Skocz do zawartości

Jak założyć firmę na Łotwie?


lojszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Czy ktoś już przenosił swoją działalność do innego kraju? Jestem zdruzgotany tym co już jest i co nam szykują w nowych przepisach. Podatki płacę bardzo duże, ale w zamian dostaję tylko utrudnienia. Nie chodzi o wysokość podatków, ale o sposób rozliczeń i permanentną inwigilację.

Już nie wyrabiam zmian w przepisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz takiej wiedzy na forum Subaru...?

Polecam raczej kancelarię prawną. Są takie które z takich operacji żyją. Szczególnie w ostatnich dwóch latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mają podatek liniowy.

Złożyłem wniosek o zwrot podatku VAT i czekam już ponad dwa miesiące na kontrolę z US. Mają moje kilkanaście tysięcy i robią łaskę, że oddadzą.

Od stycznie wchodzi możliwość kontroli biletów lotniczych prze US. Będą mogli zobaczyć gdzie kto lata i kiedy wraca (ciekawe po co). Podobno dla naszego bezpieczeństwa. Podobno dla naszego dobra, więc ja chcę swoje wywieźć z kraju :P.

Płacę podatek dwa razy tzn. 15% a od dywidendy kolejne 18%. Nawet w Szwecji jest 33%, ale mogę odliczyć więcej pozycji kosztowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lojszczyk napisał:

Bo mają podatek liniowy.

 

Z tegio co pamiętam Estonia i Łotwa wycofują się z podatku liniowego od 2018 roku. Głównie przez pogłębiające się różnice w dochodach najbiedniejszych i najbogatszych. Sprawdź.

 

A nadbałtycki region dobrze zna @eddie_gt4. Może coś doradzi :)

 

Godzinę temu, lojszczyk napisał:

Płacę podatek dwa razy tzn. 15% a od dywidendy kolejne 18%. Nawet w Szwecji jest 33%, ale mogę odliczyć więcej pozycji kosztowych.

 

A nie dotyczy Cię art. 22 ust. 4a ustawy o CIT (warunek: posiadanie min. 10% udziałów w spółce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób chwali sobie zarejestrowanie firmy w Czechach , ale trzeba pamiętać że przeniesienie firmy poza granice kraju tylko z powodu podatków wobec nowych przepisów wiąże się z ryzykiem oskarżenia o uszczuplanie dochodów Skarbu Państwa i traktowane jest jako przestępstwo skarbowe przez US. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl obowiązujących przepisów, jeżeli "centrum spraw życiowych" masz w kraju to jesteś na widelcu. Wystarczy, że masz dziecko w przedszkolu, szkole w Polsce i po zawodach. Pozostaje emigracja na stałe, bo pobyt dłuższy niż 180 dni w naszym pięknym kraju i również mogą po Ciebie sięgnąć. Ale ogólnie powodzenia, bo jak wiadomo przez płot mysz się prześlizgnie, tygrys przeskoczy,  ale barany się zatrzymają :)

 

Edit, 

Powyższe dotyczy pit, z citem jest faktycznie inaczej :)

Edytowane przez msi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...