Skocz do zawartości

Brakuje 40Nm w Turbo Forku


mlodyX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wybrałem się z ciekawości na hamownie wyszło 207km oraz 254NM (silnik gt) mocowo nie wyszło źle ale trochę brakuje do katalogowego 290NM. Mam wskaźnik doładowania ale to straszny badziew i nie wiem czy jest wiarygodny. W peaku pokazuje niepełne 0.8b . Sprawdzalem szczelność dolotu jest ok,wydech przed turbo jest szczelny. Wyczyscilem solenoid od turbo oraz zmienilem IC na WRXowy,po tych zabiegach dupo hamownia twierdzi ze jest lepiej ale na wskaźniki nadal 0.8b w peaku. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Załączam wykres z hamowni. Ponadto podczas pomiaru widać bylo że co jakis czas z rury leca chmurki czarnego dymu( pojedyncze strzały) więc widać jakby wóz byl przelany

Wydech 3" przelot brat katow DP na szerokim kołnierzu uppipe przelot, turbo td04l .

Pozdrawiam

 

Nagranie z pomiaru.

91d1acab3f3528f01d12899a7a306241.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak strzelal czarnym dymem i byl mega przelany jak mialem uszkodzony regulator cisnienia paliwa. (Zalatwilem go sprawdzajac szczelosc dolotu sprężarką)

Wyglada to bardzo podobnie jak u Ciebie

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak strzelal czarnym dymem i byl mega przeladowany jak mialem uszkodzony regulator cisnienia paliwa. (Zalatwilem go sprawdzajac szczelosc dolotu sprężarką)
Szczelnośc sprawdzalem w ten sam sposób. Nic złego nie znalazłem lub przeoczylem. Ale wali na czarno 1:1 jak Twój.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2021 o 01:50, AdaSch napisał:

a uszczelka pod głowicą seryjna?

To by musiał mieć uszczelke od EJ20K chyba żeby aż tak obniżyć stopień sprężania, a nawet to jest mało. 

 

Z wykresu widać jak doładowanie faluje i nawet nie dobija do 0.9, wszak TD04 tak "płaskiego" wykresu nie wygeneruje, bo zdycha ta turbina już w serii gdzieś od 6k. Bawić się solenoidem albo na żywca wstawić MBC i sprawdzić co się wydarzy. Można sprawdzić WG ciśnieniowo i go wyregulować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A IAM jest na 1?

Wysłane z mojego HTC EXODUS 1 przy użyciu Tapatalka


IAM? Chodzi Ci o zapłon ?
Na ten moment mam nogę w gispie więc przy aucie za wiele nie zdziałam.@AdaSch rozjasnij proszę IAM. Silnik nie otwierany.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności od CPU 16 lub 32 bit ba być 16 lub 1

 

http://www.romraider.com/forum/topic1840.html

 

to kluczowy parametr, jeżeli nie jest 1 ecu zmienia parametry na bezpieczinejsze aby nie uszkodzic silnika oczywiście kosztem mocy

 

Słabe paliwo - IAM w dół

stara, brudna przepływka - IAM w dół (przeplywka mocno zezuje po ok 130kkm)

Regulator ciśnienia paliwa nie stabilny - zmora naszych aut - IAM w dół

i pewnie jeszcze kilka innych jak drobna nieszcezlnosć itp

 

polecam prosty soft Learning View - pokazuje banki, korekty, pozwala na reset ECU (potem chwile trzeba pojeździć aby ECU odblokowało pełną moc, Po resecie ecu zawsze jest ustawiona na 0,5) itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
EDIT: zobaczyłem że to starszy forek, wiec nie wiem jak wersję ECU masz ale na pewno 16 BIT. Być może te parametry tak samo zadziałają.
Witam po dłuższej przerwie. Rzeczy które udało się sprawdzić Regulator ciśnienia paliwa wydaje się być sprawny. Ciśnienie paliwa jest w książkowych wartościach. Realnym boost to 0.8b czyli ciutke mniej niż seria. @AdaSch niestety mam zbyt stary ECU i Learning View nie łączy się z moim ECU więc nie mam jak sprawdzić IAM. Dolot jest szczelny jak balon. Na ten moment przychodzi mi do głowy aby przełożyć gruszke od starej td04l do obecnej i zobaczyć czy boost się zmieni.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...