Skocz do zawartości

Forester SG dźwięki z okolic tylnego zawieszenia


raveout

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was byłby w stanie pomóc rozpoznać co może dawać taki dźwięk? (plik do pobrania poniżej) <_<

 

1. dźwięk pochodzi z tyłu samochodu, wykluczam raczej jakiekolwiek elementy wewnętrzne

2. jest jednak wyraźnie słyszalny w środku auta przy większych prędkościach (zwykle od 100 km/h, ale czasami i 80 km/h)  nasila się wraz z prędkością i podmuchami wiatru, również na gładkiej drodze (mam wrażenie, że wiatr ma spory wpływ na ten dźwięk)

3. Nie słychać go przy wolnej jeździe, na progach zwalniających, dziurach -  raczej nic stamtąd nie dobiega

 

Dźwięk nagrany telefonem położonym na tylnym siedzeniu. 

 

 

IMG_9484.TRIM.mp3

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliczny odgłos jakby środkowy pas ten na suficie miał luz oczywiście jeżeli jest schowany w podsufitkę. Albo niedokręcone mocowanie koła zapasowego oczywiście jeżeli nie masz butli LPG i wozisz zapas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykluczam roletę, pas bezpieczenstwa, źle dokręcone koło zapasowe itp. Wszystko to juz sprawdzone. na 99,9% to nic z wnętrza samochodu/bagażnika.

Moim zdaniem dźwiek dobiega gdzieś raczej z podwozia..mocowania amortyzatorów? napędów? wahacza?? hmm

mocowanie tłumika spróbuję sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pomogę, ale mój forek jakieś 4 miesiące temu zaczął wydawać też dziwny dźwięk, nasilający się wraz z prędkością. Takie buczenie. Okazało się, że tylna piasta lewego koła była do wymiany. Teraz wszystko jest spoko i cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wplyw ma wiatr, to poszukaj dziury (może lampy,  blenda, może jakaś gumowa zaślepka z podłogi się ewakuowała) mam nadzieję że blachy masz całe :ph34r: sg to lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do tej pory nie udało się zidentyfikować. W przyszłym tygodniu spróbuję dać to do zdiagnozowania swojemu mechanikowi. Póki co podsufitkę wykluczam i raczej stawiałbym na jakieś elementy zawieszenia lub dyfer... Ciężko to sprawdzić z wewnątrz, nawet osobie jadącej z tyłu. To raczej coś pod podwoziem... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...