Skocz do zawartości

Wiskoza i wymiana skrzyni


togus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
13 godzin temu, togus napisał:

Nic nie sprawdzałem, serwis powiedział mi że będzie pasować, taka zamówiłem i działa :) kolego żeby odkręcić ten dekiel muszę wpuszczać olej? 

Jeśli serwis się zna to ok.  Ale musi pasować nie tylko "fizycznie", ale przełożenia całkowite skrzyni  i dyfra (dokładnie przekładni głównej) mają być takie same . Gdy są niezgodne, też będzie działać , krócej:). Do sprawdzenia nie musisz spuszczać oleju , jeśli będziesz sprawdzał bez otwierania dyfra:). Poszukaj moje wpisy, kiedyś pisałem. Jak nie znajdziesz -daj  znać.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie jest nabite na kole talerzowym ale jak dyfer siedzi na aucie to prościej policzyć obroty, można zrobić to dość dokładnie i bez pomyłek, tym bardziej jak zna się występujące opcje :)

 

Jakie praktyczne korzyści daje ta wzmocniona wiskoza w wolnossaku? Teorię znam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Matiz napisał:

to wyższa szkoła jazdy, da sie bez ściągania ,ale przy takim liczeniu przez dziurkę pomylisz sie pewnie jakieś 30 razy

 

Matiz -kompletnie nie o to chodzi . Wyjaśnił już mirasek.(można to zrobić całkiem dokładnie na zwykłym lewarku).

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mirasek napisał:

Przełożenie jest nabite na kole talerzowym ale jak dyfer siedzi na aucie to prościej policzyć obroty, można zrobić to dość dokładnie i bez pomyłek, tym bardziej jak zna się występujące opcje :)

 

Jakie praktyczne korzyści daje ta wzmocniona wiskoza w wolnossaku? Teorię znam ;) 

Podponam pod pytanie, jest sens wzmacniać wisko do zwykłej jazdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, togus napisał:

Panowie nie mogę znaleźć tej instrukcji jak sprawdzić przełożenie, poratuje ktoś? Swoją drogą jeśli można coś ulepszyc nie dużym kosztem do dlaczego nie? :)

Niby tak ale co konkretnie się polepszy? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, respect napisał:

 

Matiz -kompletnie nie o to chodzi . Wyjaśnił już mirasek.(można to zrobić całkiem dokładnie na zwykłym lewarku).



Ah, to z obrotami koła, zapomniałem!

ja bym nie był pewny takich obliczeń, wolałbym policzyć zęby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...