Skocz do zawartości

Migająca na desce informacja od tempomatu


Nowystarysubarak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Niestety nie udało mi się znaleźć informacji w tak dużej ilości postów więc postanowiłem założyć nowy temat. 

A więc od niedawna posiadam sprowadzonego z Niemiec Legacy 04 z 03 roku z silnikiem 2.0 101 kw. Fajnie w nim wszystko działa i sprawia wiele frajdy jazda ale co jakiś czas zaczyna mrugać mi informacja na desce rozdzielczej od tempomatu. Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Dodam że tempomat działa normalnie bez zarzutów, ale w momencie kiedy zaczyna mrugać niestety nie odpowiada na żadne próby programowania. 

Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz obd i zobacz błędy może jakieś  chwilowe wypadanie zaplonu (świece filtry paliwo) odołącza cruise, może też być problem z jakimś czujnikiem prędkości (skrzynia lub kola) ale by wtedy jakiś błąd na stałe wywaliło- ja miałem czujnik ABS w kole do wymiany i też mi cruise siadło wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niektórzy meldowali mrygający tempomat od źle wyregulowanego lpg. U mnie co jakiś czas wyskakuje tempomat ale w połączeniu z kontrolką check engine i zawsze jest to błąd od czujnika luzu w skrzyni biegów. Nie pomaga nawet odłączenie całkowite tego czujnika lub zwarcie go na siłę do masy czy plusa podejrzewam niedomagający czujnik abs. Kody błędów możesz na liczniku kilometrów wyświetlić. Tempomat do działania potrzebuje sygnał ze skrzyni (czy wbity bieg), sprzęgła, hamulca i o prędkości pojazdu. Po zgaszeniu powinien Ci przeresetować tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cyckocholik napisał:

Wiem że niektórzy meldowali mrygający tempomat od źle wyregulowanego lpg. U mnie co jakiś czas wyskakuje tempomat ale w połączeniu z kontrolką check engine i zawsze jest to błąd od czujnika luzu w skrzyni biegów. Nie pomaga nawet odłączenie całkowite tego czujnika lub zwarcie go na siłę do masy czy plusa podejrzewam niedomagający czujnik abs. Kody błędów możesz na liczniku kilometrów wyświetlić. Tempomat do działania potrzebuje sygnał ze skrzyni (czy wbity bieg), sprzęgła, hamulca i o prędkości pojazdu. Po zgaszeniu powinien Ci przeresetować tempomat.

Kolega poruszył dobrą małą nieścislość:pstryk:

Nowystarysubarak podawaj w przyszłości więcej informacji, brak info o LPG lub tylko Pb i o skrzyni AT lub MT 

:krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u poprzedników, miałem taki objaw przy uszkodzonym czujniku położenia biegu jałowego w skrzyni biegów. W początkowej fazie miga kontrolka tempomatu, pomaga wyłączenie zapłonu. Jeżeli błąd pojawi się dwa razy z rzędu, zapala się CHECK + miga kontrolka.

Błąd przy tym schorzeniu to P0851.

Jak chcesz mieć spokój, to zainwestuj w wymianę

Taki czujnik:

https://allegro.pl/oferta/subaru-impreza-czujnik-polozenia-biegu-jalowego-8869119300

Klucz (nie jest konieczny, ale zdecydowanie ułatwia wymianę):

https://allegro.pl/oferta/klucz-oczkowy-otwarty-lamany-19mm-coval-8294513012

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc w sprawie. Bałem się że właśnie jest to problem z instalacją LPG. Dziś musiałem udać się do specjalisty na wymianę butli gazowej bo oczywiście w kupionym 2 tygodnie temu aucie jest instalacja holenderska i w mojej okolicy niestety brak fachowców od tej instalacji więc łatwiej było wymienić butle, a przy okazji dowiedziałem się że mam instalacje Ag więc będzie jeszcze gorzej. Teraz muszę tylko przejść badania i pomału zbierać kolejne pieniądze na wymianę instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...