Jump to content

Regulacja linek wybieraka skrzyni MT

owad
 Share

Recommended Posts

Witam.

Czy istnieje jakaś procedura regulacji tych linek?

Jakoś 2 i 3 przy wbijaniu ma taki dziwny przeskok i opór lewarka a na 4 lewarek drży. Jak go lekko popchnę do przodu to drgania znikają.

Jest to skrzyni 6mt.

Zastanawiam się też czy dostęp do regulacji jest z kabiny czy od spodu auta?

Pozdr

• 1 month later...

Nic nie zrobisz. Problem dawno temu zglaszalem na przegladzie gwarancyjnym w mts to mi sympatyczna pani powiedziala zebym nie trzymal na lewarku reki to nie bedzie mi przeszkadzalo hehe. Przyzwyczaisz sie. Jak skrzynia sie rozgrzewa chodzi plynniej. Taki urok xv w manualu

Nic nie zrobisz. Problem dawno temu zglaszalem na przegladzie gwarancyjnym w mts to mi sympatyczna pani powiedziala zebym nie trzymal na lewarku reki to nie bedzie mi przeszkadzalo hehe. Przyzwyczaisz sie. Jak skrzynia sie rozgrzewa chodzi plynniej. Taki urok xv w manualu
Czyżby słynne TTTM?

Wysłane z mojego mądrego telefonu

No ale w forku z taką skrzynią takiego czegoś nie mialem.

U mnie ten dynks od wstecznego wpada w wibracje i halasuje.

Jesli sie nie da wyregulować to znaczy że ze skrzynią coś jest nie tak?

Wydaje mi się że wystarczy napiąć albo poluzować linkę bo jak lekko docisnę lewarek pdzód albo tył to drgajia ustają. Chyba bede musiał sam się za to zabrać...

Mam tak od nowosci czyli juz 6 rok. Gdyby bylo cos nie tak ze skrzynia to juz dawno by padla. Forek to nie xv niestety.  jak Ci sie uda napisz jak poprawic. Moze kiedys tez cos z tym zrobie. 

Edited by Karas
  • Upvote 1

No właśnie w forku rekreacyjnie zmieniałem sprzęgło i pamiętam na 90% :-) że była regulacja linek przy wybieraku. Niestety chyba dostęp był tylko od spodu auta bez skrzyni. 

Ale popatrze w wolnej chwili