Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery do WRX


Loucyphre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie brzmi : czy ktoś ma może bagażnik na rowery w WRX KOMBI (taki doczepiany z tyłu samochodu? Jeżeli tak to może jakieś fotki pokaże? Ewentualnie link gdzie można takie cuś kupić. Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

 

P.S. Chciałbym na tym wozić trzy rowery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 z rowerami na dachu? A wziales pod uwage wytzrymalosc srob w tym bagazniku, i ze jak ci taki sprzecior wiatr wyrwie z dachu, to sie niezla maszynka z tego robi do miesa?

Oni przewiduja te bagazniki do malych predkosci, napisane jest w instrukcji, trzeba dodac do tego ten zapas co normalnie daja, zeby ich prawnicy nie zabili, ale bagaznik dachowy zrobiony jest z blachy rynnowej, w koncu odleci.

Fizyka sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu opory psychiczne przed trzema rowerami dyndajacymi sie na haku za samochodem. Kola beda ci wystawaly poza obrys auta i albo sam sobie cos urwiesz, albo ktos ci urwie kolo lub przynajmniej pognie. Pozatym masz utrudniony dostep do bagaznika w aucie. Mam bagaznik dachowy, do ktorego rower mocowany jest w trzech miejscach (za obydwa kola i za rame). Czesto wozilem po dwa rowery i nie bylo zadnego problemu, nawet na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam bagażnika na tył auta

widziałem to kiedyś i sprawa wygląda w ten sposób że jedno ramie tego uchwytu opiera się o szybe co prawda przez jakąś tam osłone gąbkową ale przy mocniejszych manewrach typu hamowanie - przyśpieszanie czasem może szyba strzelić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam bagażnika na tył auta

widziałem to kiedyś i sprawa wygląda w ten sposób że jedno ramie tego uchwytu opiera się o szybe co prawda przez jakąś tam osłone gąbkową ale przy mocniejszych manewrach typu hamowanie - przyśpieszanie czasem może szyba strzelić

 

to są bagażniki mocowane nie na haku - generalnie dziadostwo. na haku(ma on tylko jedno mocowanie siedzące na haku) praktycznie nie czóje się bagaznika, pozatym posiada on swoje światła.

ja tylko poto założyłem hak żeby rowery wozić, pozatym dużo jeżdzę na rowerach i z rowerami, i wierzcie mi że jest to jedyne godne polecenia rozwiązanie...

ale jak są zalety to są i wady: mianowicie nie da się otworzyć wówczas tylnego bagażnika - żeby to zrobić należy opóścić bagażnik(60sekund).

generalnie to b.szybko się go zakłada i zdejmuje(2min)

przy tym bagażniku nie ma praktycznie żadnych ograniczeń(ale rozsądnie do 200 spokojnie można jechać), bagaznik taki kosztuje 700zł(thule) jest on na trzy rowery z opcją na dwa, są jeszcze droższe na 4 rowery i też z opcją na 2.

 

zachowania kolegi który jechał 200km/h z rowerami na dachu wolę nie komentować bo dopuszczalna prędkość z tymi bagażnikami to 120-130 km/h...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przekonać się do bagażnika dachowego, mam takowy, ale narty i tak woziłem w bagażniku, a u rowerze nawet nie myślę. Mój znajomy kiedyś zgubił kufer z nartami w Austrii na autostradzie. Miał szczęście że nikt nie jechał za nim.

 

.... szkoda nart :evil: ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... szkoda nart :evil: ......

 

Czemu szkoda nart :shock: myślałem że jak wioze je w autku to jest lepiej :shock:

 

.... no jak tak, to oczywiscie ze tak 8) ........ ale chodzi mi o przypadek autostradowy kumpla wrx32, z box-u nie za wiele chyba zostalo, a narty rowniez ucierpialy (jesli nie nadawaly sie do wyrzucenia :roll: ) :( ......

 

pozdr. mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli myslisz o bagażniku na hak to zamontuj taki z adaptowaną końcówką(zdejmowaną).

wybór należy do ciebie - bo umnie w forysiu to ten bagażnik wągląda ok. - jak wygląda w WRX sedanie nie mam pojęcia(no chyba że masz kombi)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...