Jump to content

Cewki zapłonowe Forester SG 2.0 XT 2003 r.

kriskristoffers
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do kupna kompletu cewek zapłonowych do Chabra. Biorę pod uwagę 2 producentów:

- Bremi 20399

- Delphi GN 10434-12B1

Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z takimi cewkami, jakieś opinie, spostrzeżenia?

Może nie jakoś super dużo ale zdarza się to wkładać. Delphi też czasem montujemy (w innych niż Subaru autach) ale reklamacje się zdarzają. Na Bremi nie miałem ani jednej.

9 godzin temu, kriskristoffers napisał:

To akurat dla mnie nie jest argument :biglol:

W podobnej cenie masz jeszcze do wyboru NTY, ewentualnie inne  no name polecane na allegro.

A co dla Ciebie byłoby argumentem?

Może Triscan? Znajomy mi polecał, bo uznaje tylko tą firmę.

Panowie, podpinam się do tematu. Blisko cewek więc podpytam, czy w XT też są jakies szczelki gumowe do świec, i czy warto je mieć zanim się przystąpi do wymiany, tak na wszelki wypadek? Mam zamiar jutro zmienić świece i będę to robić pierwszy raz, więc wszelkie inne rady mile widziane. Pozdro.

1 godzinę temu, kriskristoffers napisał:

Chodzi mi o takie informacje jak podał @pablonas że akurat Delphi reklamował, a Bremi nie. Mogę kupić oczywiście OEM, ale za 1 taką mam 2 budżetowe dobrej jakości i właśnie takiego złotego środka szukam.

Sprzedawca wcisnął mi NTY twierdząc jednocześnie, że nie miał nigdy, przenigdy żadnych reklamacji. Ja mu uwierzyłem i zeszłej jesieni oraz obecnie rwałem włosy z głowy co jest z moim autem. Całe szczęście, że nie wyrzuciłem starej oryginalnej cewki, która gubiła zapłon na trzecim cylindrze. Po jej wstawieniu już wiedziałem, ze to NTY pieprzy całą sprawę. Janmory są droższe od Bremi.

Lepszej rekomendacji chyba nie ma jak ta, że uznane marki współpracują z daną firmą.

Edited by Bio

12 minut temu, kriskristoffers napisał:

@Pablona nie sprzedaje części tylko je montuje, "siedzi po szyję" w temacie Subaru także akurat jego opinia jest dla mnie cenna :)

No to chyba masz problem z głowy :)

• 3 months later...
25 minut temu, mariusz77b napisał:

Przyszedł też czas na moje cewki, 250 tys na oryginałach, ostatnio wypadł 2 i 3 cylinder.

Czy te cewki bremi są ok, czy też iść w orginał. Dziękuję za podpowiedzi. 

Przeciez wszystko zostalo napisane wyzej.... 

Edited by klev