Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

4*18 To nie prawie 100l wody :biglol:, przy akumulatorach 4Ah to tylko dwa :biglol:

 

Urządzenie może nie jest najwydajniejsze :P w porównaniu do myjki Xiaomi JIMMI JW31 ale Parksaid kosztował mniej niż 200 zł, mam duży zapas akumulatorów i aż dwa wiaderka :biglol:. Najważniejsze, że nie będę musiał jechać na myjkę z kołami w bagażniku :P. Swoją drogą takie myjki mogą mieć zastosowanie wtedy gdy ktoś jeździ rowerem, kładek czy motocyklem po błotnistych drogach leśnych itd, wtedy sprzęt umyje na miejscu nie brudząc lawety, paki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad imadłem i szlifierką stołową 

 

Upatrzyłem sobie imadło Yato 21 kg:

 

 

https://toya24.pl/product-pol-10007555-Imadlo-slusarskie-obrotowe-200-mm-21-kg.html

 

I szlifierkę stołową Bosch 600W:

 

https://www.bosch-professional.com/pl/pl/products/gbg-60-20-060127A400

 

 

Zastanawiam się czy to dobry wybór.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem imadła od Bison-a i były lżejsze od tego co proponujesz. Yato ma też cięższe imadło 200mm (około 30 kg), szczerze to nie chce używki i pewnie będzie bez faktury. Do tego dojdzie malowanie i piaskowanie bo chce mieć nowe w garażu ;). Imadło musiałbym zobaczyć dotknąć, pomacać :biglol: bo zdjęcia nic mi nie "mówi". Mam co nie co narzędzi Yato i jak na chińczyka nie są złe.

 

Mój Tata całe życie pracował "w metalu" i gdy zaproponowałem szlifierkę stołową Boscha 350W to stwierdził, że jest słabą i przy dociskaniu obroty będą zmniejszały się. 

 

PS: Na działce mam stare duże imadło z PRL-u i jest rewelacyjne ^_^.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llkuba napisał:

Zastanawiam się nad imadłem i szlifierką stołową 

 

Upatrzyłem sobie imadło Yato 21 kg:

 

 

https://toya24.pl/product-pol-10007555-Imadlo-slusarskie-obrotowe-200-mm-21-kg.html

 

I szlifierkę stołową Bosch 600W:

 

https://www.bosch-professional.com/pl/pl/products/gbg-60-20-060127A400

 

 

Zastanawiam się czy to dobry wybór.

 

 

 

 

Dobrze koledzy radzą, na allegro w niezłej cenie są bisony 175mm. Ostatnio takie chińskie imadło połamałem przy próbie odkręcenia zapieczonej śruby, gdzie potem w domu dałem radę utrzymać to malutkim bisonem 100mm po dziadku mocowanym do stołu :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barbapapa11 napisał:

Dobrze koledzy radzą, na allegro w niezłej cenie są bisony 175mm. Ostatnio takie chińskie imadło połamałem przy próbie odkręcenia zapieczonej śruby, gdzie potem w domu dałem radę utrzymać to malutkim bisonem 100mm po dziadku mocowanym do stołu :D

 

Właśnie zamówiłem szlifierkę stołową B). W sumie macie rację kupić raz przymocować do stołu i niech służy na wieki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, llkuba napisał:

 

Właśnie zamówiłem szlifierkę stołową B). W sumie macie rację kupić raz przymocować do stołu i niech służy na wieki ;).

Zdecydowanie taki bison to raczej zakup na wieki, chyba, że zrobisz coś naprawdę głupiego typu przedłużenie metrową rurą :P. Ja jak tylko dorobię się miejsca, gdzie będę mógł na stałe zamontować imadło zamawiam z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, barbapapa11 napisał:

Zdecydowanie taki bison to raczej zakup na wieki, chyba, że zrobisz coś naprawdę głupiego typu przedłużenie metrową rurą :P. Ja jak tylko dorobię się miejsca, gdzie będę mógł na stałe zamontować imadło zamawiam z miejsca.

 

W jednym garażu mam imadło z Lidla nawet przydaje się do delikatnych prac, a w drugim chce mieć konkret bo w nim szykuje się do zimowego snu moje Subaru :). Co do Yato nie mam zastrzeżeń, nie jest najwyższa półka ale do majsterkowania wystarczy.

 

Już zacząłem wydawać  Parkside 12V (wiertarkę i wyrzynarkę) takie zabawki ale 20V zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

Oglądałem imadła od Bison-a i były lżejsze od tego co proponujesz. Yato ma też cięższe imadło 200mm (około 30 kg), szczerze to nie chce używki i pewnie będzie bez faktury. Do tego dojdzie malowanie i piaskowanie bo chce mieć nowe w garażu ;). Imadło musiałbym zobaczyć dotknąć, pomacać :biglol: bo zdjęcia nic mi nie "mówi". Mam co nie co narzędzi Yato i jak na chińczyka nie są złe.

 

Mój Tata całe życie pracował "w metalu" i gdy zaproponowałem szlifierkę stołową Boscha 350W to stwierdził, że jest słabą i przy dociskaniu obroty będą zmniejszały się. 

 

PS: Na działce mam stare duże imadło z PRL-u i jest rewelacyjne ^_^.

 

To może najlepiej sobie wydrukuj ładne zdjęcie :) jak ma być ładnie i estetycznie.

 

Wg mnie taki wypracowany już troszkę Bison nada odpowiedniego klimatu i charakteru. 

 

Tu masz video do poduszki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bikeman1 napisał:

 

To może najlepiej sobie wydrukuj ładne zdjęcie :) jak ma być ładnie i estetycznie.

 

Wg mnie taki wypracowany już troszkę Bison nada odpowiedniego klimatu i charakteru. 

 

Tu masz video do poduszki

 

 

 

Zamówiłem Bison 1250-175 plus podstawa 1282-5 B)

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem teraz na zakupie a może powiem więcej na wymianie wierteł u siebie w warsztacie. 

Do tej pory używałem wierteł z polskiej fabryki Baildon. Ostatnio kupiłem po horrendalnych cenach kilka paczek nowych wierteł. Muszę przyznać że wiertła strasznie spadły na jakości!!!

 

Chce spróbować kupić taki zestaw

Inox TiN CZW-25

 

 

WIERTLA-METAL-INOX-TiN-HSSE-CZW19-FANAR-ZESTAW-19-Srednica-wiertla-10-mm.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, _akir_ napisał:

spalinowa dmuchawa do liści ? co możecie polecić ?

niestety akumulatorowe wymiękają przy tej ilości liści i igieł które mam na ogrodzie

Zalezy jaki budzet. Uzywam Stihla od paru ladnych lat i chodzi bardzo ladnie, zarowno jako odkurzacz, jak i dmuchawa. Moge smialo polecic.

Jezeli potrzebujesz tylko dmuchawy i masz duzo lisci to rozwazylbym model "pleckaowy".

Edytowane przez magnetron
123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, magnetron napisał:

Zalezy jaki budzet. Uzywam Stihla od paru ladnych lat i chodzi bardzo ladnie, zarowno jako odkurzacz, jak i dmuchawa. Moge smialo polecic.

Jezeli potrzebujesz tylko dmuchawy i masz duzo lisci to rozwazylbym model "pleckaowy".

rozwarze każda propozycje cenową i produktową - co masz za model ?

niby 800m2 ale w wiekszosci to igly sosnowe i co zgrabie to zaraz znowu naleci tego paciarajstwa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem zabawki do garażu :):

 

Pierwszy start szlifierki sprawdziłem tylko czy kamienie są dokręcone:

 

 

Imadełko:

 

IMG_20211104_203320.thumb.jpg.89744d8d1c5d58975e8bbf29df7e8a0f.jpg

 

IMG_20211104_203457.thumb.jpg.5f7e8fe77d4598a5749d75db61a04f48.jpg

Pozostało wszystko ustawić, przymocować do stołu, wyczyścić i nasmarować Bisona B).

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _akir_ napisał:

co masz za model ?

Wydaje mi sie, ze taki:

https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/dmuchawy-i-odkurzacze/Odkurzacze-spalinowe-do-ogrodu/22411-1472/Odkurzacz-SH-56.aspx

Nie mam jak sprawdzic bo jestem poza domem.

Powinienem zaznaczyc, ze uzywalem glownie do lisci wiec nie wiem jak sie sprawdzi z iglami.

 

9 godzin temu, _akir_ napisał:

co zgrabie to zaraz znowu naleci tego paciarajstwa 

Moze trzeba nauczyc sie z tym zyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odkurzacz ogrodowy jest za ciężki do dłuższej pracy ponieważ nie zawsze jesteś w stanie rurę prowadzić na kółkach umieszczonych na końcu rury ssącej. Kłopotliwe jest też opróżnianie worka do innego pojemnika zbiorczego - innego worka. Trzeba "manewrować" całym odkurzaczem lub odpinać worek od odkurzacza. Osobiście staram się zawsze zgrabać dobrymi grabiami, a tylko to co drobne lub w zakamarkach wciągać odkurzaczem.

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam przenośnej (tak do 20kg) stacji zasilania z mocą około 1.5 kW. Stacje https://ecoflow.com.pl/ spełniają wymagania ale ceny powalają (6 tysięcy) a co gorsza to akumulatory nie są wymienne więc po jakimś czasie trzeba kupić całą stację. Znacie może jakieś alternatywne produkty ? 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RoadRunner napisał:

Szukam przenośnej (tak do 20kg) stacji zasilania z mocą około 1.5 kW. Stacje https://ecoflow.com.pl/ spełniają wymagania ale ceny powalają (6 tysięcy) a co gorsza to akumulatory nie są wymienne więc po jakimś czasie trzeba kupić całą stację. Znacie może jakieś alternatywne produkty ? 

Zapewne agregat na PB95 który hałasuje i smrodzi odpada ?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Kurcze o tym nie pomyślałem. 2-3x tańszy od ecoflow :) Dzięki !

 

Sąsiad kupił agregat 2000W i chciał uruchomić szlifierkę kątową Boscha 2000W, niestety agregat jest za słaby więc miej to na uwadze żeby agregat był mocniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...