Skocz do zawartości

Jak rozpoznać quickshiftera?


g-seven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak rozpoznać, czy mam quickshiftera czy nie? Kilka osób zapewniało mnie, że jest (m.in. Azrael). Porównałem z innym GT-kiem i chodzi u mnie inaczej, ale czy to aż taka różnica, to nie wiem. Porównałem zdjęcia z kitem quickshift by Prodrive (WR Sport) i wygląda identycznie.

 

Jakieś alternatywne metody? Mogę podesłać zdjęcia na dniach, bo mam na wierzchu bebechy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać, czy mam quickshiftera czy nie?

 

Może umów się z nim na poważną rozmowę?

 

Albo sprawdź, czy biegi shiftują się "quick", czy "not so quick".

 

:mrgreen:

 

PS. Żeby było on-top: jeśli Azrael tak mówi, że to jest QS, to tak jest - jemu akurat można w tej dziedzinie zaufać :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać, czy mam quickshiftera czy nie?

 

Może umów się z nim na poważną rozmowę?

 

Albo sprawdź, czy biegi shiftują się "quick", czy "not so quick".

 

:mrgreen:

 

PS. Żeby było on-top: jeśli Azrael tak mówi, że to jest QS, to tak jest - jemu akurat można w tej dziedzinie zaufać :cool:.

 

Hehe, ale mam słabe porównanie. Wchodzą quick, ale czy aż tak quick? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko w temacie a nie chce otwierac nowego watku.

 

Powiedzcie proszę, czy montaż quick (czy short) shifta można zrobić bez ruszania skrzyni?

Czy po krotce ktos byłby mi w stanie opisać na czym polega jego zamontowanie i czy wiąże sie to z jakimiś karkołomnymi operacjami?

 

Z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna bez ruszenia skrzyni, zmieniajac sama dzwignie lewarka (od gory, rzecz jasna),

lub zmieniajac caly mechanizm zmiany biegow (z kanalu). wystraczy kilka podstawowych narzedzi.

 

Chce opcje z calym mechanizmem. Poszukam, moze ktos bedzie sprzedawal :)

Dziękuje za informacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quick/short/ shifter przyspiesza zuzycie synchronizatorow w skrzyni

I to jest w zasadzie jedyny argument ktory daje mi do myslenia, szczegolnie ze wlasnie wpakowałem w skrzynie ladnych parę tysiecy...

Z drugiej strony mialem okazje pojezdzic STI z pakietem PPP i nie da sie ukryc ze krotki skok lewarka to super sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z shortshifterem mozna zmieniac biegi po malu, jak i z normalnym lewarkiem szybko. Ja mam od poczatku zamontowany opcjonalny ss STI przez dealera (nie trace gwarancji) i po 70kkm nie ma zadnych problemow ze skrzynia.

I to dowodzi rowniez tego, ze wszystko uzytkowane z glowa i pojeciem ma szanse sluzyc spooro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz naświetlić nieco bliżej tą technikę zmiany biegów? Zawsze wydawało mi się że zmienianie biegów bez sprzęgła to masakra dla skrzyni - naucz mnie proszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo Ci sie kiedys przelaczyc skrzynie na luz bez wlaczania sprzegla? Jesli tak to jest to juz polowa sukcesu.

Musisz wyczuc moment kiedy zdejmujac noge z gazu samochod przestaje byc rozpedzany silnikiem, ale jeszcze nie hamujesz silnikiem. Wtedy mozesz wrzucic na luz, jednak nie zatrzymujesz tam reki, tylko od razu kierujesz lewarek w pozycje nastepnego biegu i stanowczo, ale nie za silno naciskasz na niego i jak obroty spadna do odpowiedniego poziomu to bieg sam wskoczy. Jak sie spoznisz to nie wrzucisz biegu i wtedy musisz juz sobie pomoc sprzeglem. Najlatwiej jest zaczac probowac przy zmianach 2-3 bo roznica obrotow miedzy tymi biegami jest wieksza i dluzej one soadaja, co daje ci wiecej czasu na zmiane. Przy 3-4 i 4-5 trzeba juz szybciej machac lewrkiem. Pamietaj ze przy zmianie biegow skrzynia nie moze przenosic zadnych obciazen.

Przy redukcji jak dasz na luz, to lekko podnosisz obroty do poziomu (lub troche wyzej) odpowiedniego do predkosci z jaka jedziesz i biegu jaki chcesz wrzucic. To jest troche trudniejsze i wymaga wiecej praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...