Skocz do zawartości

Szybko, ale czy bezpiecznie ?


jarmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Michał Bajorek,

Właśnie TAK.

jarmaj, to nie jest moja wizja tylko pewne normy ustalone po to aby każdy mógł bezpiecznie poruszać się po drodze. I nikt nie jest z tego zwolniony, ani ten kto ma 30 lat prawko, ani ten co ma 2 lata, kierowca rajdowy czy wyścigowy też nie. Postaw się w sytuacji przeciętnego kierowcy i spójrz na to jego oczyma. On ma mniej wiedzy i umiejętności oraz doświadczenia w sytuacjach ekstremalnych, nie potrafi przewidzieć co stanie się za chwilę z autem, które z zakrętu wychodzi bokiem. Ty wiesz jaki będzie twój tor jazdy, nawet w poslizgu (mam taką nadzieję) ale on NIE. Jazda samochodem powinna być przyjemnością, a nie horrorem :wink: Dla ścigantów jest tor, a dla Kowalskich czy Nowaków ulica.

jarmaj, Ty wszystko tak bierzesz na poważnie? :wink: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nikt nie jest Solbergiem na cywilnej drodze, nawet sam Solberg - patrz kolizja na dojazdówce :mrgreen:

I nikt nie pisał o grubych przegięciach, bo takich nie było, jedynie może owoc ubarwił troszke całe zajścia a ktoś inny oceni to inaczej :roll:

 

Nawet jak ktoś nie wiem jak ogarnia swoje auto to musi brać pod uwagę, że ktoś inny na drodze może być total pupa i nie zrozumieć takich dobrych intencji.

 

Zgadzam się w 100%

 

Uważam że należy poprosić moda aby wyciął niepotrzebne elementy i oczyścił ten wątek.

Jeśli ktoś uważa mnie za kretyna to prosze bardzo, niech sobie tak myśli mam to gdzieś. Każdy kto wsiada za kółko stwarza realneniebezpieczeństwo i to już od niego i jego umiejętności, rozsądkowi i innych rzeczy zależy czy je zminimalizuje. To że czasami łamie przepisy jeśli chodzi o prędkość to się zgodze i potwierdze, bo raczej nikt nie jeździ przepisowo.

 

Ukrzyżować Owoca :mrgreen: Albo mu przynajmniej paluszki do takich specjalnych średniowiecznych maszynek powkręcać aby tu zamętu nie siał i forumowiczów nie denerwował :mrgreen:

Potwierdzam jedno - też nie jeżdrzę zbyt przepisowo - zgodnie z ogólnym trędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy taki temat to jedziemy :grin:

Niewielu jest kierowców, którzy jeżdżą bardzo przepisowo. Ale zawsze łamiąc przepisy musimy mieć świadomość tego, że postępujemy wbrew pewnym ustalonym zasadom. Nie można wybierać sobie przepisów do których będziemy się stosować, a do których nie. A już zupełnie nierozsądne jest stwierdzenie że ja mam przecież lepsze auto to mogę na więcej sobie pozwolić, no i przecież jestem świetnym kierowcą, więc tym bardziej. To tak jakbyśmy powiedzieli że skoro mamy zimówki, ABS i jakieś inne wynalazki, to nie może przecież nic nam się stać. Trzeba wiedzieć jaki jest rodzaj tych zimówek i na jakiej nawierzchni trzymają lepiej, a na jakiej gorzej, trzeba również wiedzieć jak działa ABS - i kiedy nie zadziała. Poprzedniej zimy w bagażniku zaparkowała mi kierowniczka Avensisa " jak to możliwe, przecież mam ABS, cholera nie zadziałał, dlaczego " Inny przykład, kierowca uznał że skoro ma system kontroli trakcji to może sobie na więcej pozwolić. Niestety, prędkość była za duża do zakrętu - ZONK.

Zdaję sobie sprawę z tego że na tym forum są kierowcy o różnym stopniu umiejętności, ale nawet ten najlepszy niech pomyśli na drodze o innych, tych słabszych. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj, chwilunia, ale ja takiego tematu nie zakładałem... :shock:

 

Albo znowu czegoś nie pamiętam... :oops: Hmmmm, no nic, chyba czas najwyższy ograniczyć trochę konsumpcję podczas przebywania na forum... :roll:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powolna jazda nie jest bezpieczna, czy zauwazyliscie ze kiedy sie jedzie wolniej niz zwykle inni kierowcy dostrzegaja jedyna, niepowtarzalna mozliwosc aby wyprzedzic Subaru, robia to w dosc specyficzny sposob, przez czas jakis jada zderzak w zderzak, niesmialo wychylaja auto poza os jezdni przygotowujac sie do wyprzedzania, manewr wykonywany kilkukrotnie a kiedy juz maja z 5 kilometrow wolnej przestrzeni ida "pelnym ogniem", czuje sie niezrecznie, taka sytuacja moze byc naprawde stresujaca dla wielu kierowcow co nie jest da nich bezpieczne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz jaki będzie twój tor jazdy, nawet w poslizgu (mam taką nadzieję)

Ja też mam taką nadzieję... :lol:

 

 

jarmaj, Ty wszystko tak bierzesz na poważnie? :wink: :grin:

 

Nie, wręcz prawie niczego nie biorę na poważnie, ale dla zasady lubię czasem pozrzędzić... :razz:

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jazda samochodem powinna być przyjemnością, a nie horrorem :wink: (...)

A i taka właśnei jest jazda samochodem, który...

... z zakrętu wychodzi bokiem.(...)
(...)Dla ścigantów jest tor, a dla Kowalskich czy Nowaków ulica(...)

ja bym powiedział, że garaż :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powolna jazda nie jest bezpieczna

To coś nowego, bo wszędzie na świecie ogranicza się prędkość mając na celu poprawę bezpieczeństwa. No ale oni chyba się nie znają :grin:

a kiedy juz maja z 5 kilometrow wolnej przestrzeni ida "pelnym ogniem", czuje sie niezrecznie

...wyprzedzanemu nie wolno zwiększać prędkości... wtedy wyprzedzający nie będzie potrzebował 5km :wink:

MARKO RALLY napisał/a:

(...)Dla ścigantów jest tor, a dla Kowalskich czy Nowaków ulica(...)

 

ja bym powiedział, że garaż

A dla Ciebie też garaż ? czy jakaś inna opcja ? :wink: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wybierać sobie przepisów do których będziemy się stosować, a do których nie.

nie istnieje kierowca, nie łamiacy przepisow, poprostu nie istnieje, patrzac przez pryzmat w/w cytatu.

 

Zdaję sobie sprawę z tego że na tym forum są kierowcy o różnym stopniu umiejętności, ale nawet ten najlepszy niech pomyśli na drodze o innych, tych słabszych.

 

jestem zdania, iż spora wiekszosc forumowiczow [szczegolnie szkolacych sie i upalajacych] mysli znacznie wiecej i czesciej za kierownica niz przecietny kierownik, jak rowniez o wiele wiecej potrafi co za tym idzie, stopien bezpieczenstwa czynnego rosnie wielokrotnie.

Malo tego spora czesc nie popiera wspomnianych wynalazkow, najchetniej wiekszosc by wylaczyla, a juz napewno nie zdaje sie na ich nie omylne funkcjonowanie.

 

a czesc jeszcze ma zdolnosci bajkopisarskie :mrgreen::mrgreen:

bez urazy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

street racing

A to czym różnisz się od takiego Kowalskiego czy Nowaka. Pytam bo może u siebie znajdę jakieś cechy ściganta ulicznego, siejącego popłoch wśród dzieci wracających ze szkoły nie zawsze po przejściu dla pieszych. Ale jak ich rozjadę to przecież będzie ich wina bo nie szli po pasach. A może niektórzy z nich są wybitnie uzdolnieni w chodzeniu i nie muszą korzystać z pasów. Cholerka, sam już nie wiem. Idę się napić piwa, a dopiero później se pojadę na upalanko po mieście, jak będzie mniejszy ruch. Przecież mogę bo ja doskonale jeżdżę. :sad: :sad: :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cut ...

 

jestem zdania, iż spora wiekszosc forumowiczow [szczegolnie szkolacych sie i upalajacych] mysli znacznie wiecej i czesciej za kierownica niz przecietny kierownik, jak rowniez o wiele wiecej potrafi co za tym idzie, stopien bezpieczenstwa czynnego rosnie wielokrotnie.

... ciach ...

 

Poziom bezpieczeństwa czynnego rośnie więc jeździmy szybciej, żeby zbytnio w bezpieczeństwie od reszty nie odstawać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania, iż spora wiekszosc forumowiczow [szczegolnie szkolacych sie i upalajacych] mysli znacznie wiecej i czesciej za kierownica niz przecietny kierownik, jak rowniez o wiele wiecej potrafi co za tym idzie,

I z tym się zgadzam. Szkolenie, upalanie, czy też jakieś Supersprinty podnoszą nasze umiejętności i pozwalają na lepsze wyczucie samochodu. To ma bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Ale nabyte umiejętności mają nam pomóc uratować 4 litery w sytuacji, gdy ktoś nie ogarnia tematu lub jesteśmy zaskoczeni jakąś sytuacją, a nie gdy my powodujemy zawieruchę. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

street racing

A to czym różnisz się od takiego Kowalskiego czy Nowaka. Pytam bo może u siebie znajdę jakieś cechy ściganta ulicznego, siejącego popłoch wśród dzieci wracających ze szkoły nie zawsze po przejściu dla pieszych. Ale jak ich rozjadę to przecież będzie ich wina bo nie szli po pasach. A może niektórzy z nich są wybitnie uzdolnieni w chodzeniu i nie muszą korzystać z pasów. Cholerka, sam już nie wiem. Idę się napić piwa, a dopiero później se pojadę na upalanko po mieście, jak będzie mniejszy ruch. Przecież mogę bo ja doskonale jeżdżę. :sad: :sad: :sad:

Jak lubisz pifko to możesz tak zrobić - ja nie zadzwonię po pały - chcę mieć samochód cały i nie porysowany :mrgreen:

Ps. a propo pifka, to dziś rozstrzelałem 100puszek Zagłoby z wiatrówki :twisted::mrgreen: - fajnie wybucha :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się specjalizuje w rozjeżdżaniu dzieci na pasach.

 

MARKO RALLY, cieszę się, że zawsze jeździsz bezpiecznie. Nie łamiesz w ogóle przepisów. Myślisz za innych kierowców. Myślałeś już o tym, żeby książkę napisać? Najlepiej sprzeda się w krajach skandynawskich, nadbałtyckich i od niedawna w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To coś nowego, bo wszędzie na świecie ogranicza się prędkość mając na celu poprawę bezpieczeństwa. No ale oni chyba się nie znają

 

 

dobrze ze dodales chyba, nie zawsze wolniej znaczy bezpieczniej :roll:

 

...wyprzedzanemu nie wolno zwiększać prędkości... wtedy wyprzedzający nie będzie potrzebował 5km

 

my sie nie znamy wiec nie wiesz jaki styl jazdy preferuje, mozesz mi wierzyc ze nawet jak Tico mnie wyprzedza to nie przyspieszam, kiedy bede mial ochote jechac przed nim wyprzedzenie zajmie chwilke. ot radosc posiadania Imprezy turbo, duzo mniej stresu na drodze :wink:

 

PS sytuacja nie dotyczy ewidentnego, zamierzonego z obu stron mierzenia sil :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...