Skocz do zawartości

Chłodzenie automatycznej skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się w warsztacie, że Subaru Forester 2,5 z 2001r. w specyfikacji amerykańskiej (automat), nie posiada chłodzenia oleju w skrzyni biegów. Czy to oznacza, że nie można nim szybko jeździć np. 150km/godz przez parę godzin (autostrada). Poinformowano mnie, że przejazd np. z Warszawy do Krakowa z prętkością powyżej 120km/godz spowoduje uszkodzenie skrzyni biegów.

Czy to prawda?

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeżdzil zgodnie z przepisami to nic Ci się nie zepsuje :mrgreen:

Powyżej 150 przez dluższy czas w lecie bym nie ryzykowal.Problem dotyczy napewno autaTribeca .Dwie już klienci sprzedali z tego powodu i kupili UE.Cos sluszalem o gotującym sie oleju wyrzucanym przez odpowietrznik ale może ktoś z forum przeżyl to sam.. :roll: i nam opowie :wink:

AK

ps.Oczywiście auta z US są dobre :mrgreen: dlatego napisalem że coś slyszalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie Andrzeju,

Spodziewałem się takiej odpowiedzi.

Może się nie znam, ale to trochę dziwne, że dwa warsztaty działające w Warszawie mają tak skrajne opinie.

Przypomnę tylko, że serwisuje samochód chyba u Pana (jeżeli się nie mylę) :razz:

Co do zakupu samochodu z USA to się z Panem zgadzam, jak będę kupował nowy to kupię u Pana.

Natomiast szukam odpowiedzi prostej, jest chłodzenie?, nie ma chłodzenia?czy jest niewystarczające?Dla fachowca to chyba proste.

W Da Voj twierdzą, że nie ma, u Kopera twierdzą że jest. Od maja wydałem ponad 10 tyś. na wymiany i przegląd (rozrząd+ostatnio amortyzatory) w moim samochodzie, to coś chciałbym wiedzieć. Do Da Voja, już nie jeżdzę (kobieca intuicja)

 

pozdrawiam

Piotr Flis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie definitywnie powinien wypowiedziec sie Dzial Techniczny.Osobiście radze autem z US nie przekraczac przez dluższy czas 140-150km/h

Pozdr.AK

ps.nie ma wystarczającego chlodzenia i nie ma niektorych czujnikow informujących o przegrzewaniu.Spokojnie wersje US mogą jeżdzic w CH :mrgreen: (50 i 110)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.nie ma wystarczającego chlodzenia i nie ma niektorych czujnikow informujących o przegrzewaniu

czy to jest info dealera Subaru?

o które czujniki nieobecne w wersji US chodzi?

czy dotyczy Tribeci czy jeszcze jakiegos innego modelu?

 

Pytam oczywiście z ciekawości, kupilem Tribece :razz: - wiem, ze auta EU są najjjjjjjlepsze :wink: - tak słyszałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbike znow czytasz wyrywkowo

Absolutnie, gdziezby tam :mrgreen: - ja tylko delikatnie reaguje na "uszczypliwosci", z którymi niezupełnie pozwalam się zgadzać. Jezeli czegos nie jestem pewien - pytam.

Love, peace, not war :razz:

BTW - potrzebuje kolo zapasowe i uchwyt do niego, oraz plastikowe nakladki na pokrywe bagaznika do B9. Czy wersja US ma takie same w/w elementy jak EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbike najlepiej przyjedz (jak bedziesz wracal pomalu z Katowic)

Jezdzic to tym nie bede bo sie boje :mrgreen: , straszna miazga jeszcze z tylu występuje /jak to z USA/ :razz: , ale chetnie się przyturlam czymś innym i "sobie zobacze". Czy jutrzejszy dzień jest wypoczynkowy czy pracujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B9 w wersji amerykanskiej, chlodnica jest do kupienia razem z hakiem do przyczepy za $628 lub $471 jak sie zaklada od razu przy kupnie auta.

Pozatym myslalem ze automat grzeje sie bardziej od jazdy w miescie niz od szybkiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B9 w wersji amerykanskiej, chlodnica jest do kupienia razem z hakiem do przyczepy za $628 lub $471 jak sie zaklada od razu przy kupnie auta.

Pozatym myslalem ze automat grzeje sie bardziej od jazdy w miescie niz od szybkiej jazdy.

 

Też tak myslalem jak probowalem coś z SVX zrobic .Po dluższej szybkiej jeżdzie olej AT jakby sie gotowal i wyrzuca go przez odpowietrzenie podobny efekt w tylnym dyfrze widzialem (wrx 2002 us)

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...