Skocz do zawartości

Jaka książkę polecacie?


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie z Hogi sobie pogadaliśmy, że drastycznie zaczyna kuleć język polski. Moja pamięć sięga czasów, że nikt nie zasłaniał się zaświadczeniem, że dyslektykiem jest i na całego, po bandzie jedzie, że nie musi pisać zgodnie z zasadami ortografii.

Sądzę, że u podnuży tego problemu leży fakt, że coraz mniej czytamy. Samemu mam napady, że czytam tylko gazety (Wyborcza w piątki), lub jak mnie napadnie, to wpadam do księgarni i kupuję po kilka sztuk naraz i jadę od deski do deski.

Polećcie, co czytaliście w ostatnim czasie i co warto kupić, aby się odchamić :mrgreen: .

Bajka druga.

Sporo z nas dużo jeżdzi, lub przebywa w korakch :roll: , i ma czas aby raczej posłuchać, niz poczytać.

Proszę o sprawdzone pozycje literatury na nośnikach pamięci, aby posłuchać w aucie lub na ew. mp3. Źródła zakupu mile widziane.

 

Pozdrawki.

 

FUKS/FUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawej literatury ostatnio przeczytałem miedzy innymi "Szkice piórkiem", Andrzeja Bobkowskiego. Rewelacja. Książka z gatunku tych co się czyta do piatej nad ranem i do roboty z "balkonami" pod oczami chodzi :-)

 

Do posłuchania w samochodzie mam całą gamę audiobook'ów. Wybieram w zasadzie tylko te czytane przez aktorów, ze wzgledu na wysmienita dykcje. Moje ulubione to "Maly ksiąze" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, i stary poczciwy "Pan Tadeusz" czytany przez Krzysztofa Kolbergera. Ksiazki nigdy nie trawilem, ale audiobook'a slucha sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbie ostatnio praktykuje "Ocena jakości mięsa" Marek E. Jurczak.

BARDZO dobra książka, naprawdę polecam. Nikt inny nie potafi tak obrazowo i z takim zaangażowaniem opisać zmian poubojowych w mięsie :twisted:

 

+ Masz błęda w tytule:

Jaka książkę polecanie?
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawej literatury ostatnio przeczytałem miedzy innymi "Szkice piórkiem", Andrzeja Bobkowskiego. Rewelacja. Książka z gatunku tych co się czyta do piatej nad ranem i do roboty z "balkonami" pod oczami chodzi :-)

 

Do posłuchania w samochodzie mam całą gamę audiobook'ów. Wybieram w zasadzie tylko te czytane przez aktorów, ze wzgledu na wysmienita dykcje. Moje ulubione to "Maly ksiąze" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, i stary poczciwy "Pan Tadeusz" czytany przez Krzysztofa Kolbergera. Ksiazki nigdy nie trawilem, ale audiobook'a slucha sie rewelacyjnie.

Nadawaj, gdzie kupić. W empiku dostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dobra książka, naprawdę polecam. Nikt inny nie potafi tak obrazowo i z takim zaangażowaniem opisać zmian poubojowych w mięsie

Mogę Ci zademonstrować rozbiór poubojowy półtuszy wieprzowej (klasy europe znasz :mrgreen: :?: ) lub ćwierci wołowej......

+ Masz błęda w tytule:

Mówisz, tzn. piszesz-masz :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawaj, gdzie kupić. W empiku dostępna?

 

Prawie wszystkie ksiazki i audiobook'i kupuje na www.merlin.pl :-)

 

A no i zapomnialem. Bardzo dobra ksiazka, napisana cietym jezykiem, lekko strawna, na czasie. No, moze autor czasami idzie na latwizne. Jednak emocje gwarantowane. Czyta sie jak kryminal, z ta roznica, ze to rzeczywistosc. "Michnikowszczyzna", Rafała Ziemkiewicza. Niedawny bestseller. Nie wiem jak innych, ale mnie troche przerazila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...