Skocz do zawartości

Sprzęgło, umiera czy nie?


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jak w temacie. Wiem, że temat był wałkowany, ale stosunkowo dawno i dotyczył głównie wersji poturbowanych. Jak wiadomo TTTM czyli twarde sprzęgło towarzyszyło mi od samego momentu nabycia auta, czyli przy przebiegu 65 tys. Od tamtego czasu przebieg był śladowy, obecnie auto, wersja 2.0 158 km  z 2006 roku ma 110000. Mam tez Civica, wiec każdorazowa przesiadka do niego wywołuje wrażenie jakby ktoś ukradł sprzęgło. Żyłem z tym jakoś i specjalnie mi to nie przeszkadzało, ale po ostatnim standardowym przeglądzie pan w serwisie  zasugerował wymianę sprzęgła " bo twardo chodzi". Tak jak wspomniałem zawsze chodziło twardo i nie zwracałem na to uwagi ale po tym przeglądzie jakby dodatkowo się utwardziło :) Nie wiem czy to siła sugestii, czy faktycznie. Dodatkowo jeszcze czasem skrzypi. Pytanie czy jeśli twarde sprzęgło jest jedynym objawem, nie ma innych, ani dźwiękowych ani problemu ze zmianą biegów czy przyspieszaniem, taka wymiana, jak wiadomo niezbyt tania, jest celowa? A jeśli jest wskazana czy są jakieś godne polecenia zamienniki, bo kiedyś polecano wyłącznie oryginały.

Coś takiego np będzie ok?

https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-ashika-92-07-718/50952?id=11519156&auto=SUBARU-FORESTER-(SG)-2.0-X-AWD-158KM/116KW-[EJ204]#opis_start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem twarde sprzeglo, tyle ze w 2.5XT. sprzeglo caly czas dzialalo OK.

Dopiero przy okolo 270kkm przebiegu, jak silnik zaczal brac olej, podczas remntu silnika zrobilem sprzeglo "przy okazji". Stara tarcza byla wyraznie ciensza oraz lapa sprzegla byla nadpeknieta.

 

Nowa lapa, nowe sprzeglo, NOWA SPREZYNKA!!! NIE ZAPOMNIJ!!! koszt jakies 20 pln, wszystko nasmarowane (oprocz okladziny sprzegla) i teraz mam miekki pedal. Oczywiscie w porownaniu do VW, Skoda i inne to twardy. Ale w porownaniu do tego co bylo to jest miekko.

 

Ze sprezynka mialem klopot. Powyzej 3500obr zaczynala brzeczec. Trzeba bylo drugi raz wyciagac skrzynie. Zwroc uwage!!!

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...