Skocz do zawartości

Jakiego radia słuchacie-niekoniecznie w aucie....


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, że radia, które można odsluchać w samochodzie, nadają ten sam szajs.

Kiedyś, myślę o stacjach, w których dziala RDS, można było odróżnić RMF i Zet od Trójki. Dzisiaj jest to niestety trudne. Prześcigają się w zadowoleniu jak największej populacji słuchaczy. Słupkami rządzą reklamodawcy i tak w kólko.

Stare powiedzenie głosi, że jak coś jest uniwersalne to jest do du. :oops: tj. bani.

Ostatnio Trójka czyni nieśmiale zakusy do powrotu do starych ramówek z przed ca. 20 lat.

Brakuje mi jeszcze powieści czytanych o 13.00.

Kto pamięta :shock: , jak Fronczewski czytał kryminały?

Świat nie istniał, jak leciał kolejny odcinek.

Audycje o 12.05. Mann, Niedźwiecki, Kaczkowski, Sztompke z muzyką filmową.

K... Komu to przeszkadzało.

Dzisiaj, jak stado baranów. Wszystkim po równo to samo.

Żałuję, że Radio Vien w aucie tylko w okolicach Wiednia można posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brakuje mi jeszcze powieści czytanych o 13.00.

Kto pamięta :shock: , jak Fronczewski czytał kryminały?

 

apropo takich audycji

 

W zeszłym roku jak jechaliśmy z ojcem na Rajd Polski w nocy, mieliśmy włączone Radio Zet. Leciały akurat Sensacje XX wieku Bogusława Wołoszańskiego. Tajemnice II Wojny Światowej opisywane specyficznym głosem autora wzbogacane o dialogi min. z Fronczewskim tworzyły swoisty klimat jadąc w ciemności i zupełnej pustce. :twisted:

 

Takich audycji mógłbym słuchać bez przerwy. A to co teraz oferują nam rozgłośnie poza małymi wyjątkami, to schematyczna ramówka nie wzbogacana niczym ciekawym. A poziom niektórych stacji jest grubo poniżej wszelkiej żenady. Pewnego dnia jak wyjątkowo jechałem eLką z radiem, instruktor włączył Radio Eska. Po 30 minutach słuchania tego chłamu miałem serdecznie dość :shock: Jeszcze ubolewam nad RMFem. Całkiem fajna stacja, posiadająca niezły serwis informacyjny i puszczająca w miare dobrą muzykę, ale... Wracając z Magurskiego trafiłem na audycje Roberta Janowskiego. Ma 3h godzinny program, w którym czyta listy miłodne od ludzi. Oczywiście jest to przerywane muzyką, ale mimo wszystko jesli już taki program musi egzystować to niech dadzą mu max 1h :roll:

 

Jeśli ktoś szukałby akcentów rajdowych w radiu, to śmiało moge polecić audycje "Odcinek Specjalny" w studenckim radiu LUZ. W każdy piątek o 18 można usłyszec wywiady z ludźmi zajmujacymi się rajdami. Czasem jest mniej lub bardziej ciekawie ale zawsze można dowiedziec się czegoś ciekawego :wink:

 

http://www.radioluz.pwr.wroc.pl/listen.pls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ubolewam nad RMFem. Całkiem fajna stacja, posiadająca niezły serwis informacyjny i puszczająca w miare dobrą muzykę, ale...

 

Nie wnikam w gusta muzyczne, ale to co puszcza teraz RMF to jakaś mega-chała, no ale zmienił się właściciel stacji to "se gospodarzy". RMFu słucham(słuchałem) właściwie odkąd zaczęli nadawać w eter, na początku jeszcze jako FUN Radio. Potem były Inwazje Mocy i inne akcje...wtedy to radio miało jakiś potencjał, a teraz chyba nie bardzo wiedzą w którym kierunku dążyć...

 

 

Apropos czytania powieści itp w radio - przyznać się kto słuchał po nocach w wakacje w 1999roku w RMFie Gwiezdne Wojny - Mroczne Widmo czytane (przed premierą!) przez Kornatowicza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ubolewam nad RMFem. Całkiem fajna stacja, posiadająca niezły serwis informacyjny i puszczająca w miare dobrą muzykę, ale...

 

Nie wnikam w gusta muzyczne, ale to co puszcza teraz RMF to jakaś mega-chała, no ale zmienił się właściciel stacji to "se gospodarzy". RMFu słucham(słuchałem) właściwie odkąd zaczęli nadawać w eter, na początku jeszcze jako FUN Radio. Potem były Inwazje Mocy i inne akcje...wtedy to radio miało jakiś potencjał, a teraz chyba nie bardzo wiedzą w którym kierunku dążyć...

 

 

po prostu chodzi mi o to, że puszczają zjadliwą muzykę, która nie powoduje odruchu wymiotnego via Eska, oczywiście na dłuższą metę to faktycznie słabizna i do Antyradia nie ma podejścia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ubolewam nad RMFem. Całkiem fajna stacja, posiadająca niezły serwis informacyjny i puszczająca w miare dobrą muzykę, ale...

 

Nie wnikam w gusta muzyczne, ale to co puszcza teraz RMF to jakaś mega-chała,

 

popieram, rmf i zetka czyli dwa wielkie tuzy w radiowym swiatku grają totalną szmirę. Przeboje sprzed 30 lat (ABBA, Sabrina) przeplatają z nowoczesna nawalanką w której tylko ilosc uderzen na minutę sie zmienia , inaczej ciezko je odróżnic. :shock:

 

Jak tylko łapie zasieg to słucham Roxy, Eska Rock lub Anty. Kiedys lubiłem bardzo Radio Wawa ale juz mi przeszło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham najczęściej trójki ze względu na "powtórkę z rozrywki, z rozrywki powtórkę" :razz: Wcześniej słuchałem w Radiu Gdańsk audycji przyrodniczej "co w trawie piszczy" Simony Kossak. Niestety Pani profesor miesiąc temu zmarła. Radia słucham głównie w pracy.

 

A jak słyszę "Zet dens" :mrgreen: to krew mnie zalewa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześniej słuchałem w Radiu Gdańsk audycji przyrodniczej "co w trawie piszczy" Simony Kossak. Niestety Pani profesor miesiąc temu zmarła.

Mocno zaskoczyłeś mnie tą informacją. Też bardzo lubiłem jej audycje w Radiu Gdańsk. A zmarła całkiem niedawno-przedwczoraj był jej pogrzeb. Na pewno będzie brakowało jej codziennych opowieści z pasją, wielka szkoda...

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rozgłośnia Harcerska na PR2? Czyli m.in. młody Owsiak? Było czego słuchać.

Z szacunku dla tej rozgłośni zakupiłem sobie płytę składaną z lat 80-tych z muzyką tzw alternatywną, są tam fajne numery grane wtedy tylko na harcerskiej (Variete,Made in Poland, zespół Muńka hehe też byli kiedys alternatywni, One Million Bulgarians, Siekiera, Armia z początków itd.) - to było wtedy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos czytania powieści itp w radio - przyznać się kto słuchał po nocach w wakacje w 1999roku w RMFie Gwiezdne Wojny - Mroczne Widmo czytane (przed premierą!) przez Kornatowicza ?

 

Chrzanić Gwiezdne Wojny !

JW-23, to było dopiero coś ! :mrgreen:

Leti wrana, leti wzduchem... :mrgreen:

 

Jeszcze mam parę kaset z jakimiś audycjami sprzed... 10 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - jakie radio nadaje Irish rebel music? :cool: :mrgreen:

http://www.live365.com/stations/bronxgael

 

Witek ja też jeżeli słucham radia to preferuję RMF Classic, szczególnie jak leci muzyka filmowa :) Ostatnio nawet da się w Classicu usłyszeć taki mini teatr radiowy jaki kiedyś leciał w RMF (kiedy był jeszcze normalną stacją) co szatniarka opowiada jakieś historie z lekka góralską gwarą.

 

A tak na co dzień nie słucham nic, jeżeli słucham to leci albo coś z last.fm albo live365 - rodzaj muzyki ściśle dopasowany pod moje gusta, bo słucham to co chcę a nie tego co muszę :) Czekam jeszcze aż internet przez komórkę będzie stabilniejszy i tańszy, wtedy zwykłe radio opuści moje auto i będzie tylko muzyka via internet (ale to jeszcze pewnie kwestia kilku lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...