Jump to content

Sonda Lambda do XV 2.0i MY14

bombelllooo
 Share

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś wymieniał z was sonde Lambde za katalizatorem (ta z żółtym przewodem). Moja ma numery 22690AA960 na allegro jedna sztuka i 900zł.. Znalazłem niby zamienniki bosha które opisane są jako pasujące do tego modelu. Czy ktoś z was ma doświadczenie jeśli chodzi o to czy to zadziała? Z góry dziękuję za pomoc.

co  prawda nie w XV ale sondę musiałem wymieniać w civicu :)

Po tych doświadczeniach szukałbym na twoim miejscu sprawnej używki  lub dedykowanej NGK/NTK, denso (są plug &play wypinasz starą wpinasz nową) Sprawdz też sklepy zajmujące się sprzedażą oryginalnych części do Subaru - nie wymieniam bo na forum można polecać tylko ASO ale jak coś na privie

Edited by Karas

Dziękuje bardzo kolego. Znalezienie używki graniczy z cudem. Niby po numerze katalogowym sonda pasuje tez do Forestera 2.5L.. Nie wiem czy pasuje też inny numer katalogowy - wg katalogu 2012 i 2013 mialy inny numer sondy niz 2014 2015 2016 jesli chodzi o XV.. Może ktoś zna jakies inne numery sondy która podejdzie. Ogólnie Denso robi do wielu samochodów.. tylko jak znaleźć pasującą..

• 2 years later...

Przepraszam za pytanie :) 

Około miesiąc temu zapalił się błąd i po podłączeniu mam komunikat P0134 Sonda lambda 1 (czujnik O2), rząd 1 - brak aktywności. Kupiłem nową sondę wymieniłem i dalej wyskakiwał błąd. Otworzyłem skrzynkę bezpieczników pod komora silnika a następnie wyciągałem i wkładałem losowo przekaźniki. Który przekaźnik odpowiada za pracę sondy ? ponieważ błąd nie wyskakuje a silnik pracuje już ok.

IMG_E1565.JPG

• 2 weeks later...