Jump to content

Rozrząd subaru impreza Gh 2.0 D

Rozaar
 Share

Recommended Posts

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem subaru imprezy GH 2.0 D, zastanawiam się co w kwestii wymiany rozrządu gdyby ewentualnie była taka potrzeba. Nigdzie do tej pory nie znalazłem zestawu rozrządu (rozrząd łańcuchowy), w jednym miejscu dowiedziałem się ze producent w ogole nie przewidział wymiany rozrządu w tym modelu . Moje pytanie brzmi gdzie szukać, gdzie zwrócić się w sprawie rozrządu, chciałbym wiedzieć jakie koszty ewentualnie wchodzą w grę. Pozdrawiam 

A8B755F3-05DE-4032-9AA3-72AF43B87819.jpeg

27 minut temu, Rozaar napisał:

dowiedziałem się ze producent w ogole nie przewidział wymiany rozrządu w tym modelu

I tego się trzymaj.

28 minut temu, Rozaar napisał:

Moje pytanie brzmi gdzie szukać, gdzie zwrócić się w sprawie rozrządu, chciałbym wiedzieć jakie koszty ewentualnie wchodzą w grę.

Nie wiem czy którykolwiek diesel Subaru dotrwał do momentu, gdzie była konieczna sama wymiana „rozrządu” ;)

Na ok. 50 silników w których wymieniałem shortblocki tylko w jednym przypadku była konieczna wymiana łańcuchów. W swoim robiłem silnik przy 240tyś i łańcuchy zostały, zużycie było minimalnie. Ogólnie w Subaru nie ma problemu z łańcuchami w dieslu i benzynie. Zazwyczaj wytrzymują więcej niż sam silnik.