Skocz do zawartości

Renowacja skóry


skwaro

Rekomendowane odpowiedzi

W Forku żony jest seryjna szara skóra, niestety fotele są popękane. Czy ktoś wie jak to można domowym sposobem zregenerować? Jakieś farbki, czy pasty koloryzujące można do tego użyć? Jeśli tak to jak się dobiera kolor? Z czarnym pewnie nie ma problemu, ale tu jest szary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez rozkminiam ten problem, z tym, że ja mam jedno przytarcie i czarną skórę. Do przytarcia będę brał płynną skórę (coś jak szpachla) z Colourlock. Zamawiam z Lederzentrum i z tego co kojarzę, są w stanie dobrać farbę pod kolor tapicerki (mieszają). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam też dbać zawczasu.., wtedy łatwiej utrzymać zadowalający stan.

W swoim raz ma 2-3 miesiące smaruję skórę kremem Nivea.. To nie żart, tylko rada od znajomego tapicera, póki co świetnie się sprawdza..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dzik44 napisał:

A ja polecam też dbać zawczasu.., wtedy łatwiej utrzymać zadowalający stan.

W swoim raz ma 2-3 miesiące smaruję skórę kremem Nivea.. To nie żart, tylko rada od znajomego tapicera, póki co świetnie się sprawdza..

 

Na eko skórę czy naturalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez rozkminiam ten problem, z tym, że ja mam jedno przytarcie i czarną skórę. Do przytarcia będę brał płynną skórę (coś jak szpachla) z Colourlock. Zamawiam z Lederzentrum i z tego co kojarzę, są w stanie dobrać farbę pod kolor tapicerki (mieszają). 

Podjechać do nich trochę za daleko, a zdalnie mi koloru nie dobiorą. Może ktoś już odbierał szary kolor?  

 

A ja polecam też dbać zawczasu.., wtedy łatwiej utrzymać zadowalający stan. W swoim raz ma 2-3 miesiące smaruję skórę kremem Nivea.. To nie żart, tylko rada od znajomego tapicera, póki co świetnie się sprawdza..

 

 

Krem Nivea jest ok, ale są lepsze środki, ja właśnie testuję krem od Shiny Garage w swoim aucie. A gdybym miał auto żony od nowości to dbałbym zawczasu, jak kupujesz używane nie masz tego luksusu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Podjechać do nich trochę za daleko, a zdalnie mi koloru nie dobiorą. Może ktoś już odbierał szary kolor?  

 

 

 

Sugerują wycięcie kawałka (1x1 cm) skóry spod siedzenia (oczywiście kwestia jak jest fotel wykończony i czy jest nadmiar z którego można taki kawałek pozyskać), a potem pewnie spektrofotometrem dobierają odpowiedni kolor. BTW takim sprzętem dysponują sklepy z farbami, więc może Ci dopasować kolor np wg RAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerują wycięcie kawałka (1x1 cm) skóry spod siedzenia (oczywiście kwestia jak jest fotel wykończony i czy jest nadmiar z którego można taki kawałek pozyskać), a potem pewnie spektrofotometrem dobierają odpowiedni kolor. BTW takim sprzętem dysponują sklepy z farbami, więc może Ci dopasować kolor np wg RAL.
Dobry pomysł, kolega ma sklep z farbami i spektrometr, jak się nie uda to wytnę kawałek i im wyślę. Dzięki bardzo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz cały fotel, a nawet oba. To różnicy nie będzie.
Do tego boczki, kanapa... Całości nie zamierzam farbować tylko naprawić tam gdzie są uszkodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zrobisz tylko fotele podobnym odcieniem, ciężko będzie zobaczyć różnicę. Żeby faktycznie zobaczyć inny odcień, musiałbyś zdemontować boczek i postawić go obok fotela, czy też fotel obok kanapy. Ale z drugiej strony jeśli to samochód kobiety to one rozróżniają burgundowy od bordo. A facet tylko 3... fajny, ujowy i "gejowy". 

Tutaj facet chyba nie dobierał idealnie koloru "farby"

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...