Skocz do zawartości

Drukarki 3D


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, SubaruLPG napisał:

jaką ta farba ma wytrzymałość? i jak z kryciem elementów z filamentu?

 

Kryje dobrze i trzyma się plastiku bez problemów, oficjalnie tylko do zastosowań zewnętrznych. Pomalowałem testowo kawałek metalu na płocie w ogrodzie i po kilku tygodniach wygląda tak samo, ale z drewna już zeszła z deszczem, więc raczej warto polakierować na koniec. No i dysza często się zapycha, dobrze przedmuchaj do góry nogami po skończeniu malowania.

 

Efekt jest w każdym razie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

macie jakies sposoby na odklejanie sie wydruku ?

kupilem jakis tani filament PLA, dopiero w sumie zaczalem sie tym bawic konkretniej i caly czas odkleja/podwija mi sie ten sam naroznik drukowanej prostakatnej podstawy.

 

drugie pytanko jak czesto i w jaki sposob czyscicie glowice/dysze ?

strasznie nitki mi sie ciagna.

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod pla smarowałem szybkę "biurowym" klejem w sztyfcie

 

na ciąganie nitek proponuję eksperymentować z retractem i temperaturą

jak od pla się dysze zapychały to wypalałem je palnikiem gazowym i dłubałem igłą, zapychanie raczej nie powodowało ciągania nitek

Edytowane przez kropkowicz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 13:32, Ayo napisał:

macie jakies sposoby na odklejanie sie wydruku ?

kupilem jakis tani filament PLA, dopiero w sumie zaczalem sie tym bawic konkretniej i caly czas odkleja/podwija mi sie ten sam naroznik drukowanej prostakatnej podstawy.

 

drugie pytanko jak czesto i w jaki sposob czyscicie glowice/dysze ?

strasznie nitki mi sie ciagna.

Dość dziwne, PLA ma dość mały skurcz, więc nie powinien się mocno podwijać. Może wieje Ci zimnem z danej strony? Proponuje zacząć od osłony od przeciągu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedy pierwszy raz spróbowałem PETG zdziwiłem się jak łatwo się drukuje, żadnych ciągnących się farfocli ani problemów z przyczepnością. 

 

Tak przy okazji, latem zamóiłem Creality CR-6 SE na Kickstarterze, śmiga u mnie już z 1.5 miesiąca, zacny sprzęt i załapałem się na early bid więc wyszło koło $300. 

 

 

 

Jak ktoś szuka drobiazgów na święta na ostatnią chwię, to kilku kolegów w pracy ma dzieciaki w wieku gwiezdnowojennym więc dorzuciłem im takie zestawy X-Wingów i Tie Fighterów do kartek świątecznych, teraz nie mogę się opędzić od zamówień na więcej. :biglol: 

 

 

https://www.thingiverse.com/nakozen/designs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ayo napisał:

hehe, juz chcialem pytac o prawa autorskie bo chcialem dzieciakom to na polkolonie druknac

 

Licencja non commercial na użytek własny, sprzedawać nie możesz ale w prezencie spokojnie, można dla spokoju sumienia rzucić na kawę autorowi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem natury projektowej,

chce sobie druknac uchwyty mocnowane na magnes,

pomysl pierwszy to takie kieszenie z boku w ktore wsadzalbym neodynki, ale tak troche amatorka mi to traci.

image.png.878e7a7af17f96961eedb067065665c0.png

 

drugi pomysl mam taki, zeby zrobic wewnetrzne komory na magnesy i w trakcie druku, wstrzymywac druk, wkladac do srodka magnes i wzawiac, zeby sie magnesy zadrukowaly.

mam pewne obawy czy megnesy nie beda za mocne i nie wplyna na prace glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w temacie druku 3D,ale widzę że jest tu sporo osób zajmujących się tematem. Jakbyście mieli pod ręką jakieś dobre i sprawdzone źródło wiedzy dla newbies to byłbym wdzięczny i przy okazji takie pytanie mam bo nie wiem czy to rozwiąże w prosty sposób jeden problem, na który szukam rozwiązania. Powiedzmy że chcę wydrukować coś odrobinę większego, czy jest opcja druku elementu w kawałkach i potem to jakoś połączyć tym samym materiałem czy trzeba kleić? I jeśli kleić to czy są jakieś kleje, które się nie rozklejajaod samego patrzenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje nie są problemem, plastik jest dobry do klejenia, łączenie będzie równie mocne co sam wydruk. Można robić jakieś łączenia mechaniczne i są też długopisy 3d którymi można łączyć.

Można też po prostu filament przytopic i połączyć

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, coocer napisał:

Kleje nie są problemem, plastik jest dobry do klejenia, łączenie będzie równie mocne co sam wydruk. Można robić jakieś łączenia mechaniczne i są też długopisy 3d którymi można łączyć.

Można też po prostu filament przytopic i połączyć

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

A da się to zrobić tak, żeby miejsce klejenia było niewidoczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...