Skocz do zawartości

Drukarki 3D


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ayo napisał:

wyszło naprawde MEGA jak na moje poprzednie wydruki z PET`a

image.png.3862d0463c442994ec8ab843fe666531.png

 

image.png.e7862b7d399f9b985a4e64f06d24eff1.png

 

dolna warstwa slaba, bo czesc mi zostala na stole przy odklejaniu.

jutro sam zrobie gcoda w prusa slicer i zobaczymy jak wyjdzie.

bardzo ciekawy eksperyment.

dzieki

 

 

Cura i Prusa mają inne algorytmy obliczania ciśnienia filamentu w dyszy, nawet z PLA ludzie mają zupełnie różne efekty. Ciekawe że też masz linię dookoła na wysokości ucha, myślałem że to są artefakty drukarki a to jednak gcode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 13:41, Ayo napisał:

druknalem wersje delux, czyli w najwyzej jakosci i wyszla nagorzej z wszystkich.

najlepiej wyszedl przeslany przez Ciebie gotowy Gcode,

powiem szczerze, ze jestem w szoku :/

image.thumb.png.aec8437d7fccb607ef73c6570de1c80d.png

od lewej: delux, standard i ostatni g-code od radnora

 

 

Mocno dziwne, wrzucisz screenshoty swoich ustawień slicera? Poradniki w sieci zalecają wyłączanie wentylatora do petg, ja mam na max od 2 albo 3 warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, właśnie kurier przyniósł najnowszy zakup. Każde gniazdko sterowane osobno z apki i różnych smart urządzeń (nie mam akurat żadnych), ale co najważniejsze - działa z Octoprint.

 

USB są niezależnie zasilane więc Octoprint działa mi teraz 24/7, a plugin wyłączy zasilanie drukarki i oświetlenia po zakończeniu wydruku i ostudzeniu dyszy. Potrafi też monitorować temperatury i błędy generowane przez drukarkę, w razie problemów automatycznie odcina zasilanie.

 

£25 na amazonie, zdecydowanie warte zmniejszenia ryzyka spalenia domu. :) 

Szukam teraz czunijka dymu który działa przez wifi, podobno da się jakieś skonfigurować tak, żeby wyłączyły gniazdka.

 

 

616%2Bp%2BE4XJL._AC_SL1500_.jpg

Edytowane przez radnor
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finalnie poddalem sie z PET-G,

po 5 minutach na stole tworzy sie gowno, jakbym nie kombinowal z parametrami to po chwili wydruk jest caly w nitkach, a po przekroczeniu wysokosci 5 mm zaczyna sie rozwarstwiac.

totalny syf i totalna losowosc.

za to w PLA, zwlaszcza samej prusy wydruki sa bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ayo napisał:

finalnie poddalem sie z PET-G,

po 5 minutach na stole tworzy sie gowno, jakbym nie kombinowal z parametrami to po chwili wydruk jest caly w nitkach, a po przekroczeniu wysokosci 5 mm zaczyna sie rozwarstwiac.

totalny syf i totalna losowosc.

za to w PLA, zwlaszcza samej prusy wydruki sa bajka.

 

 

Tak szczerze to PETG nie jest jakoś dużo lepszy od PLA, tak samo się łamie, wytrzymuje te +10 albo 20 stopni więcej ciepła i to chyba jedyna zaleta jeśli drukujesz czarny uchwyt na telefon do samochodu do trzymania latem w słońcu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayo napisał:

plus do spozywki jest akceptowalny, ja rzezbie jakies foremki do piernikow i tego typu pierdolki i to wychodzi srednio, za to w PLA super.

za to plaskie profile wychodza w PETG calkiem ok

 

 

A to problem nie jest w szparach między warstwami? Nie można tego domyć i bakterie mają tam niezłą ucztę. 

 

Ja od ostatnich świąt już i tak mam zakaz zbliżania się z drukarką do pierniczków. :biglol:

 

 

No description available.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ogolnie mam dziwne jazdy z prusa slicerem,

dla porownania zaczalem te same STL`e ciac w CURA i o dziwo wychodza lepiej.

latwiej bylo byc glupim, teraz im czlowiek wiecej wie tym wiecej pytan i coraz mneij odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.01.2021 o 21:55, Ayo napisał:

finalnie poddalem sie z PET-G,

po 5 minutach na stole tworzy sie gowno, jakbym nie kombinowal z parametrami to po chwili wydruk jest caly w nitkach, a po przekroczeniu wysokosci 5 mm zaczyna sie rozwarstwiac.

totalny syf i totalna losowosc.

za to w PLA, zwlaszcza samej prusy wydruki sa bajka.

 

 

Wprawdzie o drukowaniu nic nie wiem a o projektowaniu w Fusion360 prawie nic, ale zacząłem się uczyć bo mój Syn, który ma drukarkę powiedział, że owszem wydrukuje mi uchwyt do samochodu ale jak się zacznę uczyć i sam sobie zaprojektuję ;). Trochę to trwało i nie bez problemów ale w końcu poszło. Syn wydrukował mi to właśnie w PETG. Przedtem drukował też tym filamentem "szablon" którym sprawdzałem dopasowanie i jeszcze inny, który finalnie mi się nie podobał. Tak jak piszesz, zawsze narzekał, że nienawidzi z tym pracować. Raz nawet musiał kupić nowe łóżko (albo jakąś wierzchnią warstwę - nie znam się ;-)). Mimo wszystko, to jest bardziej wytrzymały materiał i dlatego Syn wydrukował to w PETG. Wprawdzie to do Giulietta Veloce a nie Subaru, ale chyba mogę tu zdjęcia wstawić? Zrobiłem właściwie nie uchwyt, a taki pro-clip / podstawę, która bardzo solidnie siedzi w desce rozdzielczej a element, który trzyma smartfona to przerobiony uchwyt Kenu. Po prostu odkręciłem od niego tą część, którą się wpycha między kratki nawiewu i która nigdy nie jest dobra - zawsze to w kratkach się przesuwa i nie jest stabilne. Poniżej zdjęcia. Gdyby ktoś chciał coś takiego do Alfa Romeo Giulietta (ja mam Veloce, ale chyba pasuje do każdej, a na pewno do tych produkowanych od 2016 roku) to mogę wysłać model do wydruku. :mrgreen: 

 

400097400896_478581.jpg

400187000843_16228.jpg

400207000822_16166.jpg

render 1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no wlasnie nie wiem czy sie da przejsc z rocznego probnego/studenckiego na wersje darmowa-okrojona

zgaduje, ze mowisz o tej wersji

image.png.f059c1ebe482020c38bf80e2a29a8de4.png

 

tylko, ze wyzej jest napsiane ze to wersja tylko na rok

image.png.0049cd496bb656d3e4005fa09c28caf7.png

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z licencji startup (pełna wersja, do niedawna darmowa) na domową, więc ze studencką też nie powinno być problemu. W ostateczności zawsze można założyć nowe konto.

Edytowane przez kristotfx99
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś by druknął zaślepki spryskiwaczy ksenonów Legacy IV / Ob III, tylko już z cyckiem mocującym do spryskiwacza, bo to przez ten element zaślepki odfruwają.Temat wydaje się chodliwy, sporo osób to pogubiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ayo napisał:

no wlasnie nie wiem czy sie da przejsc z rocznego probnego/studenckiego na wersje darmowa-okrojona

zgaduje, ze mowisz o tej wersji

image.png.f059c1ebe482020c38bf80e2a29a8de4.png

 

tylko, ze wyzej jest napsiane ze to wersja tylko na rok

image.png.0049cd496bb656d3e4005fa09c28caf7.png

Dokładnie o tę wersję mi chodziło.

Po roku normalnie ją można przedłużyć na następny i co roku tak samo (dopóki Autodesk nie zmieni polityki)

Niestety nie można już nic od nich "kupić" raz i mieć na zawsze, tylko trzeba co roku odnawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...