Jump to content

Stellarium

Nowy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Stellarium

 1. Pozdrowienia dla wszystkich Forków parkujących dziś ok. 18.00 pod Malta-Ski w Poznaniu
 2. Wyciągnąłem, ale czysty był. Chciałem podmienić z tym od pasażera ale są inne wtyczki i gniazda, właśnie żeby nie zamieniać także chyba jednak uszkodzenie jest dalej w samym fotelu.
 3. Forek SG9 - nie działa mi ogrzewanie fotela kierowcy na High. Na Low działa normalnie. Są osobne bezpieczniki/przekaźniki od tych dwóch trybów pracy?
 4. W 2.0 158km AT dwójka kończy się nieco powyżej 120km/h.
 5. Czy przy zmianie lamp w polifcie na przedliftowe trzeba coś zmianiać w ich instalacji elektrycznej czy pasują p&p?
 6. Mam Forka więc w kwestii ceny nie pomogę, ale dla przykładu - jeśli chodzi o technikalia to przednią szybę robiłem niedawno w Pilkingtonie w Poznaniu i montaż trwał 1h, przez kolejne 2h nie kazali się ruszać z placu, naklejkę przekleili - śladu nie ma, że była zrywana i przeklejona. Nie wiem jak to robią, ale mają swój sposób.
 7. Pozdrowienia dla nowego białego Forka XT z czarną świnią spotkanego na parkingu przy karczmie pod szczytem Ochodzita.
 8. Chwilowe skoki napięcia wywołane przez start dużych odbiorników mogą być tak krótkie, że zwykły multimetr Wam tego nie pokaże (zbyt krótki czas trwania stanów nieustalonych w stosunku do "czasu odświeżania" multimetru). Do tego służą multimetry za ładnych parę k pln. Kubexx, masz jedną zmatowiałą lampę, czy obydwie równo? Lampy są oryginalne - od "nowości", czy wiesz, że coś było dłubane? Jeśli masz obydwie lampy równe i tak samo stare, a matowieje jedna z nich to uszkodzenia bym się doszukiwał w złym styku w którymś punkcie instalacji. Jeśli natomiast matowieją równo to coś nie tak z napięciem. Może masz jeszcze inne usterki elektryczne? Czy tylko te światła mijania? Podświetlenie wnętrza - lampki, zegary, przyciski nie przepalają się?
 9. Wyższe napięcie = większa moc żarówki. Znamionowy prąd dla żarówki 55W dla 12V w instalacji to 4,5A. Przy 15V masz już prawie 70W mocy na żarówce, co a tym idzie więcej ciepła. Jakie napięcie masz teraz po naprawie regulatora napięcia? Sprawdź jeszcze styki czy gdzieś nie masz zaśniedziałych przewodów w miejscach połączeń - kostki, "oprawki". Zły styk przy tych kilku amperach dla takich cienkich przekrojów przewodów też potrafi je ugotować.
 10. Fiku, bezpieczniki o których pisałem mają różną budowę. Są albo całkowicie zatopione w plastiku przeźroczyste i w przypadku przepalenia widzisz przerwę, albo zatopione w plastiku nieprzeźroczyste. Są też takie, które od strony nóżek, którymi wkładasz w gniazdo, mają na całej długości nacięcie i możesz wyciągnąć "wkład" na zewnątrz - umożliwia to wszelkie "grzebactwo". Nie zrozumiałem o co Ci chodzi - myślałem, że właśnie o bezpiecznik w skrzynce a nie przy gnieździe
 11. Żadnego lutowania/drutowania bezpieczników! Po to są bezpieczniki, aby chronić przed zwarciem, przeciążeniem i w konsekwencji pożarem auta. Jak zadrutujesz, polutujesz i dojdzie do zwarcia, dużego przeciążenia obwodu to wtedy termicznie kabelki stanowią bezpieczniki. Izolacja się topi i masz pożar.
 12. Spawalniczy, odłączonym aku od instalacji samochodu - literówka
 13. Witaj, Poduszek nie ruszałem, tylko dodatkowo dałem nowe osłony amortyzatorów.
 14. Dlatego dopytałem o literówkę bo 5 litrów to, jak dla mnie, duża wartość. We wszystkich autach, jakimi jeździłem do tej pory, odbijało i wchodziło od pół litra do litra max a tu pięć
 15. Po odbiciu + pięć litrów wchodzi powoli czy + pół litra? Nie wiem czy to literówka czy faktycznie 5 litrów wchodzi
 16. Logiczne to co opisałeś 4444. Gdy zgasła kontrolka od ABSu, to faktycznie działał już potem normalnie. Przypomniałeś mi tym opisem, że właśnie w Seacie miałem tak, że po wystąpieniu błędu ABS trzeba było zgasić silnik, przejechać się z prędkością >20km/h i kontrolka zgasła. Tylko nie pamiętam w Seacie w jaki sposób wywołałem ten błąd. Tu w Forku przejechałem te kilkanaście, może więcej metrów i kontrolka zgasła. Na pewno prędkość była bardzo mała bo tam nie dało się rozpędzić nawet do tych 20km/h.
 17. Mnie się to dziś przytrafiło. Na "D" podjeżdżałem w lesie pod sporą górkę. Sam lód. Bez rozpędu. W połowie górki forek stanął w miejscu, mielił kołami w miejscu, odpuściłem gaz, wcisnąłem hamulec i staczał się dalej, więc odpuściłem hamulec żeby mieć sterowanie. Zjechał na D do tyłu po lodzie. W międzyczasie (nie wiem w którym momencie dokładnie bo to szybka akcja była) zapaliła mi się kontrolka ABS. Odjechałem kawałek od górki, zgasiłem silnik (żeby ABS zgasł). Po odpaleniu kontrolka świeciła nadal, wziąłem rozpęd, kontrolka od ABS po kilkunastu metrach zgasła i podjechałem na górę. Poza kontrolką od ABSu (nie wiem dlaczego się zapaliła) skrzyni nic się nie stało, nie protestowała
 18. Stellarium

  SLS

  Żebym wiedział, że na KYB się tak fajnie jeździ to bym tych 10.000km na padających SLSach nie robił ... a tak sobie jeździłem, szukałem alternatywy i rok zleciał aż mi się go żal zrobiło
 19. Stellarium

  SLS

  U mnie zaczęły siadać przy 100.000 przebiegu z LPG od początku. Przy 110.000 forek siedział na dupsku i wleciała KYB.
 20. Się trochę zakręciłem - mam w tym miejscu ogrzewanie przedniej szyby i skojarzyłem, że się zapala na zielono, także przepraszam za zamęt
 21. U mnie świeci jak to włączę Po bodajże 15 min się samo wyłącza.
 22. Spawalniczy, sprawdź sobie - tak jak pisze kolega Dett - napięcie ładowania w aucie. Jeśli jest ok to wymień aku na nowy. Możesz jeszcze sprawdzić sobie napięcie i prąd ładowania na tym CTEK'u. Napięcie zmierzysz normalnie multimetrem, prąd ładowania natomiast miernikiem cęgowym. Musisz podłączyć pod CTEK'a rozładowany aku i zmierzyć wtedy jaki prąd maksymalny pobiera on z CTEK'a. Ładowanie za dużym napięciem lub za dużym prądem zabija aku. Przeczytaj np. http://www.akumulator.pl/ekspert-radzi/poprawne-ladowanie-akumulatora
 23. Na wygłuszeniu maski nad akumulatorem też masz ten nalot? Może aku "odgazował" - nalot masz od lata czy teraz zimą się to stało? Jak wyglądają same klemy? Aku bezobsługowy? Ładowałeś kiedyś go prostownikiem? Warto by było zmierzyć rezystancję wewnętrzną akumulatora (niektóre sklepy z aku mają sprzęt do pomiaru).
 24. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
×
×
 • Create New...