Skocz do zawartości

Oleje Mannol ale nie do Subaru


OA77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was  ma doswiadczenie z olejami firmy Mannol 5w30 w innych samochodach niz Subaru? Jesli tak to napiszcie czy przy silnikach z turbo sa porownywalne np z Castrol czy Liqui Moly.

 

Z gory dziekuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urban legend glosi, ze zalozycielem firmy byl Niemiec, repatriant z Kazachstanu... firma powstala przede wszystkich na potrzeby "rozwijajacych sie rynkow", oleje produkowano u nas na Litwie, nie wiem jak teraz

 

przez jakis czas zalewalem Mannol'a (5W40 Elite i Extreme) do swych zaturbionych Subarakow (GT i FXT) i nic sie zlego nie dzialo, ale zmienialem olej dosc czesto, co  5-6 tys km

 

osobiscie nie mam paranoji olejowej, w Subarakach testowalem rozne oleje - Kroon-Oil, Mannol, Total, Lukoil, ostatnio przerzucilem sie na finski olej Neste... i powiem szczerze, ze jakiejs dramatycznej roznicy nie zauwazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, eddie_gt4 napisał:

i powiem szczerze, ze jakiejs dramatycznej roznicy nie zauwazylem

Też mam takie doświadczenia. Przy w miarę zdrowym silniku zmiana oleju jest raczej niezauważalna dla kierownika. Żeby stwierdzić różnicę trzeba by porównywać wpływ oleju na zużycie silnika i zmianę parametrów samego oleju w czasie eksploatacji. Nie da się tego zmierzyć inaczej niż przez laboratoryjne oznaczanie zmian odpowiednich parametrów oleju.

Raz zdarzyło mi się "odczuć" wpływ zmiany oleju ale dotyczyło to silnika bardzo wyeksploatowanego.

Mannol (nie pamiętam dokładnej nazwy i specyfikacji ale na pewno był to wg. producenta full syntetyk oparty o ile pamiętam na estrach) używałem przed wymianą aktualnego silnika jako tańszą alternatywę "markowych" syntetyków.

Poprzedni silnik brał już ponad 1,5 litra na 1 kkm (nie dało się już tego powtarzalnie zmierzyć :)) na Motulu xcess 5W40 a gdy zmieniłem na Valvoline VR1 10W60 zużycie zauważalnie spadło a i silnik "się wyciszył".  

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W transporcie często się to leje. Osobiście używam takich wynalazków przy płukankach, bo tanie :P 

nauczyłem się przy motocyklach, że jak olej nie kosztuje 40zł+ za litr to nie nadaje się do szybszej jazdy a już na pewno nie do turbo silnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...