Skocz do zawartości

problem techniczny z pozycyjnymi?


b.

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos sie spotkal. Dzisiaj sobie wieczorkiem zostawial autko na parkingu. Gasze, wyjmuje kluczyki, juz mam zamykac i co widze...ze swiatla pozycyjne (przod/tyl) swieca sobie w najlepsze. Zapalam, przelaczam swiatla itp, rozne kombinacje dlugie/krotkie/halogeny...ale pozycyjne jak swiecily tak swieca, nawet jak zgasze silnik.

No nic sobie mysle, nie bede sie meczyl bo pozno, wyjalem na noc bezpiecznik od swiatel.... ale o co chodzi??

mial ktos taki problem i co z tym zrobic?

a moze auto przez noc sobie przemysli problem i samo sie naprawi/zresetuje?

HELP!

 

bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W GT też takowy jest. ;-)

 

Na obudownie kolumny kierownicy? hmmm. musze jutro popatrzec, ale do tej pory nie przygladalem sie tam niczemu. A gdzie tego dokladnie szukac, bo tam to chyba tylko do ustawiania polozenia kierownicy jest przelacznik.

A przez instrukcje (manuala) do tej pory nie przebrnelem, bo jest po belgijsku chyba (zreszta nie wiem co to za jezyk) i opisuje chyba wszystkie modele, nawet nie turbo.

A czemu mialby sluzyc taki wylacznik? Nie wystarczy przekrecanie swiatel "off/pozycyjne/krotkie" z lewej strony, chodzi mi o ta wajche, co kierunki sie przelacza?

 

bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParkingLight2.jpg

Wszystkie swiatla wlaczane dzwigienka powinny gasnac po wyjeciu klucza, dlatego jest oddzielny wlacznik do swiatel pozycyjnych.

Ten wlacznik to jedna wielka tajemnica Subaru, bardzo wielu kierowcow ma z tym problem, zostalo to nawet opisane w magazynie "Drive" przeznaczonym dla wlascicieli aut Subaru.

http://www.drive.subaru.com/Fall02_QuickStops.htm, na dole tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Potwierdzam, ze w GT istnieje taki wylacznik :D .

Ale czy u Was rowniez jest "pstryczek" przyciemniajacy zegarek :?: U mnie jest cos takiego tylko nie wiem czy nie powinna sie zmieniac intensywnosc podswietlenia calych zegarow nie tylko zegarka :?: Przycisk ten nie jest podswietlony a moze pownien byc :?: Podobnie jest z przyciskiem do spryskiwacza reflektorow, tez sie nie podswietla.

Czy to normalne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy u Was rowniez jest "pstryczek" przyciemniajacy zegarek :?: U mnie jest cos takiego tylko nie wiem czy nie powinna sie zmieniac intensywnosc podswietlenia calych zegarow nie tylko zegarka :?:

Ten magiczny, nieokielznany i tajemniczy pstryczek - genialny wymysl japonskich inzynierow, sciemnia/rozjasnia jedynie podswietlanie zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParkingLight2.jpg

Wszystkie swiatla wlaczane dzwigienka powinny gasnac po wyjeciu klucza, dlatego jest oddzielny wlacznik do swiatel pozycyjnych.

Ten wlacznik to jedna wielka tajemnica Subaru, bardzo wielu kierowcow ma z tym problem, zostalo to nawet opisane w magazynie "Drive" przeznaczonym dla wlascicieli aut Subaru.

http://www.drive.subaru.com/Fall02_QuickStops.htm, na dole tej strony.

 

Śmieszne akcje są z tym wyłącznikiem :D , na trzech kolegów którzy kupili po mnie Imprezkę, dwóch miało dokładnie ten sam problem... ja wcześniej też :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfff taki przełacznik to nawet w 12 -letnim legacym jest

no tak to stara tradycja, uwielbiam się nim bawić :D

TomekEl

U mnie jest cos takiego tylko nie wiem czy nie powinna sie zmieniac intensywnosc podswietlenia calych zegarow nie tylko zegarka Przycisk ten nie jest podswietlony a moze pownien byc Podobnie jest z przyciskiem do spryskiwacza reflektorow, tez sie nie podswietla.

odnośnie intensywności podświetlenia to dziwne bo w "12 year old legacy" :wink: reguluje podświetlenie wszystkich zegarów, a co do podświetlenia spryskiwacza reflektorów i ogrzewania tylnej szyby ( jeden pod drugim ) - bardzo dziwne bo u mnie się też nie palą a znajdujące się w rzędzie obok przyciski do przeciwmgielnych przód/tył się świecą...myślałem że się przepaliły ale skoro piszesz że też tak masz.. :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim legacy turbo 92 jest również przełącznik do świateł pozycyjnych na kolumnie kierownicy. Problemu nie miałem, przeczytałem instrukcję obsługi.

 

Przełączniki po lewej stronie kolumny, dwa zewnętrzne są podświetlone dwa wewnętrzne (światła przeciwmgielne!) nie.

 

Regulacja intensywności podświetlenia w dźwigience od kierunkowskazów.

 

Podświetlenie nocne zegarka przyciskiem po jego lewej stronie obok przycisku do wysuwania anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim legacy turbo 92

a z którego miesiąca bo może mamy dwóch bliźniaków :D :?:

Przłączniki po lewej stronie kolumny tak samo, dwa zewnętrzne są podświetlone dwa wewnętrzne nie.

to dobrze bo myślałem że mam przepalone ale widocznie tak jest - też...zaosczędzili na dwóch żarówkach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja jasności świecenia zegara - tyczy się tylko zegara (taki klawisz z napisem brightnes czy coś takiego).

 

Co do podświetlenia spryskiwacza u mnie też nie świeciŁO ale już świeci :D trochę drutologii, jedna żarówka i się da jak się chce :D

 

Niestety z klawiszem brightnes nie da się tego zrobić - napis na klawiszu nie jest przeźroczysty - to zwykła farba jest zwykła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako nie wiem.. ja miałem w papierach i poprzedni właściciel mi mówił. W każdym razie ja mam z grudnia także właśnie wybiła 12-tka :D

pozdrawiam serdecznie - to może się podłączysz pod jakieś spotkanko po nowym roku, które planowane jest w temacie POZDRAWIAMY SIĘ, zerknij.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem.. ja miałem w papierach i poprzedni właściciel mi mówił. W każdym razie ja mam z grudnia także właśnie wybiła 12-tka :D

pozdrawiam serdecznie - to może się podłączysz pod jakieś spotkanko po nowym roku, które planowane jest w temacie POZDRAWIAMY SIĘ, zerknij.

 

Dlaczego nie zaraz się rozejżę.

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne akcje są z tym wyłącznikiem :D , na trzech kolegów którzy kupili po mnie Imprezkę, dwóch miało dokładnie ten sam problem... ja wcześniej też :oops:

Ja jak wsiadłem pierwszy raz to też byłem w szoku co to morze być i to na centralnym miejscu na kolumnie. Na początku myśłałem, że to może coś ważnego np. od napędów lub cuś, ale jak nim się pobawiłem to skminiłem, że to pozycyjne.

A przez instrukcje (manuala) do tej pory nie przebrnelem, bo jest po belgijsku chyba (zreszta nie wiem co to za jezyk) i opisuje chyba wszystkie modele, nawet nie turbo.

Ja mam manuala po francusku i tylko się domyślam o co tam chodzi bo zrozumiec tego języka nie potrafie wogóle.

A może ktoś ma manuala do GT po Polsku w pdf albo może jakąś kserokopie na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pdfa, wersje angielska. Jesli jestes zainteresowany to daj znac.

 

O. to ja bym tez prosil bardzo, mail bartoleq@wp.pl

bo ta belgijska to masakra totalna.

 

A tak wogole chcialbym podziekowac za nakierowanie, dzis rano sprawdzilem, faktycznie jest taki przelacznik i problem sie rozwiazal.

Prawdopodobnie przelaczyl mi sie przez przypadek jak zerowalem licznik kilometrow wyjezdzajac ze stacji benzynowej. no coz...

 

bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych instrukcja:

DOWNLOAD (ok. 3,4 mega).

 

Niestety mam problemy z poczta dlatego umiescilem to na www.

 

dzieki. juz sciagnelem. ale wyglada na to ze to instrukcja subaru w specyfikacji amerykanskiej. i nic o turbo chyba...

 

bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...