Skocz do zawartości

Hot Wheels i podobne


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądanie tego wątku zmotywowało mnie do uzupełnienia mojej kolekcji miniaturek, które w zasadzie zbieram odkąd moja fotograficzna pamięć sięga, a nawet wcześniej.

Oto ostatnie zakupy:

Nówki:

bYVgys0.jpg

 

0TAYsBA.jpg

 

XErkXZE.jpg

Tak, jestem fanem Parku Jurajskiego. Przede wszystkim 1-szej i 2-giej części na motywach prozy Chrichtona. Dalsze to już odcinanie kuponów.

 

Ale wróćmy na moment do niebieskiej Imprezy.

0ypUWmG.jpg

Produkcji Majorette. Nieco na uboczu jest obecnie ta marka u nas, rynek zdominowały Hot Wheels i Matchbox.

Mam jednak bezpośrednie porównanie tego samego modelu auta w wersjach od Majorette i Hot Wheels:

IKDe92b.jpg

Jak widać różnią się skalą, Majorette jest wyraźnie mniejsze. Ale wg. mnie dużo dokładniej odwzorowane.

Biała Impreza Hot Wheels ma nadwozie z plastiku, a podwozie z metalu. Majorette odwrotnie. Czy GD Hot Wheels zawsze było plastikowe, czy tylko trafiłem jakąś budżetową wersję?

nv4pGkB.jpg

 

I nie mogę nigdzie w namierzyć SVX od Matchbox. Ma ktoś tu na handel za normalne pieniądze? Na Allegro są dwa aktualnie, jeden za 70zł a drugi za 330,- (słownie: trzysta trzydzieści złotych polskich)(sic!).

I przy okazji może ktoś z obecnych ma lub wie gdzie można zdobyć model Lexusa SC400 od Hot Wheels z lat '90?

Ło taki:

Lexus-SC400-b.jpg

Odwzorowany wg. mnie dość badziewnie, bo drzwi nawet nie widać, ale dla zasady muszę go mieć. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majorette to faktycznie inna liga obecnie - mam ta imprezę, miałem też Lanosa ale oddałem synowi a ten... wiadomo. skala tego GD faktycznie trąci w porównaniu do innych aut - z kolei Lanos był sporo większy i nie trzymał proporcji z innymi autami ale wykonanie miał super.

Mam kilka majorette z dzieciństwa - Citroena XM, Renault 25 - były pięknie zrobione. Podobnie jak i Matchboxy z lat 80-tych - teraz to jakies lekkie popierdółki z nieznanego pseudometalu - nie resorują, nie mają otwieranych drzwi. Są takie plastikowe - choć niektóre są ładnie zrobione jak nowa seria jeepów - wranglery, Renegade są całkiem fajne ale wciąż lekkie. Lubię wziąć w rękę Jaguara XJ6 z  lat 80-tych - słuszna waga, piękny lakier wiśniowy metalik. To jest to czego teraz brak. Z kolei HotWheels chyba zawsze były takie jak teraz matchboxy - mam Golfa Mk2 a kiedyś za dzieciaka miałem kilka innych HW i zawsze były takie lekkie w porównaniu z MB.

Ostatnio udało mi sie odzyskać od 3-go z kolei dziecka w rodzinie niewielką część mojej dziecięcej kolekcji resoraków, którą jako doroślejący nastolatek za namową matki oddałem kuzynowi - największy błąd mojego życia. ale parę perełek (czasem w strasznym stanie) do mnie wróciło m.in. MB W124, Ford Sierra, VW T3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infra @STIFF Miałem to szczęście, że jak byłem dzieciakiem w latach '90 moja mamuśka pracowała w Baltonie. W mojej miejscowości ten sklep RZĄDZIŁ. Pewex nie miał startu. B)

W materii resoraków dominowały tam właśnie Majorette. Na takich białych podstawkach, przykryte jakby gablotką, dzięki czemu każde autko można było dokładnie obejrzeć z każdej strony. No i Matchbox'y w granatowych kartonikach z okienkiem, pokrytych wzorem cienkiej, błękitnej siatki. Już wtedy Hot Wheels'y wyraźnie odstawały, odlewy były bardziej uproszczone. I przeważały pojazdy typu "fantasy". Pod koniec działalności Baltony pojawiały się też SIKU. Jakościowo bardzo dobre, wręcz świetne, ale mieli (i chyba nadal mają) jeszcze mniej modeli normalnych, cywilnych aut niż Francuzi. Niemce to szpece od pojazdów specjalnych i maszyn rolniczych.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę się swoim jeszcze nie dokończonym projektem. Jak na razie 3 wieczory poświęcone w sumie około 12h na złożenie i podmalowanie podwozia w imprezie GF. Malowane pędzelkiem i farba do modeli. Pozostało mi podmalowac budę i całość skleić.

FB_IMG_1605772850301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lelenbp napisał:

To ja pochwalę się swoim jeszcze nie dokończonym projektem. Jak na razie 3 wieczory poświęcone w sumie około 12h na złożenie i podmalowanie podwozia w imprezie GF. Malowane pędzelkiem i farba do modeli. Pozostało mi podmalowac budę i całość skleić.

FB_IMG_1605772850301.jpg

szacun, mam klejoną Subarynę... trzeba się napracować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie resoraki ale dzisiaj w Auchan rabat na wszystkie zabawki -30% (czy tam -20%). Więc zgarnąłem 5 zestawów LEGO :D Część samochodowa poniżej. HW, Majorette, Bburago itp. tez mieli ale niestety nic czego bym nie miał albo by mnie interesowało... :( a szkoda, bo rabacik naprawdę spoko.

 

126200629_134316544788806_6054031530766749644_n.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...