Jump to content

Ładowanie turbo i odpalanie.


Dorsz914
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu dręczą Mnie problemy z ładowaniem turbo i odpalaniem auta przy niskich temperaturach. Problem zaczął się gdy auto nagle przestało odpalać na benzynie(odpalało tylko na gazie). Zakupiłem i wymieniłem filtr paliwa (ten w baku) i auto powróciło do żywych, a nawet dostało niezłego kopa. Później turbo zaczęło przeładowywać i ECU odcinało(wcześniej było ok).  Przeczyściłem solenoid i rozruszałem dźwigienke od WG i przez 2 dni było cacy. Teraz turbo ładuje maks do 0,7 i czuć że nie jedzie tak jak wcześniej oraz czasami gdy zimniejsze dni ma problem z odpalaniem.( trzeba kilka razy go podkręcić). Dodam iż poprzedni filtr był rozczelniony (wypchana obudowa dociskająca uszczelkę). Za wszelkie podpowiedzi był bym niezmiernie wdzięczny. 

 

Wrx 2.5 GD 2006

Edited by Dorsz914
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Dorsz914 napisał:

Zawory po regulacji jakieś 10 tyś dopiero mają, więc raczej wątpię że to one.

 

Wszystko jest możliwe. Moje zawory się właśnie regulują  ...3 tkm po nieudanej / nieumiejętnej regulacji. Silnik ten sam co Twój. Turbina ładuje dość dobrze. Przy 0,7 powinien ładnie się zbierać. Szukaj dalej, ale podpartego zaworu bym nie wykluczył. 

Link to comment
Share on other sites

Problem z odpalaniem na zimnym lub nawet nie całkiem wystudzonym silniku ale po dłuższym postoju, może być związany z nieszczelną membraną reduktora LPG. Gdy membrana jest nie całkiem szczelna to po jakimś czasie (zależy od stopnia nieszczelności) kolektor dolotowy wypełnia się gazem (czyli nie ma w nim powietrza) i po uruchomieniu zapłonu i podaniu benzyny do cylindrów silnik nie chce zapalić bo brak drugiego komponentu niezbędnego do spalania czyli tlenu. Trochę pokręcisz rozrusznikiem, kolektor się przedmucha i silnik odpala (jeżeli się do tej pory nie zdążył zalać :)).

 

Pozdrawiam,

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...