Skocz do zawartości

Jak podłączyć


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę dzienne ledowe podłączyć pod klawisz kontroli trakcji który oprócz  że świeci nie pełni żadnej roli , domyślam się że jest mi potrzebny przekaźnik ale nie wiem jak to podłączyć, jeszcze było by fajnie jak by gasły po włączeniu świateł mijania.

Edytowane przez Juras K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 06:45, Juras K napisał:

Chcę dzienne ledowe podłączyć pod klawisz kontroli trakcji który oprócz  że świeci nie pełni żadnej roli , domyślam się że jest mi potrzebny przekaźnik ale nie wiem jak to podłączyć, jeszcze było by fajnie jak by gasły po włączeniu świateł mijania.

 

a nie chcesz żeby te ledy się świeciły zawsze po odpaleniu auta? Wtedy wystarczy je na stałe podpiąć pod ACC i będą się zapalać po przekręceniu kluczyka w stcyjce. Jak chcesz mieć to pod przycisk to o ile ten od kontroli trakcji jest on/off (a raczej jest) to musisz przez niegpo puścic np. + który idzie do ledów i raczej obejdzie się bez przekażnika o ile te światła nie są super prądożerne a raczej być nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba podlaczę na stałe przez przekaźnik a po przekreceniu rączki na mijania  zrobię żeby gasły,tylko problem że to wersja amerykańska i są tam ori dzienne na dwóch pozycjach rączki na trzeciej pozycji dopiero są mijania i trzeba dopiero znaleźć odpowiedni przewód pod kierą co będzie tym sterował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
35 minut temu, WOJO napisał:

Dlaczego DRL włączasz razem z mijania?

Bo ustawa dopuszcza to w autach rejestrowanych do 2009 po raz pierwszy a jak słusznie zwróciłeś uwagę nie nakazuje obowiązkowo.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ipsx82 napisał:

Bo ustawa dopuszcza to w autach rejestrowanych do 2009 po raz pierwszy a jak słusznie zwróciłeś uwagę nie nakazuje obowiązkowo.

Tylko w jakim celu wtedy DRL, skoro ta sama ustawa dopuszcza używanie jedynie świateł mijania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że ustawa dopuszcza u mnie są podłączone tak jak należy.

W dniu 18.11.2018 o 13:54, Juras K napisał:

i trzeba dopiero znaleźć odpowiedni przewód pod kierą co będzie tym sterował.

Po co chcesz szukać przewodów pod kierownicą do włączania bierzesz napięcie zasilające cewkę zapłonową (zaświecają się po przekręceniu na zapłon), a do gaszenia bierzesz napięcie z kostki/przewodu zasilającego światła mijania. Zresztą google grafika i pomysłów  masz całe mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cyckocholik napisał:

Pomimo że ustawa dopuszcza u mnie są podłączone tak jak należy.

Jesteś pewien? :D

" W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...