Skocz do zawartości

WRX STI po raz drugi


Tommi1

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tommi1 napisał:

no to jadymy

 

IMG-20210701-WA0002.jpg

Do warsztatu? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FilipeK napisał:

co się stało się?

Ułęż gamoniu :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tommi1 napisał:

nie ma warsztatu juz, tylko Odra :biglol:

Dobre ptasie mleczko  z Odry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FilipeK napisał:

bez kitu! Dla mnie laweta to sie tylko z jednym kojarzy:biglol: Sprawne auto jedzie samo na kołach :biglol:

Pożyjemy, zobaczymy kiedy GR pokaże kolano :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tommi1 napisał:

One się podobno nie psujom, toć to tyoyota :biglol: ;):P

Chyba że się rolują, to potem dobrze nie wyglądają :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oktan napisał:

Pożyjemy, zobaczymy kiedy GR pokaże kolano :P

nie wykluczam tego w ogóle! ale bez kitu, dla mnie auto na lawecie to w glowie mam tylko jedno: Awaria :D no chyba, że rajdówka to przechodzi mi przez myśl ze jedzie na upalanki ;)

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipeK napisał:

nie wykluczam tego w ogóle! ale bez kitu, dla mnie auto na lawecie to w glowie mam tylko jedno: Awaria :D no chyba, że rajdówka to przechodzi mi przez myśl ze jedzie na upalanki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=gC9W6aLgHE0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor zacisków pasuje idealnie do koloru auta :thumbup:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, żadnych boków nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba było by napisać coś jako małe podsumowanie modów jakie wpadły w okresie po odbudowie silnika i wstępnym "testowaniu" na torze.

Zacznijmy od zawiasu, znający temat i śledzący mój post wiedzą że Imprezka ma założony obecnie Ohlins Road&Track. Moje spostrzeżenia jak na razie są takie że autko jest precyzyjniejsze w prowadzeniu ale także bardziej jakby agresywne przy każdym ruchu kierownica. Sztywność, no nie ukrywam że jest twardziej niż na OEM sprężynie STI a i nawet bardziej twardo niż na różowych sprężynach STI ale do poki się nie jeździ po kocich łbach albo wyrypie to pląmby nie wypadają.

Klocki Endless'a, szukałem czegoś na podobieństwo F6R Mintexa niestety metodą prób i błędów będę się uczył :facepalm: i mój wybór padł na Endless CCRG, no i po pierwszych jazdach mogę powiedzieć że to świetny klocek "pomiędzy", pomiędzy DS2500 a F6R. Na początku bardzo "tępy" trzeba się trochę naszukać granicy między skutecznym hamowaniem a załączaniem ABS'u lecz jak już się to ogarnie to jest zaje fajny. Jest dużo bardziej stabilny temperaturowo niż DS a po dobrym nagrzaniu zaczyna mu być bliżej do F6R niż DS2500. 

Opony Extrem, świetna guma dla takiego amatora jak ja. Świetne trzymanie, po paru wskazówkach od bardziej doświadczonych kierowców i odpowiednim ustawieniu bardzo szybko łapie temperaturę i ją utrzymuje. Niestety musiałem się z nimi pożegnać bo zdarłem je/ wyząbkowałem bardzo mocno. I na pewno nie jest to wina opon tylko słabej wiedzy ich użytkownika...

Polecam bo stosunek jakość- cena jest świetna.

Natrysk na IC, niestety nie sprawdzony w boju bo temperatury na poziomie 18-22 stopni C. podczas eventu nie zmusiły mnie do jego użycia.

 

Parę fot z eventu żeby nie było że mnie tam nie było :biglol:

 

 

 

 

DSC_2882.JPG

Zaczął się rozpadać zanim jeszcze zaczęła się sesja

DSC_2883.JPG

 

215045927_1415447562150429_6031326562143641848_n.jpg

 

215077268_1415447935483725_7108192008611036398_n.jpg

 

215157585_1415445898817262_6811745305389714443_n.jpg

 

215022566_1415438108818041_259160781562263545_n.jpg

215174295_1415438205484698_6661293094138435685_n.jpg

 

215532319_1415446058817246_8231731502214147528_n.jpg

Edytowane przez Tommi1
  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz napisać że jakikolwiek klocek można uplasować pomiędzy ds2500 a f6r? co to za abstrakcyjne porównanie? :biglol:

Przecież rozległości mieszanek pomiędzy ds2500 a f6r jest tak duża że jedyne co ktoś znający się na klockach może po Twoim wpisie sądzić (nie znając endlessa) że ten klocek to mega uniwersalne super hiper mega perpetuum mobile :biglol: a tak nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Oktan napisał:

Jak możesz napisać że jakikolwiek klocek można uplasować pomiędzy ds2500 a f6r? co to za abstrakcyjne porównanie? :biglol:

Przecież rozległości mieszanek pomiędzy ds2500 a f6r jest tak duża że jedyne co ktoś znający się na klockach może po Twoim wpisie sądzić (nie znając endlessa) że ten klocek to mega uniwersalne super hiper mega perpetuum mobile :biglol: a tak nie jest ;)

Piszę o swoich odczuciach i porównuje to co miałem/mam założone na auto. A juz tak dla potomnych to OEM klocek z 6 tłoka STI jest lepszy niż DS2500 :P.

BDW. Jak narazie Endlessy w tej mieszance sa dla mnie "mega uniwersalne super hiper mega" ale nie perpetuum mobile bo wiem co to znaczy :OO:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tommi1 napisał:

Zacznijmy od zawiasu, znający temat i śledzący mój post wiedzą że Imprezka ma założony obecnie Ohlins Road&Track. Moje spostrzeżenia jak na razie są takie że autko jest precyzyjniejsze w prowadzeniu ale także bardziej jakby agresywne przy każdym ruchu kierownica. Sztywność, no nie ukrywam że jest twardziej niż na OEM sprężynie STI a i nawet bardziej twardo niż na różowych sprężynach STI ale do poki się nie jeździ po kocich łbach albo wyrypie to pląmby nie wypadają.

 

Dzięki za podzielenie się opinią! A jakie są Twoje odczucia na śliskiej nawierzchni? Jak Ohlins R&T zmienia balans auta w róznych cześciach zakretów (pod/nadsterownosci)? Byłbym wdzięczny jakbyś przy tej okazji dopisał co jeszcze masz dłubniętne w zawiasie lub napędach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat był martwy bo dużo się zadziało w między czasie... postaram się napisać w niedalekiej przyszłości.

 

@Ptasi0r, daj namiar na Priv to się zdzwonimy w jakiś sposób bo może próba mojego wyjaśniania na forum nie będzie zbyt dobra i precyzyjna. Pogadamy FtF będzie łatwiej przekazać najbardziej wartościowe info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...