Skocz do zawartości

Klima siada


Garbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegoś czasu coś mi się dzieje z klimą w moim forku.

Otóż po jej włączeniu, wszystko hula jak należy ale tylko przez jakieś 10-15 minut. Potem klima siada i przestaje w ogóle chłodzić. Dopiero po jej wyłączeniu, po odczekaniu jakiś 10 minut można znowu ją włączyć na jakąś chwilę.

Dodam, że czynnik był nabijany, ale nic to nie pomogło. Nie ma też znaczenia czy silnik chodzi na wolnych obrotach czy auto jest w trakcie jazdy.

Czy mieliście podobne problemy? 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, Wasze sugestie. Czy jest szansa, że siadł jakiś czujnik tylko, czy niestety trzeba się do jakiegoś szpenia udać?

 

Z pozdrowieniami,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może siadł czujnik temperatury skraplacza przy chłodnicy. Albo jest na tyle ciepło na zewnątrz że wentylator go nie schładza na tyle. A pytanie, wentylator pracuje na chłodnicy cały czas? Kompresor się załącza, tzn obroty się podnoszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Garbaty napisał:

Witajcie, od jakiegoś czasu coś mi się dzieje z klimą w moim forku.

Otóż po jej włączeniu, wszystko hula jak należy ale tylko przez jakieś 10-15 minut. Potem klima siada i przestaje w ogóle chłodzić. Dopiero po jej wyłączeniu, po odczekaniu jakiś 10 minut można znowu ją włączyć na jakąś chwilę.

Dodam, że czynnik był nabijany, ale nic to nie pomogło. Nie ma też znaczenia czy silnik chodzi na wolnych obrotach czy auto jest w trakcie jazdy.

Czy mieliście podobne problemy? 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, Wasze sugestie. Czy jest szansa, że siadł jakiś czujnik tylko, czy niestety trzeba się do jakiegoś szpenia udać?

 

Z pozdrowieniami,

Michał

Sprzęgło kompresora do regulacji bo wytarte po rozgrzaniu nie spina. Pisałem już w jakimś temacie krok po kroku co trzeba zrobić, poszukaj. W skrócie wyjmujesz jedną podkładkę regulacyjną spod koła sprzęgła i wszystko będzie ok.

Edytowane przez skwaro
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu ‎12‎.‎06‎.‎2019 o 16:46, ewemarkam napisał:

Być może siadł czujnik temperatury skraplacza przy chłodnicy. Albo jest na tyle ciepło na zewnątrz że wentylator go nie schładza na tyle. A pytanie, wentylator pracuje na chłodnicy cały czas? Kompresor się załącza, tzn obroty się podnoszą?

Chyba sprawdzę ten czujnik temperatury skraplacza. Klima na początku ładnie pracuje nawet w upał. Dopiero jak się nagrzeje to przestaje działać. Agregat/kompresor przestaje pracować. Czy wentylator pracuje - tego nie sprawdzałem. Po czymś takim jak klimę wyłączę i chwilę odsapnie, po ponownym włączeniu znowu działa normalnie, do kolejnego momentu aż się "nagrzeje".

Czy jest jakaś możliwość manualnego sprawdzenia tego czujnika czy działa prawidłowo?

 

Michał 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem ostatnio całą diagnostykę. U mnie główną przyczyną był przegrzewający się silnik samochodu. 10-15 minut jazdy z klimą w mieście, temperatura silnika wyższa niż zwykle i ECU już nie załączała sprężarki. Ale od tego już założyłem osobny temat.

Generalnie da się ten czujnik parownika sprawdzić. Do niego przychodzą 3 przewody, zasilanie które pojawia się po włączeniu przycisku A/C, oraz wychodzi 12V gdy parownik ma temperaturę wyższą niż 4.5 stopnia. U mnie trzeba zdemontować schowek żeby go zobaczyć i pomierzyć.

Przeczytaj cały temat, nie ma tego dużo.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...