Skocz do zawartości

Filtr kabinowy Mann biobójczy Forester SG


Matthew1990

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Postanowiłem wymienić filtr kabinowy po zimie w Forku 2.5XT 06r.  Chciałem założyć Mann FreciousPlus( ten zielony antybakteryjny) . Znalazłem na allegro takie ogłoszenie https://allegro.pl/oferta/filtr-kabinowy-biobojczy-subaru-forester-9080281228

Ktoś chyba nieźle próbuje naciągać bo ten model FP 2141 można kupić już za 53zł :)https://allegro.pl/oferta/mann-filtr-kabinowy-anty-smog-polifenol-fp2141-9163966451

Jednak nie ma on specyfikacji na Subaru , po prostu według danych ma te same wymiary( 216x200x30). Pytanie czy na pewno będzie pasował i będzie szczelny?

Edytowane przez Matthew1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio wymieniałem filtr to kupiłem dedykowany Denckermann do Forka SG i okazał się za mały. Zamontowałem go ale miał luz i na wysokość i szerokość. Zobaczymy przy demontażu jak bardzo wpłynęło to na szczelność.

Ten który wyjmowałem (LA371 MAHLE) pasował idealnie. Też myślałem o FP 2141 i teraz pewnie się też na niego zdecyduję bo rozmiarowo pasuje prawie idealnie. Chętnie się też poznam zdanie czy to można (jedyne przeciwwskazanie jakie widzę to opór jaki będzie stawiał i czy wentylator da radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENCKERMANN to  chińska firma podszywająca się pod niemiecką. Lepiej nie kupować żadnych części tego producenta .

 

Mahle LA 371 ma wymiary 220x200x30 więc według danych jest dłuższy o 6mm od antybakteryjnego Manna.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam filtr wyglądał ok, chińska czy nie... wszystko jest chińskie :)

 

Co do wielkości jeszcze - przykładowo w sklepie w którym kupuje są filtry o wielkości np. 220x199x39 jak i 205x185x30. I te i te są jako kompatybilne...

Antybakteryjny niby żaden kompatybilny nie jest... ale i tak pewnie się zdecyduję. Gdybyś mnie uprzedził to daj znać, jak coś to ja dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matthew1990@LosioDriver ja od jakiegoś czasu zakładam węglowy filtron K1241A pasuje super, od ostatniego zakupu filtron wprowadził niby jakąś dodatkową ochronę BIO tutaj KLIK można przeczytać. Filtr tani i robi robotę wiem bo alergikiem się stałem i w samochodzie nie ma problemu, ostatnio kupowałem chyba po 34zł.

IMG_20200426_195505.jpg

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aplam13 napisał:

@Matthew1990@LosioDriver ja od jakiegoś czasu zakładam węglowy filtron K1241A pasuje super, od ostatniego zakupu filtron wprowadził niby jakąś dodatkową ochronę BIO tutaj KLIK można przeczytać. Filtr tani i robi robotę wiem bo alergikiem się stałem i w samochodzie nie ma problemu, ostatnio kupowałem chyba po 34zł.

 

Zamówiłem na test Mann'a. We wtorek powinien dojść, to jak mi się uda jeszcze ogarnąć jak wyczyścić klimę to wsadzę od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LosioDriver napisał:

 

Zamówiłem na test Mann'a. We wtorek powinien dojść, to jak mi się uda jeszcze ogarnąć jak wyczyścić klimę to wsadzę od razu.

Daj znać jak będzie pasował bo jak faktycznie dobry to też rozważę, bo zamierzam ponownie zmienić po pyleniu brzozy:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aplam13 napisał:

@Matthew1990@LosioDriver ja od jakiegoś czasu zakładam węglowy filtron K1241A pasuje super, od ostatniego zakupu filtron wprowadził niby jakąś dodatkową ochronę BIO tutaj KLIK można przeczytać. Filtr tani i robi robotę wiem bo alergikiem się stałem i w samochodzie nie ma problemu, ostatnio kupowałem chyba po 34zł.

IMG_20200426_195505.jpg

Filtron został kilka lat temu przejęty przez Manna więc pewnie dzielą się technologiami. Różnica pewnie taka jak między Continetalem a Dębicą. Koncern ten sam ale to produkty Continentala muszą być lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matthew1990 napisał:

Filtron został kilka lat temu przejęty przez Manna więc pewnie dzielą się technologiami. Różnica pewnie taka jak między Continetalem a Dębicą. Koncern ten sam ale to produkty Continentala muszą być lepsze :)

Dokładnie tak samo myślę, ale zauważyłem, że od jakiegoś dłuższego już czasu filtron naprawdę robi dobrą robotę jeżeli chodzi o filtry, chyba nawet zanim się sprzedał do mann'a, katalogi i pokrycie, nie miałem problemu żeby coś nie pasowało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aplam13, @Matthew1990 dostałem dzisiaj filtr. Na razie go nie wsadziłem bo postanowiłem też wyczyścić między innymi pompę powietrza której rozebranie zajęło mi sporo czasu :D

 

Ale o filtrze, filtr jest dużo większy niż ten który miałem poprzednio (dedykowany do Forka SG).

 

filtr2.thumb.jpg.b5b7f960a20acf9165802d7dc10dca4d.jpg

filtr1.thumb.jpg.a163f6dee907420f63834709a2d5d182.jpg

 

Natomiast pomijając tę różnicę filtr pasuje idealnie. Jest tak jak OEM więc myślę, że jest ok. Jeszcze jutro dopiszę jak sprawuje się nawiew przy tym filtrze (czy nie stawia za dużego oporu).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LosioDriver napisał:

@aplam13, @Matthew1990 dostałem dzisiaj filtr. Na razie go nie wsadziłem bo postanowiłem też wyczyścić między innymi pompę powietrza której rozebranie zajęło mi sporo czasu :D

 

Ale o filtrze, filtr jest dużo większy niż ten który miałem poprzednio (dedykowany do Forka SG).

 

filtr2.thumb.jpg.b5b7f960a20acf9165802d7dc10dca4d.jpg

filtr1.thumb.jpg.a163f6dee907420f63834709a2d5d182.jpg

 

Natomiast pomijając tę różnicę filtr pasuje idealnie. Jest tak jak OEM więc myślę, że jest ok. Jeszcze jutro dopiszę jak sprawuje się nawiew przy tym filtrze (czy nie stawia za dużego oporu).

Warto było rozkręcić pompę powietrza, sporo brudu tam znalazłeś?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewemarkam napisał:

Pompę powietrza wtórnego, czy po prostu dmuchawę nawiewów?

 

Dmuchawę nawiewów.

 

9 minut temu, Matthew1990 napisał:

Warto było rozkręcić pompę powietrza, sporo brudu tam znalazłeś?

 

Czy warto... to jest trudne pytanie. Zdemontowanie wentylatora zajęło mi pół dnia bo jeszcze jeździłem i reklamowałem szczypce do zacisku. Natomiast główna śruba miała nalot rdzy przez co zwiększyła się jej średnica i "zaspawała się" z łopatkami wentylatora. Dosłownie godzinę na cztery ręce waliłem młotem w śrubę podważając łopatki i nie chciało puścić, a im dalej tym gorzej. Koszmarnie szło i bałem się, że albo połamią się łopatki albo uszkodzę elementy po drugiej stronie śruby. Ostatecznie się udało... ale odradzam. Brudu który nie był dostępny bez demontażu nie było dużo... ale pewnie mam teraz najczystszą pompę w Forku SG na świecie :D:D:D

 

Co do składania poszło dużo łatwiej, ze śruby ściągnąłem nalot i łopatki weszły jak po maśle.

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.04.2020 o 20:06, aplam13 napisał:

@Matthew1990@LosioDriver ja od jakiegoś czasu zakładam węglowy filtron K1241A pasuje super, od ostatniego zakupu filtron wprowadził niby jakąś dodatkową ochronę BIO tutaj KLIK można przeczytać. Filtr tani i robi robotę wiem bo alergikiem się stałem i w samochodzie nie ma problemu, ostatnio kupowałem chyba po 34zł.

IMG_20200426_195505.jpg

hej, co d montażu/instalacji filtra.  -   . jak na foto filtr został zamontowany przepływem na dol czyli w kierunku wiatraka co jest logiczne, natomiast instrukcja mówi coś innego - kierunek do góry... jakies sugestie ?? oczywiście zamontowałem jak na foto i jak mówi logika ale manual ??... proszę o komentarz - dzięki

Zrzut ekranu 2020-05-7 o 20.55.29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sasturppe napisał:

hej, co d montażu/instalacji filtra.  -   . jak na foto filtr został zamontowany przepływem na dol czyli w kierunku wiatraka co jest logiczne, natomiast instrukcja mówi coś innego - kierunek do góry... jakies sugestie ?? oczywiście zamontowałem jak na foto i jak mówi logika ale manual ??... proszę o komentarz - dzięki

 

Air Flow do wiatraka. Może wskazanie "UP" to jest coś innego. Co to za manual?

Edytowane przez LosioDriver
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sasturppe napisał:

hej, co d montażu/instalacji filtra.  -   . jak na foto filtr został zamontowany przepływem na dol czyli w kierunku wiatraka co jest logiczne, natomiast instrukcja mówi coś innego - kierunek do góry... jakies sugestie ?? oczywiście zamontowałem jak na foto i jak mówi logika ale manual ??... proszę o komentarz - dzięki

Wiesz co, dla pewności zamontuj sobie w taki sposób, wyjmując stary filtr zobacz czy brudny jest od góry czy od wiatraka, wtedy będziesz miał pewność w którą stronę jest przepływ, montuj na logikę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Air Flow do wiatraka. Może wskazanie "UP" to jest coś innego. Co to za manual?

chyba tez tak mysle ze to wskazanie UP to po prostu pokazanie gdzie jest gorna czesc ukladu

a ten manual znalazłem tutaj na forum i dokładnie pokrywa sie z moja ksiazka, z tym ze moja ksiazka jest w j.hiszpanskim :)

 

11 godzin temu, aplam13 napisał:

Wiesz co, dla pewności zamontuj sobie w taki sposób, wyjmując stary filtr zobacz czy brudny jest od góry czy od wiatraka, wtedy będziesz miał pewność w którą stronę jest przepływ, montuj na logikę;)

problem w tym, ze chciałem go wymienić a tam.... nie ma filtra

zalozylem przepływem w kierunku wiatraka, będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LosioDriver napisał:

Air Flow do wiatraka. Może wskazanie "UP" to jest coś innego. Co to za manual?

Manual jak najbardziej dobry, filtry mają opis UP i strzałka, AIR FLOW i strzałka, albo oba te zapisy.

UP i strzałka to chyba jasne, strzałką do góry, AIR FLOW musi być strzałką w dół bo taki jest przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LosioDriver napisał:


 

 


Wyczyść koniecznie wszystko co się da. Zdejmij filtr, zdejmij wentylator i ile sięgniesz. Kto wie ile tam filtra nie było...

 

tak zrobiłem, wyjąłem wentylator wyczyściłem go, nie było tragedii ale tez nie był czysty, juz nie nie bawiłem w rozbieranie tego całego ukladu tylko wsadziłem reke z wilgotna szmatka w obydwu kierunkach ile dalem rady, za każdym razem czarna szmata :)

reka poobdzierana jak po walce z kotem :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem, wyjąłem wentylator wyczyściłem go, nie było tragedii ale tez nie był czysty, juz nie nie bawiłem w rozbieranie tego całego ukladu tylko wsadziłem reke z wilgotna szmatka w obydwu kierunkach ile dalem rady, za każdym razem czarna szmata
reka poobdzierana jak po walce z kotem
 
Mi się jeszcze ręce goją :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...