Skocz do zawartości

Błędy w subaru forester IV


Andrzej25

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru wysypuje te błędy przy każdej możliwej usterce....

 

U mnie np. czujnik położenia wału, czujnik ciśnienia w turbo... 

Dokładam się do porady,  serwis! Jak boli ząb to lepiej do dentysty a nie na forum medyczne:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 19:00, Andrzej25 napisał:

System nie działa 

Sprawdz czujnik biegu jalowego. A wlasciwie kostki do niego, ktore znajduja sie nad skrzynia biegow. Dostep spod maski silnika. U mnie nie kontaktowaly i bylo to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.02.2020 o 13:40, cuban napisał:

Subaru wysypuje te błędy przy każdej możliwej usterce....

 

U mnie np. czujnik położenia wału, czujnik ciśnienia w turbo... 

Dokładam się do porady,  serwis! Jak boli ząb to lepiej do dentysty a nie na forum medyczne:)

 

U mnie przyczyną był przepalony bezpiecznik od spryskiwaczy szyb - po wymianie bezpiecznika wszystkie kontrolki zgasły (check engine, kontrola trakcji, ABS oraz błędy sond lambda na OBD2) - przejechałem ok. 8 tys km i nic się nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam podobne błędy jak w poście robiona była konserwacja mycie oczywiście spodu po zrobieniu konserwacji auto odpaliło ale wywaliło te sane błędy . Jeszcze trakcja się włączyła ale teraz już trakcja się nie włącza auto chodzi ale szatkuje. Pytanie czy coś zawilglo ? Suszę auto, wcześniej auto działało bez zrzutów, a jest na gazie też ale czy gaz czy benzyna chodzi nie równo. Świece odkręcane były ponieważ chciałem zobaczyć w jakim stanie są i były ok. Może ktoś miał taki problem i poradził sobie z tym,nie. Narazie nie chce do ASO bo wiem że miga wymieniać czujniki lub inne rzeczy a mogą być dobre tylko może być problem wilgoci po myciu do konserwacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 17:11, Andrzej25 napisał(a):

Witam,

 

w moim subaru forester IV rok produkcji 2014 benzyna 2.0  plus gaz firmy Prins, pojawiły się następujące komunikaty - załączam zdjęcia. Proszę o pomoc i podpowiedzi ☺️

7C0C0E0D-681F-44F7-8DF6-3AD7D2351A0B.jpeg

55C86804-9D5D-4618-A692-DB0BD79272ED.jpeg

Witam

Czy problem ten co opisałeś rozwiązany został? Mam takie same błędy wyskoczyły po konserwacji auta po myciu? I chciałem wiedzieć jak Ty rozwiązałeś problem,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

U mnie w forester XT 2014 taki sam zestaw kontrolek pojawił się po nie udanym odpaleniu auta, kompletnie rozładował się akumulator, keratronic go rozładował w 2 tygodnie postoju. 

Auto uruchomione z boostera i kontroli już sie paliły. Pomogło odłączenie akumulatora na godzinkę. Wszystko zniknęło i do dziś dnia jest okej :) 

 

P. S.

Ktoś wie gdzie dokładnie zlokalizowany jest moduł keratronic w forku xt 2014? chciałbym sam go odłączyć. W aso za dezaktwację krzyczą 400zł :) 

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czaszka69 napisał(a):

Witam,

U mnie w forester XT 2014 taki sam zestaw kontrolek pojawił się po nie udanym odpaleniu auta, kompletnie rozładował się akumulator, keratronic go rozładował w 2 tygodnie postoju. 

Auto uruchomione z boostera i kontroli już sie paliły. Pomogło odłączenie akumulatora na godzinkę. Wszystko zniknęło i do dziś dnia jest okej :) 

 

P. S.

Ktoś wie gdzie dokładnie zlokalizowany jest moduł keratronic w forku xt 2014? chciałbym sam go odłączyć. W aso za dezaktwację krzyczą 400zł :) 

 

pzdr,

 

Najczęściej w okolicach skrzynki bezpieczników. Trzeba zdemontować panel pod kierownicą i może będzie go widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...