabilizator whiteline 22mm
- mocowania stabilizatora od whiteline
- mocowanie dyfra sti performance,
- wszystkie nowe śruby subaru oem

Zobaczymy jak to siądzie w wagonie jako że przednie wahacze sti są lekko dłuższe i naturalnie powiększą negative camber, muszę chyba dokupić śruby mimośrodowe do mocowania amorka ze zwrotnicą. Podobno z półosiami nie będzie problemu.

No zobaczymy jak to wyjdzie. Wymiana będzie jak wrócę z wakacji, czyli pewnie koniec lipca początek sierpnia. Znając życie urodzi się wiele problemów podczas wymiany.

c5a743cda6584f74afa984f74f8c1e45.jpgc7ad9191ce8d5880b6646de8dff22e29.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Kuuuuuźwa...:bowdown:
Zrobiłeś mi świetne rozpoczęcie tygodnia tym wątkiem, prześledziłem cały na jednym wdechu, chylę czoła, zajepięknie to wyszło i wygląda!:drool:

Edytowane przez Maciek Niemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 11:48, Pifpaf napisał(a):

Co myślicie?

1946244e96f4cad0b5c9d2f3de6997e7.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Pamiętasz może jak zasłoniłeś odblask?
Mam dokładnie taki sam pomysł na moje lampy, tylko, że gdy zrobiłem próbę z taśmą do odcinania to odeszła razem z chromem...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za miłe słowo. O który odblask pytasz? Ogólnie to użylem taśmy podobnej do izolacyjnej. Taka jakby gumowa z dużo słabszym klejem. Ewentualnie spróbuj wyciac szablon z papieru i położyć na odbłyśniku.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pifpaf napisał(a):

Hej, dzięki za miłe słowo. O który odblask pytasz? Ogólnie to użylem taśmy podobnej do izolacyjnej. Taka jakby gumowa z dużo słabszym klejem. Ewentualnie spróbuj wyciac szablon z papieru i położyć na odbłyśniku.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Chodzi mi o obszar światel pozycyjnych, próbowałem się bawić z papierem, ale jest tam tyle krzywizn (chce zostawić tylko wnęke srebrną), że moja cierpliwość nie przetrwała tej próby...:P

Screenshot_20231211_113441_PhotoEditor.thumb.jpg.bd7a3db011f0b53b2d4e956ec02aec51.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako że juz ciepło, to rozpoczął się sezon na przeróbki. Aktualnie przerzucam akumulator do bagażnika. Zmienilem kierownicę na taką od sti. Pomalowalem ją w antracyt i odświeżylem skórę. Dodatkowo wymieniłem wieszak na pompę paliwa na nówkę sztukę. Wieczko prysnąłem farba, bo jak wiemy dekiel rdzewieje od patrzenia. Wleciał tez nowy blowoff ori GFB z regulowana twardością sprężyny, i regulowanym płynnie kierunkiem upuszczania powietrza atmosfera/z powrotem w dolot.

Montuje też panel przełączników pod zmianę map i kilku akcesoriów. Więcej info wkrótce

df9d93905f3c34d8d21c689e0aeae7d8.jpg
c237a9bfcae74966ace12f38cfbdecdf.jpg
87fcd66d367ac5ed899f17f1a8aeb93b.jpg
0bc503c8b5b6c6828ace1fc608ad710b.jpg
8a09f28813be77c2cd7a292d266102cb.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...