Skocz do zawartości

Impreza 1.6ts 2001r katalizator


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem w swojej imprezie. Od pewnego czasu zapala mi się check z błędem - błąd wydajności katalizatora.

Nie ma znaczenia czy jeżdżę na Pb czy LPG.

(Kasowanie pomaga na 100km, oczywiście powtórzyłem kilka razy procedurę aby wykluczyć błąd elektryki) 

Może ktoś doradzić czy kata w tym modelu da się jakoś "wyczyścić" czy raczej szukać zamiennika (używki)??

 

Z góry dziękuję za sugestie i porady

Edytowane przez halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poza palącym się checkiem.

Nie traci na mocy, chodzi płynnie. 

Zastanawiam się nad modyfikacją mieszanki lpg ... (ale mam drugą 1.6ts w automacie, z takim samym nowym lpg i tam jest ok. - tylko inaczej jeżdżę, manualem łagodnie, automatach trzeba kręcić na wyższych obrotach)

Dobra, udało mi się ustalić, że kat jest padnięty.

Lekarstwem najszybszym jest emulator.

Może ktoś doradzić jaki zastosować ?

Prosty czy kątowy ? Na allegro tego pełno tylko nie wiem jaki wybrać

 

Z góry dziękuję za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi się o to że kata nadal mam tylko pewno jego sprawność spadła. 

Jak emulator nie pomoże to pewno oznaczać będzie że się zatkał i wtedy będę szukał używki. 

 

Dzięki za podesłanie  tematów już wałkowanych w tym zakresie. Pomogły rozwiać wątpliwości. 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator na pewno nie jest zatkany, uważam że najlepszy jest dławik elektroniczny na 2 sondzie lambda. U mnie działa bez zastrzeżeń choć kupiłem dystans na sondę ale mija się to z celem bo za każdym razem na przeglądzie musiałbym to demontować i modlić się, że w czasie przeglądu check się nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustaw po co kombinowac z dławikami dystansami czy innymi cudami? Nie lepiej znaleźć przyczynę i  naprawić normalnie auto, wymienić co trzeba? Dochodzi poźniej do sprzedaży auta jedziesz oglądac bo niby super stan zadbane itp. A na miejscu okazuje sie ze auto naprawiane w taki sposób tu emulatorek tam inne cholerstwo podczepione bo taniej bylo ale panie auto zadbane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...