Skocz do zawartości

Kostki, kosteczki. Poco one tam są :o


Mateusz Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj korzystając z dodatniej temperatury postanowiłem sprawdzić dlaczego nie ma nawiewu na nogi. Padnięty silniczek. Ale przy okazji rozbierania wnętrza w nogach pasażera znalazłem 2 zielone wtyczki. Identyczne jak przy nogach pasażera. O nich znalazłem informację że wprowadzają samochód w tryb serwisowy. A te w nogach pasażera?post-12655-0-69634000-1395652227.thumb.jpg.200b64c790a683da15e7bf71d97ccf8f.jpg

Zdjęcie pożycocze z forum. Te kostki są w nogach kierowcy i one również są u mnie. Ale 2 takie identyczne zielone są w nogach pasażera. Koło dmuchawy. 

 

Druga tajemnicza kostka znaleziona została pod lampką w suficie. Przedni

IMG_20210121_113835.thumb.jpg.7b111427202041a38161052bd906c930.jpg

I Od czego może być ta kostka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Biała pod lampką, to do podpięcia lusterka fotochrom + kompas( opcjonalnie z "homelink" ) nie wiem tylko jak ilość pinów wpływa na konkretne opcje lustra(czy są różne wersje tej kostki? Nie wiem...)

- a te zielone to spinelem kiedyś, żeby "wymrygac" kody błędów (jak jeszcze się "niedochrapałem" modułu pod OBDII ;P ) ,ale to spokojnie dawało radę. diagnoza dzięki temu była trafna,a temat naprawiony... A jak to u pasażera jest? Hmmmm to temat ciekawy, bo ja jak grzebałem w tych okolicach, to nie przypominam sobie tych zielonych kostek :/

ps ale one są pod schowkiem,czy za listwą z prawej ,przy nogach? 

 

 

 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qubu666-Baja napisał:

ps ale one są pod schowkiem,czy za listwą z prawej ,przy nogach? 

Są one pod schowkiem, pod dmuchawą nawiewu. Dosłownie na środku miejsca pasażera. Zrobię zdjęcie jeszcze dzisiaj dokładnie gdzie one są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SubaruLPG napisał:

Kostka 3 PIN jest od fotochroma

na niej jest:

+ po włożeniu kluczyka do stacyjki i 1 przekręcenia

- stały

+ po wrzuceniu wstecznego służący do rozjaśniania lusterka

 

Konkretne info. Dzięki , a tak w temacie tej kostki... Ciekawe, czy każdy model fotochroma, dla Subaru ma taką samą kostkę tj czy lustro z np 2012, podejdzie, pod instalacje z 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SubaruLPG napisał:

 

+ po wrzuceniu wstecznego służący do rozjaśniania lusterka

 

 

Tam normalnie pojawia się +12V po wrzuceniu wstecznego? Jak tak to eleganckie miejsce na wpięcie sygnału dla kamery cofania - dobrze wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim problemem jest obciąć kostkę i wstawić uniwersalne gniazdo 3 Pin? należy tylko prawidłowo spiąć lusterko z wiązką samochodu...

Ja swoje jedno lusterko usmażyłem a konkretnie szkło z kontrastem błędnie podając napięcie...

 

Większość(jak nie wszystkie) lusterka z tej firmy ma mieć:

1 pin + po włożeniu kluczyka w pierwszej pozycji

2 pin stała masa

3 pin + po wrzuceniu wstecznego

 

W tym tygodniu montowałem w Legacy IV lusterko z Hondy, dziś zamontowałem z powodzeniem fotochroma z Toyoty do OBK III (to lusterko ma identyczne wymiary szkła jak OM zwykły)

 

Większym problemem dla osób bez zdolności manualnych może być przeszczep oryginalnego mocowania lusterka, jeśli kupimy lusterko z innym mocowaniem...

(inne mocowanie oznacza inne położenie lusterka w osi X/Y a tego wolałem uniknąć)

 

Lusterko od Toyoty ma w innym miejscu kostkę ale myślę że jest to do przeżycia 

 

 

 

 

 

IMG_20210123_181024.jpg

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...