Skocz do zawartości

Felgi 17, jakie ET do SG?


_ONE_

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Bednarcm napisał:

Felgi 17x7 OEM mają et48. ET55 będą bardziej schowane, co w mojej ocenie nie jest korzystne zarówno dla wyglądu, jak i trakcji.

Opony 225/50 będą miały nieco mniejszą średnicę niż 215/55, więc przekłamanie licznika będzie jeszcze większe :)

Przy przejściu z 16 na 17 utrata komfortu jakaś tam będzie, ale sporo będzie też zależało od opon, np stare pirelli P7 wydawały mi się betonowe, gdy wiosną zmieniałem z zimówek (16). Nowe dunlop rt2 są też twardsze niz zimówki, ale zdecydowanie bardziej komfortowe od P7

 

no 215/55/17 będzie optimum - wygląd - i jakiś tam komfort :)

 

a dobierze mi ktoś jakieś może pierścienie centrujące lub dystanse do ET 55 5x100 ? żeby wyciągnąć je trochę na zewnątrz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Wróbel napisał:

paskudnie wygladac beda w foresterze?

U mnie tak wyglądają. Z tyłu był założony dystans ale obecnie nie jestem w stanie powiedzieć jak gruby.

Forek1.jpg

Edytowane przez sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
no 215/55/17 będzie optimum - wygląd - i jakiś tam komfort :)
 
a dobierze mi ktoś jakieś może pierścienie centrujące lub dystanse do ET 55 5x100 ? żeby wyciągnąć je trochę na zewnątrz?

 

 


Ja przy seryjnej feldze z WRX mam dystans 20 mm. Czyli felga Et 55, opona 225/55. Zawieszenie WRX.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, yaroz napisał:

Weszła ci ta 215 na tą felgę 7.5? Chyba trochę naciągnięta jest? Mi odradzali 215 na 7.5"

Właśnie bez problemu, nawet jeszcze lekko wystaje poza felgę, ogólnie bardzo fajnie to wyszło;)

polecam stronkę przed przymiarkami: https://www.rimsntires.com/specspro.jsp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja również czaję się na fajne felgi ale również mam problem z ustaleniem jaki rozmiar będzie odpowiedni. Rozmiar jaki mnie interesuje to 18" szerokość 8j lub 7.5j rozstaw to oczywiście 5x100. Natomiast co do ET jestem niepewny. Różne źródła podają sprzeczne informacje wiec licze na waszą pomoc. Czy ET 35 bedzie odpowiednie? Zalezy mi na tym zeby felga była wyeksponowana na zewnątrz oczywiscie nie za bardzo. Bezpiecznie. Bez ocierania. W przyszłoci planuje lekką glebę, moze jakies 3cm. Najbardziej podobaja mi się JapanRacing JR11 albo JR3, Enkei Wakasa. 

Pozdro SubieLover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.09.2017 o 21:37, KamilP napisał:

Przy jakiej szerokosci felgi?

Ja zaraz do siebie wrzucam 17x8 ET35

Powiedz mi i jak forek się prezentował po założeniu felgi 8j? bo mam właśnie dylemat jaką założyć na swoim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 10lolek10 napisał:

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie o ile posiadacie na swoim forku felgi 8j 17" et 35. Planuje u siebie coś takiego wrzucić ale chciałbym mieć jakiś pogląd..

?

Ja mam u siebie 7.5 i jest na równo z błotnikiem, nie wiem czy 8 nie będzie wystawać.

Nie mam lepszego zdjęcia, ale tak to u mnie wygląda.

IMG_20191224_140043_AO_HDR.jpg

Edytowane przez yaroz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawa jest Panowie. Mam na oku felgi 7,5x16  5x100 ET 35. Oponki z kolei to 215/60/16. Taki zestaw ma opcje zadziałać? ET na granicy, szerokośc zresztą też. Ma ktoś może taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wade napisał:

Sprawa jest Panowie. Mam na oku felgi 7,5x16  5x100 ET 35. Oponki z kolei to 215/60/16. Taki zestaw ma opcje zadziałać? ET na granicy, szerokośc zresztą też. Ma ktoś może taki zestaw?

Do czego to, bo chyba nie do GC? Jeśli do forka to ja mam w SG 16x7 ET35 i opony 215/65/16 i jest jeszcze trochę luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Forka SG. Znalazłem już inne, w sumie leprze z  ET45 i szerokością 6,5 więc temat już nie pilny ale i tak jestem ciekaw czy taki zestaw jak przedstawiłem by się sprawdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wade napisał:

Chodzi o Forka SG. Znalazłem już inne, w sumie leprze z  ET45 i szerokością 6,5 więc temat już nie pilny ale i tak jestem ciekaw czy taki zestaw jak przedstawiłem by się sprawdził. 

Ja mam u siebie 17" 7.5J et 35 z oponą 225/50 i nic nie obciera, są kalkulatory wrzuć dane i porównaj do mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to już coś ale jeszcze chciałbym wiedzieć czy opona 215/60 wejdzie bez problemu na felgę o szerokości 7,5 gdzie w teorii to jest maks. dla takiej opony. Zawsze udawało mi się dobrać oponę do felgi o zalecanej szerokości albo na odwrót. Nigdy nie składałem na skrajnych wartościach stąd moje pytanie jak taka opona się zachowuje. Czy nie jest przypadkiem zbyt 'naciągnięta'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...